SP ZA ŽENE: Sjedinjene Američke Države na krovu sveta! (VIDEO)

07.07.2019. 18:54
Ženska fudbalska reprezentacija SAD
Ženska fudbalska reprezentacija SAD / Izvor: Reuters

Savladane Holanđanke u finalu.

Ženska fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država odbranila je titulu prvaka sveta pobedom nad Holandijom u finalu. Amerikanke su u borbi za trofej bile bolje od rivalki rezultatom 2:0, a trijumf u Lionu su im donele Megan Rapino i Rouz Lavel golovima sredinom drugog poluvremena.

VRELE FUDBALERKE NE KRIJU SVOJU VEZU: Jako me boli kad mi ZAVUČE (VIDEO+FOTO)

PUKLA TIKVA: Salah OSTAO bez trenera! (FOTO)

TUMBAKOVIĆ OTKRIO: Evo šta će biti sa igračima koje je Krstajić OTPISAO

Prednost svom timu donela je kapitenka Megan Rapino u 61. minutu, kada je iz jedanaesterca zatresla mrežu Holanđanki. Prethodno je Stefani Van der Gragt neoprezno startovala na Aleks Morgan i Francuskinja Stefani Rapar je pokazala na belu tačku.

Osam minuta kasnije je drugi gol za Sjedinjene Američke Države postigla Rouz Lavel i tako postavila konačan rezultat. Rouz je posle soloprodora šutirala sa ivice kaznenog prostora, a golmanka Holandije Sari van Venendal nije uspela da odbrani njen udarac i morala je po drugi put da vadi loptu iz mreže.

Svetsko prvenstvo u Francuskoj je osmo u istoriji ženskog fudbala, a Sjedinjene Američke države su došle do pehara po četvrti put. Osim njih, na krov sveta su se pele Nemice u dva navrata i po jednom Norveška i Japan. Inače, Amerikanke su svaki put osvajale medalje, jer osim četiri titule imaju jedno drugo i tri treća mesta.

Pogledajte kako izgleda crnogorska reprezentativka u košarci Milica Milošev.