SUPERLIGA: Suma overio Partizanovu pobedu, ali Đukić ima razloga za glavobolju (GALERIJA+VIDEO)

29.07.2017. 18:39
Sejduba Suma
Sejduba Suma / Izvor: MN Press

Utakmicu u Humskoj vodio sudija Milan Ilić.

Fudbaleri Partizana upisali su novu pobedu u Superligi. U prvom kolu deklasirali su Mačvu sa 6:1, da bi u utakmici 2. kola savladali Javor, a rezultat je bio 2:1. Branilac titule jeste upisao nova tri boda u sezoni pred nama, jesu "pala" dva gola, jeste bilo promena među starterima, ali trenera Miroslava Đukića mogu da brinu brojne neiskorišćene prilike. Promašaji ne mogu da raduju ukoliko se zna da će crno-beli u sredu odigrati revanš 3. kola kvalikacija za Ligu šampiona. Može i da brine gol Milovana Milovića, u samoj završnici, posle prekida. Podsetimo, u prvom duelu u Humskoj bilo je 3:1 za Olimpijakos koji verovatno neće praštati promašaje i greške crno-belih. Pogotke za crno-bele dali su Uroš Đurđević i Sejduba Suma, koji je sa klupe ušao u drugom poluvremenu.

Partizan je počeo sa Jankovićem, Pantićem, Tavambom i Đurđevićem, ali bez Ćirkovića, Miletića, Evertona i Leonarda (ni na klupi). Parni valjak je poveo prilično rano, već u 7. minutu golom Đurđevića i delovalo je da će bez većih problema upisati pobedu protiv tima Srđana Vasliljevića. Ipak, samo je tako delovalo jer Javor nije došao sa belom zastavicom. Nekoliko puta su ozbiljno pripretili Filipu Kljajiću, posebno u prvom poluvremenu. A kao što je rečeno, i crno-beli su stvarali, ali i promašivali prilike.

U drugom poluvremenu šansu su dobili Đorđe Jovanović, Milan Radin (umesto povređenog Marka Jevtovića) kao i pomenuti Sejduba Suma. Upravo je Suma postigao drugi gol, ali je loša reakcija odbrane domaćina i snalažljivost Milovića unela neizvesnost u završnicu meča. Ipak, na kraju je ostalo 2:1

U sledećem kolu Partizan će gostovati Spartaku, dok će Javor dočekati Mačvu.

Ovako izgleda prvenac Sume u dresu Partizana (VIDEO)

NIJE SE DUGO ČEKALO: Partizan već vodi protiv Javora (VIDEO)

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Partizana i Javora Matis pobedili su u prvom kolu nove sezone Superlige, a sada ih očekuje novi duel. Crno-beli su u utorak poraženi od Olimpijakosa u kvalifikacijama za Ligu šampiona, pa je pobeda u duelu sa Ivanjičanima imperativ.

Na portalu Srbija Danas možete uživo da pratite dešavanja iz Humske.

Kao što se može videti, u protokolu nema Leonarda o čijem problemu sa mišićem je govorio šef struke Partizana Miroslav Đukić. Kako je rekao trener Parnog valjka sličan problem imao je i Lazar Ćirković, ali je on ipak u konkurenciji za tim. Kada je reč o najskupljem pojačanju u istoriji, Sejdubi Sumi, on je rezerva.

PRVENAC ZA ISTORIJU: Mačva savladala Zemun minimalnim rezultatom (VIDEO)

FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Srbija Danas

TOK UTAKMICE

KRAJ UTAKMICE

U završnici i Đurđević ne koristi solidnu priliku.

89. minut - Javor smanjuje na 2:1. Asistent Mitošević, strelac Milović.

85. minut - Suma za 2:0. Prvenac najskupljeg pojačanja u istoriji Partizana.

82. minut - Na terenu je i Obadović.

80. minut - Prekršaj pravi nekadašnji igrač Partizana, a sada kapiten Javora, Milović. Dobija i žuti karton.

73. minut - Dvostruka izmena u Javoru. Na terenu su Ristovski i Ivanovski.

66. minut - Jovanović preko gola, sa desetak metara.

65. minut - Ulazi Suma, izlazi Pantić. Đukić više nema pravo na izmenu.

62. minut - Kontra Jovanovića, do Đurđevića. Greška strelca jedinog gola (za sada). Propala akcija.

59. minut - Radin umesto povređenog Jevtovića. Pre toga, Jovanović menja Tavambu. Vasiljević još ne pravi izmene.

53. minut - Opet Pantić neuspešan. Preko gola Đogatovića. Đurđević širi ruke.

Nema izmena. Počinje drugo poluvreme.

POLUVREME

45+1. minut - Odličan centaršut Terzića. Šutira Tripković, ali odlično brani Kljajić.

I jedni i drugi mogu da žale za propuštenim šansama.

42. minut - Ponovo Pantić, ali u padu Đogatović nogom zaustavlja šut.

41. minut - Terzić, pa Kiković, ali gola nema. Prvi put Kljajić brani šut sa nekoliko metara, a onda je i Kiković neprecizan.

38. minut - Snažan šut Eliomara iskosa sa desne strane. Kljajić ipak brani.

37. minut - Odličan prodor Tavambe. Kamerunac dodaje Pantiću, ali ova lopta odlazi pored desne stative.

34. minut - Pantić traži Kosovića, ali ga ne nalazi u kaznenom prostoru.

33. minut - Eliomar centrira, Vulićević na mestu. Lopta za Partizan, ali crno-beli gube loptu.

27. minut - Na drugoj strani uzvraća Janković, šut pored desne stative. Zatim i Tavamba pored leve stative.

26. minut - Loša završnica Krnića. Morao je mnogo bolje da asistira u kaznenom prostoru. Dobra prilika odlazi u nepovrat.

U toku je pauza za osveženje. Meč se nastavlja posle kraćeg prekida. Trenutna temperatura je 29 stepeni.

19. minut - Duža akcija domaćina. El Monir i Pantić izblokirani. Na kraju ipak lopta za golmana Javora, Đogatovića.

13. minut - Mitošević za Terzića, ali lopta beži u gol-aut. Lopta za golmana Partizana Kljajića.

7. minut - GOL! Vodi Partizan sa 1:0. Strelac Đurđević. Asistent Vulićević. Ovo je drugi gol za Đurđevića u sezoni.

1. minut - Već u 26. sekundi, šansa za Partizan. Sudija signalizira ofsajd, ali je Janković neprecizan. Ispostavilo se da je sudija napravio grešku.

Javor izvodi početni udarac. Napada ka jugu.