SRBI SRUŠILI KRALJA: Hetafe prekinuo DOMINACIJU Reala, Maksimović promašio ZICER (VIDEO)

02.01.2022. 16:37
FK Hetafe
FK Hetafe / Izvor: Reuters
Senzacija.

Fudbaleri Hetafea priredili su veliko iznenađenje i u 19. kolu na svom terenu savladali šampiona i aktuelnog lidera La lige Real iz Madrida rezultatom 1:0 (1:0).

Lionel Mesi pozitivan na koronavirus

STIGLE KONKRETNE PONUDE: Zvezda bi iznenada mogla da ostane bez njega (FOTO)

FURIOZNO, MAESTRALNO I DIREKTNO: Ovako su Orlovi do sada odlazili na Mundijal

Domaći su do pobede došli pogotkom u ranoj fazi meča. Naime, već u 9. minutu je Enesa Unal zatresao mrežu Tiba Kurtoe, posle katastrofalne greške Edera Militaa. Brazilac se poigravao ispred svog gola, bespotrebno krenuo unazad, a turski fudbaler je to iskoristio, oduzeo mu loptu i matirao belgijskog golmana za šok na samom startu utakmice za izabranike Karla Anćelotija.

Hetafe je imao ogromnu šansu da povede 2:0 samo pet minuta kasnije, međutim, srpski reprezentativac Nemanja Maksimović je propustio da kazni veliku grešku Realovog golmana. Kurtoa je očajno ispucao loptu, tačnije dodao je u noge Srbinu i ostavio je nezaštićenu mrežu, međutim, takva situacija je zbunila Maksimovića koji nije uspeo da uputi opasan udarac i samo je vratio loptu Belgijancu.

Samo minut kasnije mogla je da usledi kazna, ali je udarac Luke Modrića sa oko 20 metara na fantastičan način odbranio golman Sorija. I tu nije bio kraj opasnih udaraca hrvatskog reprezentativca, pošto je dva minuta kasnije ponovo zapretio Soriji, ali se ovoga puta zatresla prečka. Bio je to udarac iz kaznenog prostora, nakon veoma lepe akcije fudbalera Reala, ali je Hetafe imao mnogo sreće.

Nemanja Maksimović
Nemanja Maksimović / Izvor: Profimedia

Novu šansu da duplira vođstvo, domaći igrači su imali sredinom drugog poluvremena. Tada je Kurtoa napustio svoj kazneni prostor, ali je slabo cenio brzinu lopte i do nje je prvi stigao Mata. Ipak bio je dovoljno blizu golman Kraljevića da izblokira fudbalera domaćih, koji je pokušao da šutne iz prve.

Golman domaćih Sorija je na isteku 76. minuta još jednom pokazao koliko je kvalitetan, pošto je na sjajan način odbranio udarac Kazemira sa ivice šesnaesterca. Poslednju priliku da izbegne poraz Real je imao u 90. minutu, ali je Iskov udarac glavom odbranio golman Hetafea.

Ni sedam minuta sudijske nadoknade nije pomoglo Realu da izbegne tek drugi poraz u sezoni, a prvi posle čak 15 uzastopnih mečeva. I pored toga, Madriđani će bez obzira na ostale rezultate u ovom kolu, ostati na liderskoj poziciji, dok je Hetafe trijumfom stigao do 18 bodova, pobegavši od prvog tima koji je u zoni ispadanja.

Uprkos promašenoj prilici, Nemanja Maksimović i drugi srpski reprezentativac u timu domaćih Stefan Mitrović, odigrali su sjajnu utakmicu za Hetafe, protiv najboljeg kluba Španije.

Sve najnovije vesti o fudbalu pročitajte OVDE.