ODLIČNA UVERTIRA ZA DERBI: Marković, Matić i Miletić TORPEDOVALI Proleter, Savo ODMARAO pred Zvezdu! (VIDEO+FOTO)

26.02.2020. 18:07 17:13
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Vanredno kolo srpskog šampionata.

Fudbaleri Partizana rutinski su savladali novosadski Proleter u 23. kolu Superlige Srbije rezultatom 3:1 (2:0). Golove za crno-bele postigli su Lazar Marković u 7, Bojan Matić u 23. i Nemanja Miletić u 87. minutu. Matić se na ovom susretu naročito istakao, jer je pored prvenca bio sjajan i u duelima sa protivnicima tokom cele utakmice. Počastan gol gostiju delo je rezerviste Balabanovića u 90. minutu.

Partizan je na taj način “prebrodio” kiks iz prošlog kola kada je u Senti remizirao sa TSC-om 1:1, ali uspeo je i da se približi Crvenoj zvezdi na 11 bodova razlike na tabeli pred Večiti derbi koji je na programu u nedelju od 18 časova na Marakani.

Trener osvajača srpskog kupa Savo Milošević odmorio je nekolicinu prvotimaca pred duel sa Novosađanima, a već na poluvremenu zamenjeni su Bibras Natho i Lazar Marković.

Tok meča iz Humske mogli ste da pratite uživo na portalu Srbija Danas.

GROBARI BESNI, UPALI NA TRENING PARTIZANA: Dosta nam je IZGOVORA, hoćemo da GINETE za GRB (FOTO)

GOTOVO: Milošević se ODREKAO stranca!

TO SE ČEKALO: Evo kada Partizna igra ZAOSTALI MEČ

KRAJ UTAKMICE

90.minut
Balabanović je iskoristio neopreznost i opuštanje u redovima crno-belih i postigao je počastan pogodak za Proleter.
87.minut
Brežančić je izveo slobodan udarac, golman Petrić je ispustio loptu koja se odbila do Miletića koji je lako sproveo u gol gostiju za 3:0.
82.minut
Poslednja izmena u gostujućem sastavu. Kapitena Andrejevića je zamenio Lukašević.
76.minut
Miladinović je dobio javnu opomenu, a Milošević je napravio poslednju izmenu. Asana je zamenio Lakčević.
75.minut
Dugo je trajala akcija domaćih. Na kraju je Zdjelar pokušao da uposli Matića u srcu kaznenog prostora, ali je Joković vratio loptu ka Petriću.
69.minut
Novosađani su probali preko rezerviste Balabanovića, ali nije bilo opasnosti po golmana Stojkovića.
65.minut
Novi pokušaj domaćih preko Lazara Pavlovića i Asana, stvorila se gužva pred golom Novosađana, ali je Pejić izbacio loptu u aut. Trener gostiju se odlučio za dvostruku izmenu. Balabanović je ušao u igru umesto Vesića, a Novaković je zamenio Šćepanovića.
62.minut
Crno-beli su prepustili posed lopte i terensku inicijativu gostima u nameri da štede energiju pred Večiti derbi.
60.minut
Pokušao je Lazar Pavlović sa distance, ali je lopta otišla preko gola.
56.minut
Stevanović je pokušao sa desnog boka, ali je izblokiran.
51.minut
Nastavlja se veoma miran ritam u Humskoj, bez velikih šansi na startu drugog dela utakmice.
46.minut
Trener Savo Milošević je odlučio da napravi dve promene. Umesto Bibrasa Natha na terenu je Lazar Pavlović, dok je strelca vodećeg gola zamenio Filip Stevanović.

2.poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45.minut
Marković je pokušao sa slične pozicije odakle je dao gol, ali je ovog puta bio neprecizan. Arbitar Ilić će nadoknaditi jedan minut.
44.minut
Žuti karton za Andrejevića.
40.minut
Bez prilika na obe strane.
34.minut
Četa Sava Miloševića rutinski čuva stečeno vođstvo, a od gola Matića praktično nije bilo nikakvih prilika.
23.minut
Bojan Matić je postigao svoj prvenac u crno-belom dresu. Natho ga je odlično pronašao pasom iza leđa odbrane. Bivši napadač Vojvodine je izbegao ofsajd zamku, zaobišao i golmana Petrića i pogodio nebranjenu mrežu za 2:0.
21.minut
Asano je tražio penal, posle povlačenja u kaznenom prostoru Proletera, ali je Iliž odmahnuo rukom. Već u sledećem napadu poništen je gol Matića zbog ofsajda.
20.minut
Crno-beli su oborili ritam posle vodećeg gola i uglavnom se igra između dva šesnaesterca.
13.minut
Glavni sudija Ilić je pokazao žuti karton Ruševiću.
7.minut
Marković je doveo crno-bele u vođstvo. Lopta se posle prekida odbila do ivice kaznenog prostora. Markec je šutirao, a ona je na putu ka mreži zakačila Mitrovića, promenila pravac i završila u mreži za 1:0.
5.minut
Rušević je prihvatio loptu na ivici ofsajda, prevario dvojicu, ali šutirao pored gola Stojkovića.
3. minut
Prva polušansa za Partizan iz prekida. Fauliran je Matić, Natho pokušao centaršutem, ali je odbrana Proletera otklonila opasnost.
1.minut
Sudija Milan Ilić je dao znak za početak meča.

1.poluvreme

PARTIZAN - PROLETER 3:1 (2:0)

STADION: Partizana

GLEDALACA: 1.500

SUDIJA: Milan Ilić

STRELCI: Marković u 7, Matić u 23, Miletić u 87. za Partizan i Balabanović u 90. za Proleter

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Vitas, S. Pavlović, Brežančić, Zdjelar, Šćekić, L. Marković (od 46. F. Stevanović), Natho (od 46. L. Pavlović), Asano (od 76. Lakčević), Matić. Klupa: N. Stevanović, Vujačić, L. Pavlović, Ivanović, Lakčević, Urošević, F. Stevanović.Trener: Savo Milošević.

PROLETER: Petrić, Tanasin, Andrejević, Joković, Mitrović, Pejić, Radinović, Šćepanović (od 65. Novaković), Vesić (od 65. Balabanović), Karaklajić, Rušević. Klupa: Perić, Lukašević, Bratić, Balabanović, Mirosavljev, Novaković, Kovačević.Trener: Branko Žigić.

SUPERLIGA, 23. KOLO:

Sreda

Spartak - Mladost 3:1

(Srećković 17. Denković 74. p, Šormaz 89. - Bojović 88.)

/Mrkaić prvi, 90.+3. Vukadinović 69./

Pogledajte fotografije sa utakmice iz Humske.

SUPERLIGA: Inđija ODOLELA Crvenoj zvezdi! Šampion PROSUO bodove (VIDEO)

DEKI SE OKLIZNUO VEĆ U INĐIJI: Milojević je imao BRUTALAN niz na startu mandata u Zvezdi

KAO DULE SAVIĆ NA HAJBERIJU: Ben MAJSTORIJOM srušio BEDEM Inđijaca! (VIDEO)