108.6985

ZVEZDI PRIJAJU PROTIVNICI U PLAVOM: Nova goleada crveno-belih, u Surdulici stradao Radnik!

01.11.2020. 14:21 17:02

Aktuleni šampion Srbije raspucan pred Gent.

U kombinovanom sastavu, Crvena zvezda savladala je Radnik iz Surdulice u utakmici 13. kola Superlige Srbije rezultatom 4:1 (2:0). Meč na jugu naše države obilovao je brojnim šansama, posebno u drugom poluvremnu, a izabranici Dejana Stankovića potvrdili su da goleada protiv Slovana na Marakani nije bila slučajnost.

BENOVOJ KRIZI JE DOŠAO KRAJ: Bio je dovoljan samo jedan razgovor sa Stankovićem

ONI SU PANJEVI: Torcida na originalan način pokazala šta misli o igračima Hajduka posle poraza (FOTO)

LJUBIMAC DELIJA PRIZNAO: Ovaj POTEZ mi je SPASIO karijeru!

Prvo poluvreme počelo je prilično mirno, ispitivanje snaga trajalo je 10-tak minuta, a onda je u 16., Željko Gavrić lepim udarcem savladao golmana Kostića. Mreže su mirovale do 40. minuta, Ričmond Boaći je šutirao sa nekoliko metara, Kostić je loptu odbio, a El Fardu Ben je sve ispratio I duplirao prednost aktulenog šampiona Srbije – 2:0. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Ofanzivno je Radnik krenuo u drugih 45. minuta. Makarić i Spasić su imali izgledne prilike, ali kada ih ne iskoristite sledi kazna. U 53. minut Gelor Kanga udarcem sa distance povećava prednost na 3:0, međutim samo tri minuta kasnije, Pavlov smanjuje na 3:1. Sjajno se Ukrajinac snašao u šesnaestercu crveno-belih i nakon kornera savladao Borjana. Konačan rezultat postavio je Aleksa Vukanović u 63. minutu rutinskom završnicom u petercu Radnika.

Sa nova tri boda crveno-beli su se učvrstili na prvom mestu Superlige sa 35 osvojenih bodova, Radnik je na 15. mestu sa 14 bodova.

Crvena zvezda se okreće obavezama u Ligi Evrope. U četvrtak na Marakanu dolazi Gent. Utakmica počinje u 21.00.

Kako je tekao meč, iz minuta u minut, možete pročitati u nastavku teksta.

KRAJ UTAKMICE!
Radnik Surdulica - Crvena zvezda 1:4!

81. minut
Poslednja izmena u Zvezdi. Radulović menja Gavrića.

76. minut
Gobeljić j epokušao da lobuje Kostića. Udarac Zvezdinog univerzalca pogađa prečku.

72. minut
Ivanić i Krstović menjaju Spiridonovića i Boaćija.

69. minut
Vukanović je bio blizu svoj drugog pogotka. Njegov udarac glavom završava pored gola Kostića.

64. minut
Nova promena u ekipi Radnika. Stamenković menja Bogdanovskog.

63. minut
GOOOL! Vukanović se u petercu najbolje snašao. Prvi gol bivšeg igrača Napretka u sezoni.

60. minut
Mnogo bolja igra Radnika u drugom poluvremenu.
57. minut
Dvostruka izmena kod gostiju. Vukanović menja Bena, Pankov Erakovića.
56. minut
GOOOL! Radnik smanjuje prednost Zvezda. Ukrajinac Pavlov se lepo snašao nakon kornera.

53. minut
GOOOL! Gelor Kanga je konačno pogodio. Njegov udarac sa 18 metara završio je u golu Radnika - 3:0!

51. minut
Počeo je Radnik drugo poluvreme prilično ofanzivo. Spasić sa ivice šesnaesterca šutira pored desne stative.

49. minut
Makarić preti Borjanu. Odlična kontra domaćih, međutim, najbolji strelac lige šutira neprecizno.

46. minut
Prva izmena u Radniku, Pavlov menja Lukića.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Radnik Surdulica - Crvena zvezda 0:2!

43. minut
Gavrić je lepo gađao sa 20-tak metara, Kostić odlično reaguje i izbacuje loptu u korner.

40. minut
GOOOL! Udarac Boaćija je odbranio golman Kostić, na loptu natrčava Ben i duplira vođstvo - 2:0!
35. minut
Zvezda drži meč pod kontrolom, ali minimalna prednost ne garantuje nova tri boda.

30. minut
Kangin udarac sa 25 metara završava visoko preko gola. Loše igra Gabonac.
20. minut
Loš šut Spiridonovića sa distance.

16. minut
GOOOL! Kao da smo prizvali igrače! Slabu defanzivu Radnika iskoristio je Željko Gavrić lepim udarcem sa 10-tak metara - 1:0!
15. minut
Utakmica se igra u dobrom ritmu, ali konkretnih prilika nema.

7. minut
Gajić šutira sa 20-tak metara, ali njegov udarac slabijom levom negom ide preko gola Radnika.

5. minut
Prvi pokušaj na utakmici delo je fudbalera Radnika. Pokušao je Lukic, lopta odlazi preko prečke.