SUPERLIGA: Petica Zvezde, Srnić briljirao, Pešić proradio (VIDEO)

01.04.2018. 16:29
Aleksandar Pešić i Slavoljub Srnić
Aleksandar Pešić i Slavoljub Srnić / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com

Glavni sudija bio je Srđan Obradović.

Fuidbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost u utakmici 29. kola Superlige Srbije, sa 5:2 i tako zadržali prednost od 12 bodova u odnosu na najbližeg pratioca ekipu Partizana, na kolo pre početka plej-ofa. Ekipa Vladana Milojevića je bila bez standardnih Milana Borjana, Vujadina Savića i Nenada Krstičića, ali je ipak zabeležena značajna pobeda. Golove su davali Slavoljub Srnić, Aleksandar Pešić (dva), Srđan Babić i Luka Ilić, dok je dvostruki strelac za Lučance bio Predrag Pavlović. Golovima Pavlovića posle asistencija Vladimira Radivojevića, Mladost se dva puta vraćala u igru, i unosila dodatnu neizvesnost.

Uvodni trenuci su protekli u znaku dominacije gostiju, koja je krunisana akcijom gostiju. Iskorišćena je greška domaćina, Pešić je proigrao Srnića koji je "jedan na jedan" rešio prilično lako. Kasnije, Lučanci su se oslobodili, a Pavlović je iskoristio lošu reakciju odbrane crveno-belih. Lopta je prolazila bez većih problema, a ona je došla do Pavlovića koji je bez problema savladao Supića koji je danas menjao suspendovanog Borjana. Ipak, na poluvreme se otišlo sa novim "plusom" Zvezde. Srđan Babić je iskoristio korner (i asistenciju) Srnića i glavom postigao prvenac u crveno-belom dresu.

U nastavku, Pešić je doneo prednost od 3:1. Povučen je za dres, sudija Srđan Obradović je pokazao na belu tačku, a napadač Zvezde šutirao po sredini. Golman Nemanja Krznarić je bio nemoćan, a Pešić je prekinuo post od nekoliko utakmica bez gola. U međuvremenu, šansu su dobili iskusni Nenad Milijaš i mladi Luka Ilić, a ubrzo je Pavlović opet bio strelac. Glavom je iskoristio asistenciju Radivojevića, pa su navijači Zvezde opet počeli da strepe. Međutim, samo u tri minuta sve je bilo rešeno. Ilić je pogodio u 81. minutu, a Pešić u 84.

U sledećem kolu, Zvezda će biti domaćin Zemunu, dok će Mladost gostovati Mačvi.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Utakmicama Mladost - Crvena zvezda i Čukarički - Spartak biće završeno 29. kolo Superlige Srbije. Lider na tabeli, beogradski crveno beli gostuju u Lučanima, a na portalu Srbija Danas  možete da pratite dešavanja UŽIVO, iz minuta u minut.

Znaju se i starteri za meč Mladosti i Zvezde (SASTAVI)

PAVIĆEVIĆ REALAN: Sve zavisi od Zvezde

TOK UTAKMICE.

KRAJ UTAKMICE.

Konačan rezultat je 5:2 u korist Zvezde.

Čukarički je pobedio protiv Spartak ŽK sa 4:1.

84. minut - GOL! Pešić je strelac.

80. minut - GOL! Luka Ilić strelac posle odličnog prodora Jovičića po desnoj strani. Mlađani fudbaler koji je već potpisao za Mančester siti postiže gol.

79. minut - Umesto Srnića Radonjić.

78. minut - Pokušava Pavlović, ali Stojković ispred Supića interveniše.

Kraći prekid zbog bakljade navijača Zvezde.

73. minut - GOL! Ponovo Pavlović strelac (sada glavom), ponovo Radivojević asistent. Smanjena prednost Zvezde na 3:2.

72. minut - Loše zahvata loptu Račić, pored gola. U istom minutu, izlazi Ben, ulazi Luka Ilić.

69. minut - Slobodan udarac za Milijaša. Lopta ide u ugao, Krznarić boksuje.

67. minut - Menja i Milovanović. Umesto Lazara Jovanovića Bađi.

66. minut - Pešić do Bena, ali napadač Zvezde sa nekoliko metara visoko preko gola. Odlična prilika odlazi u nepovrat. Slaba partija novajlije u redovima Zvezde.

65. minut - Srnić snažno šutira sa ivice kaznenog, ali izblokiran. U šut ulazi Milošević.

64. minut - Prva izmena u utakmici, umesto Adžića ulazi Milijaš.

56. minut - GOL! Pešić realizator za 3:1. Prekida seriju od nekoliko mečeva bez gola.

55. minut - Penal za Zvezdu. Pešić povučen.

