SUPERLIGA: Kanga najavio, Plavšić potvrdio pobedu Zvezde (VIDEO+GALERIJA)

30.04.2017. 19:55
Gelor Kanga
Gelor Kanga / Izvor: MN Press

U 70. minutu isključen Antić.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu u derbiju 33. kola Superlige Srbije. Rezultat je bio 2:0, a golove su dali Gelor Kanga, sa bele tačke, i Srđan Plavšić. Treba reći da je u poslednjih 20-ak minuta Zvezda imala igrača više, zbog isključenja Nikole Antića, u 70. minutu. Upravo zbog ovog detalja, ovih dana sigurno će se pričati o suđenju Srđana Obradovića. Novim trijumfom, ekipa Miodraga Božovića zadržala je lidersku poziciju na tabeli nacionalnog prvenstva.

Zvezda u derbiju čeka Vojvodinu, a među starterima je i ZABORAVLJENI igrač (FOTO)

SRPSKI ALAVES MELJE: Pogledajte MAJSTORIJU Kataija, RAZBUCAO je odbranu, a zatim URADIO ovo (VIDEO)

Prvih pola sata na stadionu "Rajko Mitić" bila su veoma sadržajna. Bilo je prilika na obe strane, a po gol gostujućeg golmana Emila Rockova posebno su bili opasni Afrikanci, Ričmond Boaći i Gelor Kanga. Ipak, Ganijac i Gabonac nisu bili uspešni. Kada je reč o šansama Stare dame, Nikola Trujić je u 13. minutu, ali su ga u poslednjim trenucima osujetili Abraham Frimpong i Aleksandar Luković. Možete i da pogledate neiskorišćenu priliku Vukasovića u 24. minutu.

U 35. minutu, navijačima domaćina uopšte nije bilo svejedno, pošto je loše poslata lopta Marka Petkovića mogla da završi u mreži. Dejan Meleg je pokušao da iskoristi situaciju, šutirao je, ali suviše slabo. Filip Manojlović je sve ispratio.

Posle prvih 45 minuta nije bilo golova, a u poluvremenu ni Miodrag Božović ni Radoslav Batak nisu menjali.

BOMBA: Bogati klub želi prvotimca Zvezde kao zamenu za bivšeg igrača Partizana (FOTO)

Iako je delovalo da će Rickov biti savladan u 49. minutu to se nije desilo. Poletanović je prošao po desnoj strani, ali ni Kanga ni Anđelković nisu uspeli da se upišu u strelce.

Naredni minuti protekli su u znaku Zvezdine dominacije, a šanse što iz prekida, što iz igre nisu realizovali Kanga i Plavšić. U 67. Malbašić je "okrenuo" Frimponga, ali ga je sačekao Luković na nekoliko metara od gola Manojlovića. Samo minut kasnije, šansu je dobio Mihailo Ristić umesto Marka Poletanovića, a sada nije bio u defanzivi, već na sredini terena. A onda, u 70. minutu, Nikola Antić je isključen, zbog čega je u suzama napustio teren. Zašto ga je Srđan Obradović isključio nije baš najjasnije, s tim da treba reći da je već imao žuti karton. Moguće je da je to bilo zbog prigovora, ili zbog činjenice da je "naleteo" na Frimponga.

U 77. minutu, Trujić je krenuo ka golu Manojlovića koji je ipak uspeo da odbrani šut. Ubrzo, viđena je nova situacija o kojoj će se pričati. Boaći je pao posle duela sa Vukasovićem, a odluka Obradovića je iziritirala klupu novosadske ekipe koja je burno reagovala. Posle kraćeg prekida, situacija se smirila, a Kanga je iskoristio najstrožu kaznu.

Pogledajte i trenutak kada je dosuđen penal, a vidi se da je kontakt postojao.

Pogledajte i pogodak.

U 84. minutu, umesto Džona Ruiza šansu je dobio Nenad Milijaš, koji je napunio 34 godine, a konačan rezultat je postavio Srđan Plavšić. Asistent je bio Boaći.

U sledećem kolu Zvezda će gostovati Voždovcu, dok će Vojvodina biti domaćin ekipi Mladosti.

CRVENA ZVEZDA - VOJVODINA 2:0

STRELCI: Kanga u 83. minutu iz penala, Plavšić u 90. minutu

STADION: "Rajko Mitić" (Beograd)

GLEDALACA: 16.800

SUDIJA: Srđan Obradović

CRVENI KARTON: Antić

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Frimpong, Al. Luković, Anđelković, Poletanović (od 68. Ristić), Le Talek, Ruiz (od 83. Milijaš), Kanga, Plavšić, Boaći (od 92. minuta Sikimić).

VOJVODINA: Rockov, Lakićević, Planić, Maslać, Antić, Vukasović, Jovančić, Paločević (od 51. Knežević), Meleg, Malbašić, Trujić.

ZAKUCAO POD PREČKU: Bivši napadač Zvezde je Grobarima POKVARIO kompletan doživljaj i to USRED Humske (VIDEO)