SRBIJA U ČETVRTFINALU EP: Remi sa Špancima i pobeda Italije odveli Orliće u nokaut fazu

24.05.2023. 18:50
kadeti
kadeti / Izvor: MN Press

Sjajan rezultat.

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije (igrači do 17 godina) plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Sloveniji.

"Partizan će igrati Ligu konferencija, to je za indijanske klubove, na šta su spali..."

DA ŽALIM ŠTO NISMO OSVOJILI LIGU EVROPE: Milojević sa Zvezdom ima priliku da ispiše istoriju

Trener Čukaričkog citatom Željka Obradovića najavio finale sa Zvezdom

Izabranici Aleksandra Lukovića remizirali su sa Španijom (1:1) u poslednjem kolu grupe B i sa drugog mesta otišli u nokaut fazu, gde će im protivnik biti selekcija Poljske.

Orilićima je išao na ruku i rezultat u meču Slovenije i Italije, gde su Azuri slavili 3:0 i tako nakon grupne faze - prva je Španija sa sedam bodova, Srbija ima četiri, dok Slovenija i Italija po tri boda.

Srbija je protiv Španije uglavnom bila usresređena na defanzivu, ali i pored inicijative Furija nije uspela da stvori ozbiljniju priliku, a naši momci su iz prve prave došli do gola.

Igrao se 68. minut kada je Popović fenomenalnom asistencijom iz kolena pronašao Maksimovića na drugoj stativi, kome nije bilo teško da prevari Himeneza.

Izdržali su Orlići deset minuta protiv favorizovanog rivala. Jamal je fenomenalnim udarcem poravnao rezultat.

Do kraja duela nije bilo golova i Orlići su bukirali mesto među osam najboljih ekipa.