6°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

TADIĆ I VLAHOVIĆ ZA POBEDU SRBIJE: Uspešan start Orlova, debitovao i Lazar Samardžić

24.03.2023. 19:45
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Nismo bili na EURO još od 2000. godine.

Fudbaleri Srbije ostvarili su pobedu na premijeri kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, pošto su na svom terenu savladali selekciju Litvanije sa 2:0.

SRBIJA - LITVANIJA 2:0 (1:0)

(Tadić 16, Vlahović 53)

Stadion: Marakana

Gledalaca: 25.000

Sudija: Lorens Viser (Belgija)

SRBIJA: VMS - Eraković, Gudelj, Pavlović - Živković (od 81. Milenković), Grujić, Lukić (od 72. Ilić), Kostić - Tadić (od 72. Samardžić) - Vlahović (od 63. Milinković Savić), Mitrović (od 81. Joveljić).

LITVANIJA: Bartkus - Lasickas, Kažukolovas, Gidrvainis, Beneta (od 86. Baravikas) - Šimkus - Černič, Gineitis, Golubickas (od 62. Slivka), Jankauskas (od 62. Novikovas) - Palauskas.

Bio je ovo prvi takmičarski susret Orlova nakon Mundijala u Kataru, a ostvarena je jedna rutinska pobeda, u kojoj smo gledali veliku kreativnost momaka koje predvodi selektor Dragan Stojković Piksi.

Rezultat ni jednog momenta nije doveden u pitanje, a trijumf je mogao biti i dosta ubedljiviji.

Već u 16. minutu povela je Srbija, a strelac je bio kapiten Dušan Tadić. Kostić je prošao po levoj strani i uposlio Tadića, koji je lako matirao protivničkog čuvara mreže.

Nastavili su naši reprezentativci da napadaju, da stvaraju šanse i muče rivala, ali nije bilo promene rezultata do poluvremena.

U nastavku meča, već u osmom minutu Dušan Vlahović duplira vođstvo Orlova i to posle lepog pasa Tadića.

Potom je Piksi želeo da da priliku mlađim igračima, a debi u nacionalnom timu zabeležio je i Lazar Samardžić, koji je pre nekoliko dana izabrao da igra za Srbiju, a ne Nemačku.

Mirno je naš tim priveo meč kraju i stigao do sva tri boda na startu kvalifikacija. U drugom kolu, za tri dana Orlovi će gostovati Crnoj Gori.

Kraj meča: Srbija - Litvanija 2:0
80. minut
Još jedna dvostruka promena u Srbiji. Napolju su Mitrović i Živković, a u igri Milenković i Joveljić.
72.minut
Van igre će Tadić, umesto njega debi je zabeležio Lazar Samardžić. Lukić je takođe izašao, Ivan Ilić je na terenu.
65. minut
Naši fudbaleri su postigli pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda. Strelac je bio Kostić.
63. minut
Strelac drugog gola, Dušan Vlahović ustupio je mesto na terenu Sergeju Milinkoviću Saviću. Bila je ovo prva Piksijeva izmena na meču.
53. minut
GOOOL! Vlahović duplirao prednost. Mitrović je uposlio Tadića, a kapiten proigrao Vlahovića, te povisio na 2:0.
51. minut
Ostao je sam jedan Litvanac na 40 metara od našeg gola. Krenuo je ka Vanji i šutnuo negde sa 20 metara pravo u našeg čuvara mreže.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo promene u sastavima.

Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: MN Press

Kraj prvog poluvremena: Srbija - Litvanija 1:0
44. minut
Mitrović je pokušao glavom i iznedrio novi korner.
34. minut
Imrpesivni potezi Mitrovića u kaznenom rivala, stvorio je sam sebi šansu za gol, ali je njegov udarac izblokiran, te će uslediti korner za Srbiju. Posle njega je Živković raspalio a Grujić petom prelepo pokušao i pogodio stativu.
28.minut
Zicer su promašili Litvanci. Napadač gostiju se sjajno zagradio posle prijema i namestio na šut sa 10 metara.Bio je za malo neprecizan, na sreću našeg tima.
23. minut
Sada se nižu prilike Orlova, preuzimaju Piksijevi momci potpunu kontrolu na meču.

16. minut
GOOOOL! Srbija vodi sa 1:0, Kostić je maestralno prošao po levoj strani, uposlio kapitena Tadića, koji je levicom pogodio gol Litvanije.

Srbija Fudbal
Srbija Fudbal / Izvor: MN Press

10. minut
Nema ozbiljnih šansi do sada, lopta je često u posedu jednih pa drugih, ali za sada organizovanije deluje naša selekcija.
2. minut
Prvi pokušaj imali su gosti. Jankauskas je pokušao glavom sa 10 metara, ali je lopta otišla pored gola, nije bilo opasno po gol Vanje Milinkovića Savića.
1. minut
Počeo je susret Srbije i Litvanije

Minut ćutanja
Pre samog početka meča održan je minut ćutanja u znak sećanja na legendarnog Sinišu Mihajlovića

Pre meča:

Biće ovo prvi meč našeg nacionalnog tima još od Mundijala u Kataru, gde smo ispali u grupnoj fazi, ako ne računamo prijateljski susret sa SAD-om, u kom nisu igrali standardni reprezentativci.

Naš nacionalni tim nije igrao na prvenstvima Evrope još od 2000. godine, a grupa u kvalifikacijama ne izgleda barem na papiru preterano teško, stoga se svi u Srbiji nadaju direktnom plasmanu Orlova na EURO.

Poslednji put sa Litvanijom igrali smo u kvalifikacijama za prethodni šampionat Starog kontinenta, najpre smo u Beogradu slavili 4:1, a zatim i na gostovanju sa 2:1.