SUPERLIGA: Javor izdržao u Beogradu, remi na Marakani

25.10.2020. 20:36
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Drugi uzastopni nerešen meč Crvene zvezde.

Fudbaleri Javora napravili su iznenađenje u 12. kolu Superlige Srbije i uspeli da odole na stadinu ''Rajko Mitić'' protiv Crvene zvezde u meču koji je završen 0:0 (0:0). Ovo je bio drugi uzastoipni remi šampiona Srbije posle nerešenog rezultata u večitom derbiju, a crveno-beli nisu iskoristili ni jedanaesterac pošto je šut Mirka Ivanića odbranio Đorđe Lazović.

ŠTA MU JE BILO NA PAMETI? Zastrašujući potez Le Taleka crveni karton je bio jedina opcija (VIDEO)

MIHA OTVORIO DUŠU: Osećam se LOŠE zbog njih!

START ZA ZATVOR: Bivši igrač Zvezde KRAMPONIMA udario u glavu protivnika (VIDEO)

Javor nije došao u Beograd da se brani i gosti su na startu u nekoliko situacija zapretili Zvezdi, koja je ipak ubrzo uspela da uspostavi kontrolu i ima terensku inicijativu. Nekoliko prilika imao je tim Dejana Stankovića u prvih 45 minuta, a najbolju je propustio Mirko Ivanić u 38. minutu, ali je Lazović uspeo da odbrani. U drugom poluvremenu je Stanković na teren poslao Falćinelija, Rodića i Kataija koji je i iznudio penal, iako je utisak da je faul bio na samoj granici kaznenog prostora, a Ivanićev udarac je odbranio Lazović u 59. minutu. Ubacio je Stanković i Pavkova koji je imao odličnu priliku u 74. minutu, ali je Lazović refleksno uspeo da odbrani njegov pokušaj glavom. Nstavila je Zvezda do kraja sa napadima, ali su ogsti uspeli da se odbrane i u Ivqanjicu ponesu veliki bod.

Fudbaleri Crvene zvezde od 21 čas dočekaće na stadionu ''Rajko Mitić'' ekipu Javora u 12. kolu Superlige Srbije. Crveno-beli će protiv gostiju iz Ivanjice pokušati da nastave seriju dobrih rezultata u domaćem šampionatu, posle poraza od Hofenhajma na startu grupne faze Lige Evrope.

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković odlučio je da napravi nekoliko promena u timu kako bi odmorio nosioce igre, dok se u tim vratio Mirko Ivanić koji je pauzirao zbog korona virusa. Zvezda je favorit protiv Javora u Begradu pošto će ovo biti 13. dueal ova dva tima na stadionu ''Rajko Mitić'', a domaćin je ostvario 10 pobeda uz samo dva poraza, od kojih je drugi bio pre 10 godina. Tekstualni prenos meča možete pratiti ispod.

90+4. minut
Kraj meča. Javor je uspeo da osvoji bod u Beogradu, dok je Zvezda remizirala drugi uzastopni meč u šampionatu.
90. minut
Utakmica je produžena tri minuta.
88. minut
Priliak za Javor, Luković je šutirao, Popović bez problema uspeo da odbrani.
83. minut
Dobro je prošao Katai po levoj strani i ubacio pred sam gol, ali je Lazović na vreme intervenisao.
79. minut
Pavkov je pokušao sa 16 metara, ali je šutirao pored gola.
74. minut
Sjajnu šansu imao je Pavkov na ubacivanje Kataija, ali je Lazović čudesno odbranio njegov udarac.
73. minut
Poslednja izmena u Zvezdi, umesto Bena ušao je Aleksa Vukanović.
70. minut
Odlično je šutirao Katai, ali je Lazović izbacio u korner posle kojeg je Eraković imao veoma dobru priliku, ali je glavom šutirao pored gola.
66. minut
Još jedna izmena u Zvzedi i prva izmena u Javoru. Umesto Ivanića, ušao je Milan Pavkov, a kod gostiju je ušao Ibrahim Tanko umesto Ilića.
62. minut
Šansa za Zvezdu, Falćineli je ubacio na peterac, a Ivanić iz odlične pozicije loše šutirao.
59. minut
Mirko Ivanić nije iskoristio jedanaesterac za Crvenu zvezdu. Oboren je Aleksandar Katai, stiče se utisak na ivici šesnaesterca, a sudija Čolović pokazao je na belu tačku. Ipak, Lazović je odbranio šut Ivanića.
54. minut
Prva prilika za crveno-bele u drugom poluvremenu. Posle jedne polukontre Ben je probao sa ivice šesnaesterca, ali je šutirao pored gola.
51. minut
Prvi pokušaj Javora u drugom poluvremenu, Otašević je šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla pored gola.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Dejan Stanković izvršio je trostruku izmenu. U svlačionici su ostali Andrija Radulović, Srđan Spiridonović i Željko Gavrić, a umesto njih su ušli Milan Rodić, Dijego Falćineli i Aleksandar Katai.

II POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena.
44. minut
Veoma dobra prilika za Javor, Maričić je centrirao, a Zvekanov iz dobre pozicije loše zahvatio loptu glavom i šutirao preko gola.
38. minut
Sjajna šansa za Zvezdu. Ivanić je šutirao glavom iz odlične pozicije, Lazović uspeo da odbrani, a na loptu natrčao Gobeljić koji je iz izgledne pozicije šutirao pored gola.
31. minut
Još jednom je pokušao Spiridonović, ali samo korner za Zvezdu posle kojeg je Nikolić sa 16 metara šutirao preko gola.
28. minut
Spiridonović je pokušao sa 16,17 metara, ali je njegov udarac završio visoko preko gola.
19. minut
Novi pokušaj Zvezde, tačnije Gavrića koji je iz slobodnog udarca šutirao pravo u Lazovića.
17. minut
Prva nešto konkretnija akcija Zvezde, mada Gavrić nije imao nameru da šutira, već se lopta više odbila od njega, a Lazović nije imao problema da ukroti tu loptu.
7. minut
Veoma ofanzivno je krenuo Javor. Gosti su imali priliku, ali je Ilić glavom šutirao visoko preko gola.
3. minut
Javor prvi preti, ali gosti posle prodora sa desne strane imaju samo korner posle kojeg nije bilo uzbuđenja.