SUPERLIGA: Rikardo počeo, Ivanović završio posao (VIDEO+FOTO)

10.11.2018. 12:37
Rikardo Gomeš
Rikardo Gomeš / Izvor: MN Press

Sudija u meču 16. kola bio je Igor Stojilković.

Na pauzu zbog obaveza reprezentacija u Ligi nacija, fudbaleri Partizana odlaze sa tri boda. U utakmici 16. kola Superlige Srbije, ekipa Zorana Mirkovića pobedila je Radnik (2:0), a golove su dali Rikardo Gomeš u 42. minutu i rezervista Đorđe Ivanović (zamenio baš Rikarda) u 89. Bilo je prilika i da ta prednost bude veća, pošto je Nemanja Nikolić promašio "nepromašivo" na početku drugog poluvremena, ali sve u svemu zaslužena pobeda Partizana. Imali su i gosti koje vodi Milan Milanović šansi, ali je Vladimir Stojković ipak ostao nesavladan. Zorana Mirković može i da raduje što je mreža tima iz Humske opet ostala netaknuta.

Posle ovog meča, Partizan ima 33 boda, i na trećem je mestu. Radnik je na 13. poziciji, sa 15 bodova.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Partizana i Radnika igraju utakmicu 16. kola Superlige Srbije, a dešavanja sa stadiona iz Humske možete direktno da pratite na portalu Srbija Danas

HUMANOST NA DELU: Ognjen Ožegović pomogao zemljacima u nevolji (FOTO)

CRNO-BELI ŽELE OSVETU PROTIV RADNIKA: Bata čuva Bambija, Zakarić van stroja (SASTAVI)

KRAJ UTAKMICE.

89. minut - Ivanović za 2:0. Iskosa, sa 15 metara. U malu mrežu. Potvrđen trijumf. Ispostavilo se, strelac je zamenio strelca.

80. minut - Pantelić izvodi slobodnjak, ali preko gola Stojkovića.

79. minut - Umesto Rikarda Ivanović.

76. minut - Poslednja izmena u Radniku. Umesto Nikolića Bojić.

73. minut - Nikolić povratna do Rikarda. Izblokiran pokušaj ka golu Radnika.

69. minut - Ulazi Enake umesto Đerleka.

63. minut - Umesto Keremeha Ristović.

62. minut - Sreća za Radnik. Stevanović sa gol linije izbija loptu. Vasiljević je bio savladan.

52. minut - Rikardo sam ispred Vasiljevića. Golman gostiju odlično interveniše.

51. minut - Janković prebacuje živi zid, ali neprecizan, zamalo.

48. minut -  Kakav promašaj Nikolića. Sa metar, ali preko gola visoko.

46. minut - Stojanović šutira, ali Marković skreće u korner.

Na poluvremenu, promena u Radniku, umesto Žarkovića Pavlović.

KRAJ POLUVREMENA.

42. minut - GOL! Rikardo! Vodi Partizan sa 1:0. Istrčava Vasiljević, na kratko u kontaktu sa loptom. Rikardo je ipak zadržava i šalje u mrežu. Ne stiže je ni jedan od defanzivaca.

Na južnoj tribini dimna zavesa u bojama srpske trobojke uz zastavu "100 godina ponosa". Sećanje na pobedu u Prvom svetskom ratu.

Navijači FK Partizan
Navijači FK Partizan / Izvor: MN Press

41. minut - Na travi leži Pantelić.

39. minut - Urošević ulazi po levoj strani, ali greši i svojom krivicom gubi loptu.

33. minut - Nikolić iz okreta, blokira ga Stevanović. Pre toga, Nikolić koristi lošu komunikaciju Vasiljevića i saigrača.

31. minut - Umesto Pantića Kosović.

29. minut - Rikardo sa 11 metara, po zemlji. Nogom brani Vasiljević. Odlična intervencija golmana Radnika.

26. minut - Opasan napad za Radnik. Ali na kraju, ipak hvata Stojković.

Transparent na južnoj tribini: "Kad se igra za titulu termini se pomeraju, a kad je "Uprava napolje" može i u svitanje". Očigledna aluzija na neuobičajeno rani termin, uz skandiranje "Uprava napolje".

Navijači FK Partizan / Izvor: Srbija Danas

23. minut - Miletić ka Rikardu, ali slabo glavom zahvata loptu. Samo gol-aut.

21. minut - Opet se ukazuje pomoć Žarkoviću. Izlazi van terena.

19. minut - Pantić snažno šutira sa 15-ak metara, pogađa Žarkovića na putu ka golu. Pauza, ukazuje se pomoć igraču Radnika koga je lopta pogodila.

17. minut - Pokušava Nikolić sa 20-ak metara, iz okreta, ali preko gola.

15. minut - Stojković istrčava, daleko od gola i otklanja opasnost. U nastavku akcije, lopta ide ka Zlatanoviću. Stojković ipak hvata.

13. minut - Korner za Partizan, sa leve strane, ali otklonjena opasnost.

4. minut - Lopta za Stojkovića. Napad crno-belih po desnoj strani. Lopta na kraju za goste.