SUPERLIGA: Mihajlov skočio i pogodio za skok Zmajeva (VIDEO)

16.03.2018. 18:55
Miloš Mihajlov
Miloš Mihajlov / Izvor: MN Press

Odigrana prva utakmica 28. kola.

Odigrana je i prva utakmica 28. kola Superlige Srbije. Na svom terenu, Voždovac je dočekao Radnički, a rezultat je bio 2:1. Poveo je domaćin golom Marka Pavićevića u 17. minutu, a izjednačio je Dušan Mićić, samo dva minuta kasnije. Novo vođstvo Zmajevima je u 50. minutu doneo Miloš Mihajlov. To je ujedno bio i konačan rezultat. Sada je Voždovac napredovao na tabeli. Približio se na šest bodova trećeplasiranom Radničkom koji ima 49. Nišlijama je ovo prvi poraz u gostima, još od septembra prošle godine.

U sledećem kolu, pretposlednjem pre početka plej-ofa, Radnički će ugostiti Vojvodinu, dok će Voždovac na Banjici odigrati mali beogradski derbi sa Radom. A pre toga sledi pauza u šampionatu zbog obaveza reprezentacija.

PRIJAVE PIŠU REDOM: Zvezda, Partizan i Čukarički na udaru disciplinaca

OVE SLIKE RADUJU! Donald je izašao iz bolnice i odmah su osvanule fotke koje vraćaju OSMEH na lice navijačima

Prvi je ozbiljnije pripretio Radnički, u desetom minutu. Sa 20-ak metara pokušao je Miloš Petrović, ali nije bio najprecizniji. Za svaki slučaj golman Zmajeva Marko Knežević se bacio. U tim trenucima, gosti su imali inicijativu, ali je u 17. minutu poveo domaćin. Pavićević je šutirao sa nekoliko metara, lopta je na putu ga golu zakačila njegovog čuvara i prevarila Bojana Šaranova. Na izjednačenje se čekalo samo dva minuta. Posle kornera Slaviše Stojanovića sa leve strane, u gužvi se najbolje snašao Mićić. Sa četiri metra poslao je loptu u gol Petrovića. Do kraja poluvremena imao je Voždovac dve solidne prilike, ali se na pauzu otišlo sa rezultatskim egalom.

Već u 50. minutu viđen je novi gol. Posle kornera sa leve strane, lopta je posle prebacivanja sa glave na glavu došla do Mihajlova. Sa dva metra je, takođe glavom ubacio u mrežu Šaranova. U nastavku meča, trener Nišlija, Boban Dmitrović je šansu dao iskusnom Saši Stojanoviću, a ubrzo je sve tri izmene, u roku od desetak minuta iskoristio Miloš Veselinović. Ušli su Borko Duronjić, Nebojša Gavrić i Miloš Stanković. U 80. minutu, umesto Mićića ušao je Petar Ćirković.

U poslednjih desetak minuta, viđene su dve izgledne prilike ispred gola. Odličnu je imao Duronjić, ali je Šaranov odlično ušao u šut. Da zaigra priliku je dobio i Radoš Bulatović, umesto Nikole Aksentijevića.

POZNAT SPISAK: Velebit izabrao za kvalifikacije, ali će dvojica da otpadnu

Sve ostale utakmice 28. kola su na programu u nedelju.

ODREĐENO: Znaju se sudije za mečeve 28. kola Superlige (FOTO)