54. minut - Stojković uzima loptu Pešiću ulazi u kazneni prostor, šutira, ali pored gola.

48. minut - Supić ispred Jovanovića, ali se žali na povredu. Ukazuje mu se pomoć. Meč je nastavljen.

Nema promena, nisu menjali ni Milovanović, ni Milojević.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

45+2. minut - Rodić pokušava sa nekoliko metara, ali nema gola. Neprecizan Zvezdin bek posle desetog kornera u prvih 45 minuta.

44. minut - GOL! Sada je 2:1 za Zvezdu. Babić za debitantski gol u crveno-belom dresu. Glavom posle kornera Srnića, uz samu stativu gola Krznarića.

43. minut - Korner za Zvezdu, posle gužve novi udarac iz ugla. Izvodi ga strelac prvog gola.

38. minut - Tumbasević glavom, sa sedam-osam metara, ali pored gola.

36. minut - GOL! Sada je 1:1. Pavlović strelac posle veoma loše reakcije gostiju. Lopta je prolazila bez većih problema kroz kazneni prostor. Pavlović koristi odličnu priliku u praktično prvoj ozbiljnoj šansi.

34. minut - Pejović snažno, ali neprecizno.

Na Banovom Brdu, Čukarički - Spartak 1:1.

32. minut - Pejović izvodi prekid, ali veoma loše. U nastavku akcije, Lazar Jovanović centrira, ali je ona previsoka za njegovog prezimenjaka, Petra. Lopta za Supića.

27. minut - Odličan šut Jovičića iz daljine, ali Krznarić brani.

25. minut - Ispred Srnića, na metar od gola interveniše Pešić. Lopta u korneru. Posle kornera, glavom pokušava Le Talek.

22. minut - Mladost ima inicijativu posle gola protivnika koji se malo i povukao.

NAČEO LUČANCE: Srnić ponovo pogađa (VIDEO)

17. minut - GOL! - Vodi Zvezda, Slavoljub Srnić. Asistent Pešić, Krznarić nemoćan posle greške njegovih saigrača na sredini terena.

16. minut - Slobodan udarac sa Zvezdu. Adžić izvodi. Lopta na drugu stativu. Sudar Tumbasevića i golmana Krznarića, ali se meč nastavlja. Kao i pritisak gostiju.

10. minut - Jovanović po levoj strani, ali na kraju ipak ofsajd. Prvi put je Mladost prešla na polovinu Zvezde.

8. minut - Adžić slabo izvodi korner, ali u nastavku akcije Šatara mora da interveniše. Posle nekoliko trenutaka, Jovičić sa 12 metara, ali loše, preko gola.

Pritisak crveno-belih.

6. minut - Šatara skače u svom kaznenom, otklanja opasnost. Novi korner za Zvezdu, pokušava glavom Pešić, ali preko gola sa nekoliko metara.

1. minut - Rodić snažno iskosa sa leve strane, sa nekoliko metara. Odlična intervencija golmana Krznarića. Korner za goste, ali promene rezultata nema.

Utakmica počinje.

Kapitensku traku nosi Stojković.

Ovo kolo je ujedno i pretposlednje pre početka plej-ofa, odnosno plej-auta, kada će se i deliti bodovi. Uoči ovog meča, Zvezda je prva sa 73, dok je Mladost ne desetoj poziciji sa 35.

Šef stručnog štaba gostiju Vladan Milojević nije mogao da računa na golmana Borjana (kartoni), Savića, Donalda i Krstićića, dok je Le Talek starter iako je bio pod znakom pitanja.

MLADOST LUČANI - CRVENA ZVEZDA 2:5

STRELCI: Pavlović 36, 73 Srnić 17, Babić 44, Pešić 56.p, 84, Ilić 80.

STADION: Gradski u Lučanima

SUDIJA: Srđan Obradović (Jagodina)

MLADOST LUČANI: Krznarić, B. Milošević, I. Milošević, Šatara, P. Jovanović, Pejović, Tumbasević, Pavlović (od 80. Mihajlović), Radivojević, Pešić, L. Jovanović (od 67. Bađi). Rezerve: Dimić, Sinđić, Trifunović, Zečević, Bađi, Marić, Mihajlović. Trener: Milovanović.

CRVENA ZVEZDA: Supić, Stojković, Le Talek, Babić, Rodić, Srnić (od 79. Radonjić), Jovičić, Račić, Adžić (od 64. Milijaš), Pešić, Ben (od 72. Ilić). Rezerve: Kahriman, Frimpong, Milijaš, Milić, L. Ilić, Radonjić, Gobeljić. Trener: Milojević.

SUPERLIGA: Bačka je na kraju pripretila, ali je Partizan ipak slavio, Ožegović u centru pažnje (VIDEO)