SUPERLIGA: Može i bez Lea, Partizan PREGAZIO Mačvu (GALERIJA+VIDEO)

22.07.2017. 18:57
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Meč u Humskoj sudi Danilo Grujić.

Fudbaleri Partizana ubedljivom pobedom započeli su novu sezonu u Superligi u kojoj brane titulu. „Žrtva“ razigranih crno-belih, koje predvodi Miroslav Đukić bile su novajlije, Mačva. Rezultat je bio 6:1, zahvaljujući golovima Nebojše Kosovića, Leandra Tavambe (dva), Danila Pantića, Nemanje Mihajlovića i Uroša Đurđevića. Na ovaj način, Parni valjak napravio je odličnu uvertiru za meč kvalifikacija za Ligu šampiona, protiv Olimpijakosa.

Već sat vremena pre početka meča, i zvanično se znalo da u timu neće biti Leonarda da Souze (šta je o tome rekao Đukić pročitajte OVDE), ali se to na kraju nije bitnije odrazilo na igru. Rano i lepi gol Kosovića najavio je ubedljiv trijumf, a već u 35. minutu bilo je 4:0. Podatak koji može da raduje Đukića koji je karijeru počeo upravo u Mačvi, je da su različiti igrači bili strelci. Može da bude i zadovoljan jer njegov tim nije stao u drugom poluvremenu, pa se Tavamba drugi put upisao u strelce. A pobedu je ulepšao efektnim golom Mihajlović.

Takođe ovaj meč će ostati upamćen i po debiju Sejdube Sume koji je u 61. minutu zamenio Marka Jankovića. Omaleni Gvinejac, najskuplji igrač u istoriji Partizana dobio je aplauz prilikom ulaska na teren.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Za fudbalere Partizana i Mačve počinje sezona u Superligi Srbije. Branilac titule dočekuje novajliju, a sve što se bude dešavalo na stadionu u Humskoj možete da pratite na portalu Srbija Danas.

KREĆU U ODBRANU TITULE: Đukić izabrao startere i napravio VELIKU promenu (FOTO)

Stigla nova ponuda za Leonarda, od VIŠE miliona (FOTO)

TOK UTAKMICE.

KRATKO I JASNO: Đukić objasnio zašto Leonarda NEMA ni na klupi

KRAJ UTAKMICE.

85. minut - Mihajlović za 6:1. Prelep gol.

79. minut - Umesto Đurđevića Jovanović.

75. minut - Pantić pokušava, a minut kasnije izlazi iz igre. Menja ga Mihajlović.

68. minut - Tavamba opet strelac. Sada je čak 5:1 za Partizan.

62. minut - Tavamba pored gola.

61. minut - Na terenu je i najskuplji igrač u istoriji Partizana. Gvinejac umesto Jankovića. Aplauzi.

Video file

Suma se sprema da uđe u igru.

59. minut - Lazarević uspešniji od Kljajića. Sada je 4:1.

58. minut - Ćirković faulira Obrovca. Penal za Mačvu.

55. minut - Loš centaršut Miletića. Šapčani se brane. Novi napad za njih.

47. minut - Posle prodora Tavambe sa desne strane, pokušavaju Janković i Đurđević ali su izblokirani.

Izmena u Mačvi. Umesto Rajovića Protić. Đukić ne menja ništa.

POČINJE I DRUGO POLUVREME.

KRAJ POLUVREMENA

Nadoknada od jednog minuta.

41. minut - Žuti karton za Jevtovića.

37. minut - Adamović iz velike daljine pokušava da lobuje Kljajića, ali ne baš uspešno.

35. minut - Đurđević u kontri i sada je ubedljivih 4:0. Debakl Mačve u najavi.

Suma je na zagrevanju. Navijači ga pozdravljaju aplauzom.

27. minut - Lazarević preko gola Kljajića iz slobodnog udarca.

23. minut - Jeremić šutira, ali Kljajić brani. Jedna od retkih prilika za goste.

20. minut - Sada je Pantić strelac. Povratnik se upisao u strelce, za 3:0, posle gužve u kaznenom. Odlična uvertira za predstojeći meč kvalifikacija za Ligu šampiona. U utorak, u okviru 3. kola, u Humskoj će gostovati Olimpijakos.

18. minut - Miletić u dobroj prilici, ali pored gola. Uzdasi na tribinama u Humskoj.

16. minut - Partizan povećava. Đurđević asistent, a strelac Tavamba. Sada je 2:0

8. minut - GOL! Vodi Partizan sa 1:0, a strelac je Kosović. Prelep gol, pa pogledajte.

6. minut - Mačva preti preko Jeremića, ali je Kljajić na mestu.

2. minut - Pokušava Đurđevića, posle asistencije Pantića. Preko gola.

Partizan napada ka severu.

Počinje meč u Humskoj.

PARTIZAN - MAČVA 6:1

STRELCI: Kosović u 8, Tavamba u 16. i 68, Pantić u 20, Đurđević u 35, Mihajlović u 85. minutu - Lazarević u 59. minutu iz penala

STADION: Partizana (Beograd)

SUDIJA: Danilo Grujić (Niš)

PARTIZAN: Kljajić, Nemanja R. Miletić, Ćirković, Ostojić, Nemanja G. Miletić, Jevtović, Kosović, Janković (od 61. Suma), Tavamba, Pantić (od 76. Mihajlović), Đurđević (od 79. Jovanović). Rezerve: Jovičić, Vulićević, Mihajlović, Suma, Ilić, Everton, Jovanović.

MAČVA: Filipović, Pejović, Rajović (od 46. Protić), N. Jovanović, Lazarević, Ivić, Obrovac, Adamović, Jeremić, Gemović (od 68. J. Jovanović), Matić. Rezerve: Puletić, Protić, Jevtić, Ristivojević, Milinković, Marković, Jovanović.

NAJAVLJUJE DOBRU SEZONU: Mitrogol pogodio za Njukasl (FOTO)