SUPERLIGA: Partizan DEKLASIRAO Voždovac, Đurđević i Leonardo na KOTI 15 (VIDEO)

18.03.2017. 18:53
Leonardo
Leonardo / Izvor: MN Press

Na stadionu u Humskoj odigrana utakmica 27. kola nacionalnog šampionata.

Partizan je bio silovit u utakmici 27. kola Superlige Srbije. Ekipa Marka Nikolića ubedljivo je savladala Voždovac (4:0), za 20. trijumf u sezoni, a strelci su bili Uroš Đurđević (dva), Leonardo da Souza i Nikola Milenković. Kao što je rečeno, od prvog zvižduka sudije Zorana Širokog crno-beli su dominirali, a igrači Ilije Stolice veoma retko su pretili Filipu Kljajiću. Uostalom, šuta u okvir gola nije bilo. Treba reći i da Zmajevi nisu završili meč u Humskoj u kompletnom sastavu, pošto je Miloš Mihajlov u 61. minutu dobio žuti karton. Ipak, to nije u mnogome uticalo na rezultat, pošto je tada već bilo 3:0 za Parni valjak.

Zmajevi u Humskoj, Nikolić je izabrao STARTERE (SASTAVI)

PARTIZAN TRAŽI GOLMANA: Kljajić NAPUŠTA Humsku! (FOTO)

Partizan sada zaostaje tri boda za vodećom Crvenom zvezdom, dok je u ovom trenutku Voždovac prvi "ispod crte" u borbi za plej-of.

Već od uvodnih minuta, domaćin je krenuo u potpunu ofanzivu, a to se i očekivalo pošto su starteri bili Đurđević, Leandre Tavamba i Leonardo. Posle početnih prilika, crno-beli su materijalizovali opsadu gola Zorana Popovića. Đurđević je maestralno "uhvatio" loptu posle centaršuta Tavambe, za radost (ne baš mnogo) navijača crno-belih.

Malo kasnije, u 23. minutu, mogao je Đurđević da se ponovo upiše u strelce, ali njegov pokušaj loba nije bio uspešan. Samo dva minuta kasnije, Voždovac je pokušao preko Nenada Marinkovića. Nekadašnji igrač Partizana je pokušao sa više od 20 metara, ali je bio neprecizan. Desetak minuta kasnije, posle greške Sinđića, Đurđević je krenuo ka Popoviću, alli je golman Voždovca uspeo da zaustavi snažan udarac. Kada je prvo poluvreme ušlo u završnicu, Marko Janković je centrirao sa strane, lopta je došla do Leonarda, koji je na taj način sebi čestitao rođendan.

GROBARI, VIDESTE LI OVO? Kako je Đurđević samo uhvatio loptu, za ove MAKAZICE (VIDEO)

HOĆE DA BUDE NA VRHU: Leonardov gol za Partizanov miran san (VIDEO)

Na odmor se otišlo sa 2:0 u korist crno-belih, a na nove golove se nije mnogo čekalo. Ipak, pogocima je prethodio veoma loš šut Tavambe, sa samo nekoliko metara.

Samo minut kasnije, mrežu Voždovca je pogodio i mladi Nikola Milenković o čijem se transferu u Fjorentinu mnogo pričalo ovih dana. Defanzivac se odlično snašao posle velike gužve u kaznenom prostoru. U 61. minutu, Mihajlov (i on igrao za Partizan) je napravio prekršaj nad Tavambom, za drugi žuti karton. Siguran sa bele tačke bio je Đurđević za svoj 15. gol u sezoni. Na taj način se izjednačio sa Leonardom, na vrhu liste strelaca.

Nikolić je u nastavku dao šansu Nemanji Mihajloviću, Đorđu Jovanoviću i Vladimiru Đilasu. Šanse su se ređale, ali novih golova nije bilo. Pomenutih četiri je bilo dovoljno za 23. uzastopnu takmičarsku utakmicu bez poraza.

Sada sledi pauza zbog obaveza reprezentacije, a u narednom kolu Partizan očekuje gostovanje Radničkom. Voždovac će biti domaćin Vojvodini.

PARTIZAN - VOŽDOVAC 3:0

STRELCI: Đurđević 9, Leonardo 44, Milenković 54.

STADION: Partizana

SUDIJA: Zoran Široki (Smederevo)

CRVENI KARTON: Mihajlov

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Everton, Kosović, Janković (od 73. Mihajlović), Leonardo, Tavamba (od 77. Jovanović), Đurđević (od 80. Đilas).

VOŽDOVAC: Popović, Filipović, Mihajlov, Sinđić, Putinčanin, Petrović, Nikolić, Marinković, Zec, Ćirković (od 51. Krasić), Dražić (od 64. Gajić).

SUPERLIGA SRBIJE: Pazarci su čekali, čekali i DOČEKALI pobedu kod kuće (VIDEO)