SUPERLIGA: Lalatović nije uspeo da sačuva Mladost, Novosađani ispali u niži rang

22.05.2023. 20:16
FK Mladost GAT
FK Mladost GAT / Izvor: MN Press
Poslednje kolo će rešiti preostale dileme oko putnika u drugu ligu.

Fudbalski klub Mladost GAT iz Novog Sada ispao je iz Superlige Srbije posle današnjih utakmica pretposlednjeg, 36. kola. Mladost je danas u Novom Sadu odigrala bez golova sa Napretkom iz Kruševca. Klub iz Novog Sada se trenutno nalazi na poslednjem mestu na tabeli plej-auta sa 30 bodova, a ispred su Javor i Radnik sa po 34 boda kolo pre kraja sezone. Posle poslednjeg kola plej-auta biće poznato ko će pored Mladosti igrati u Prvoj ligi Srbije, a koji timovi će se boriti u baražu za opstanak.

NIJE ŽELEO DA PREĆUTI: Oglasio se i Vladimir Stojković posle odluke da Partizan zabrani ulaz bivšim igračima (FOTO)

VESTI IZ CRVENE ZVEZDE: Ulaznice za finale Kupa Srbije u prodaji od utorka

UEFA PRELOMILA: Poznato ko sudi evropska FINALA!

Spartak iz Subotice pobedio je u Nišu ekipu Radničkog 1:0. Gol za Spartak postigao je Srđan Hrstić u 14. minutu. On je prethodno izveo penal za svoj tim, ali je golman Radničkog Dimitrije Stevanović zaustavio udarac Hrstića, koji je natrčao na loptu i ubacio je u mrežu. Radnički je od 43. minuta igrao sa fudbalerom manje, pošto je isključen Andreja Stojanović.

Fudbaleri Radnika pobedili su u Surdulici ekipu Kolubare 2:1. Radnik je oba gola postigao iz penala, a u listu strelaca upisali su se Andrija Radulović u 16. i Petar Kunić u 47. minutu. Jedini gol za Kolubaru postigao je Damir Sadiković u 27. minutu. Mladost iz Lučana je u Ivanjici pobedila Javor 1:0 golom Nikole Jojića u 83. minutu.