SUPERLIGA: Partizan savladao Mladost i napravio veliki korak ka Evropi (VIDEO)

01.05.2019. 18:13
Rikardo Gomeš
Rikardo Gomeš / Izvor: MN Press

Crno-beli slavili u borbi za Evropu.

Fudbaleri Partizana trijumfovali su nad lučanskom Mladosti u okviru 34. kola Superlige Srbije rezultatom 2:1. Crno-beli su tom pobedom preskočili na tabeli Mladost i trenutno zauzimaju četvrtu poziciju sa bodom više. Pobedu Parnom valjku doneli su Rikardo Gomeš i Zoran Tošić golovima u 11. i 58. minutu, a napadač je mogao još jednom da zatrese mrežu iz penala, ali ga je pročitao Rosić.  Svetozar Marković je autogolom u 84. minutu dao nadu gostima, ali su crno-beli izdržali do kraja.

TRANSFER MARKA JANKOVIĆA: Partizan zbog Italijana u NEOČEKIVANOM problemu

DETONACIJA U HUMSKOJ: Premijerligaš ODVODI Partizanov tandem (FOTO)

TRINKIJERI UPOZORAVA PRED TAMIŠ: Moramo imati PROFESIONALNI pristup

Tok utakmice:

KRAJ:
Partizan je slavio rezultatom 2:1.
90. minut:
Igraće se još tri minuta.
89. minut:
Žuti karton je dobio i Goran Zakarić zbog ometanja izvođenja auta za goste.
84. minut:
GOL 2:1! Šutirao je Petar Bojić iz velike udaljenosti, a lopta je zakačila Svetozara Markovića i prevarila Stojkovića, pa je završila u mreži.
83. minut:
Nova dobra prilika za Ivanovića. Uposlio ga je Zakarić, ali se ponovo sjajnom odbranom istakao Rosić. U nastavku je Valijente faulom zaustavio napad gostiju i zbog toga je dobio žuti karton.
80. minut:
Poslednju promenu napravio je i Neško Milovanović. Strateg Mladosti je na teren poslao Jovana Markoskog umesto Vladimira Radivojevića.
79. minut:
Proigrao je Tošić Rikarda, ali ovaj iz dobre pozicije nije uputio ni šut ni centaršut za Ivanovića, već nešto između.
75. minut:
Poslednju izmenu napravio je Milošević. Na terenu je oporavljeni Valijente umesto Bojana Ostojića koji se požalio na povredu butine.
74. minut:
Odličan kontranapad su izveli fudbaleri Partizana, a na kraju je šutirao Ivanović. Ipak, dobro se postavio Rosić.
70. minut:
Drugu izmenu je napravio i Savo Milošević. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Goran Zakarić je zamenio Nemanju Nikolića.
67. minut:
Žuti karton je sada dobio Svetozar Marković zbog oštrog prekršaja.
66. minut:
Druga izmena u ekipi Mladosti. Bivši fudbaler Partizana Obiora Odita je zamenio Predraga Pavlovića.
64. minut:
Žuti karton je dobio i Zlatan Šehović.
63. minut:
Nema gola! Rikardo Gomeš je preuzeo odgovornost, ali je njegov udarac zaustavio Dragan Rosić.
62. minut:
Penal za Partizan! Lazar Jovanović je oborio Šehovića, a Široki se nije dvoumio.
58. minut:
GOL 2:0! Zoran Tošić je udvostručio prednost Partizana. Bivši reprezentativac je dodao loptu Nikoliću koji se okrenuo i vratio mu je, a zatim je Bambi savladao Rosića.
56. minut:
Neprecizno je šutirao Rikardo posle duplog pasa sa Nikolićem. U nastavku je Pantić napustio igru, a zamenio ga je Đorđe Ivanović.
54. minut:
Požalio se na povredu Danilo Pantić i ostaje da se vidi da li će nastaviti utakmicu.
53. minut:
Prvi žuti karton za Partizan dobio je Saša Zdjelar zbog povlačenja Petra Bojića.
49. minut:
Nova velika prilika za Partizan. Posle gužve u šesnaestercu lopta je došla do Tošića koji je pogodio samo spoljni deo mreže.
46. minut:
Počelo je drugo poluvreme, a trener gostiju Nenad Milovanović napravi oje prvu izmenu. Umesto Ivana Pešića na terenu je Lazar Jovanović.
POLUVREME:
Partizan vodi minimalnim rezultatom zahvaljujući golu Rikarda Gomeša.
45. minut:
Sudija Zoran Široki produžio je prvo poluvreme za jedan minut.
42. minut:
Uposlio je Tošić Nikolića koji se spetljao, pa nije uspeo ni da šutne, a lopta je došla do Rosića.
34. minut:
Bilo je opasno po gol Mladosti, ali je šut Nikolića izblokiran i Partizan je dobio samo korner.
30. minut:
Ivan Pešić je faulirao Zorana Tošića i zbog toga mu je Zoran Široki pokazao žuti karton.

27. minut:
Ogroman promašaj Rikarda. Tošić ga je lepo proigrao, ali je napadač Parnog valjka sa nekih šest metara prebacio čitav gol. Ipak, zasluge se moraju pripisati i Draganu Rosiću koji je pravovremenim istrčavanjem skratio ugao golgeteru crno-belih.
25. minut:
Novi žuti karton za goste dobio je Petar Jovanović zbog oštrog faula nad Pantićem.
24. minut:
Prvi žuti karton na utakmici dobio je bivši levi bek Partizana Nikola Leković. Defanzivac Mladosti je napravio faul, ali je javno opomenut zbog prigovora.
17. minut:
Šutirao je Nikolić, ali je Rosić bio siguran i uhvatio je loptu.
13. minut:
Pokušao je Zdjelar sa distance, ali je lopta prohujala pored stative.
11. minut:
GOL 1:0! Rikardo Gomeš donosi prednost Partizanu. Centarfor Parnog valjka je iskoristio dobro dodavanje Tošića i preciznim udarcem sa leve strane poslao loptu u mrežu.
8. minut:
Teren je potpuno natopljen vodom, što igračima znatno otežava da pokažu šta znaju.
4. minut:
Vladimir Radivojević je iz velike udaljenosti pokušao da ugrozi Vladimira Stojkovića, ali je bio neprecizan.
2. minut:
Prvu priliku na utakmici je imao Zoran Tošić, ali je iz odlične pozicije šutirao pravo u golmana Rosića.