PENAL O KOM ĆE SE PRIČATI: Partizan slavio u Subotici golom Natha

06.03.2022. 13:20 17:13
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Diskutabilna odluka.

Fudbaleri Partizana slavili su u Subotici protiv Spartaka 1:0 u 26. kolu Superlige.

REMI PRED DOLAZAK U BEOGRAD: Fejnord se izvukao, BLEDA partija crveno-belih

STANOJEVIĆ POZIVA NA OPREZ: Biće teško u Subotici, ali sve od nas zavisi

ŠTO SADA NIJE BILO BESPLATNO? Lalatović ponovo UDARIO na Partizan i GROBARE (VIDEO)

Izuzetno uzbudljivo prvo poluvreme je viđeno u Subotici. Prvu veliku priliku na meču imao je Nikola Terzić u 11. minutu, lopta je dospela do mladog veznjaka, posle prodora Rikarda, ali je on loše odreagovao i pogodio je samo Dubljanića.

Nedugo zatim domaći su uzvratili. Prvo Tufegdžić udarcem sa distance, da bi Srećković zapretio udarcem sa ivice šesnaesterca, ipak Stevanović je odlično intervenisao. Novu šansu je imao Srećković pred kraj prvog dela igre, ali se spetljao u završnici I ponovo je golman gostiju izašao kao pobednik.

Superliga, 26. kolo

Spartak Subotica – Partizan 0:1 (0:0)

Strelac: Natho u 85. minutu

Stadion: Gradski stadion u Subotici

Sudije: Lukić, Bogićević, Banović

Spartak Subotica: Dubljanin, Šimura, Bogićević, Đurasović, Srećković, Milošević, Vidaković, Ostojić, Tufegdžić, Bijelović, Nikolić

Partizan: Stevanović, Živković (od 68. Milovanović), Saničanić, Vujačić, Urošević, Zdjelar, Natho, L. Pavlović (od 46. Lutovac), Terzić (od 46. Jović), Menig (od 59. Holender), Gomeš (od 89. Smiljanić)

Drugo poluvreme je bilo dosta mirnije, Partizan je imao inicijativu, ali u uvodnom delu nastavka nisu uspeli da stvore ozbiljnije prilike pred golom Dubljanića. Nije bilo uzbuđenja sve do 84. minuta i trenutka odluke. Jović je pao posle duela sa Đurasovićom. Glavni arbitar Lukić se nije oglasio, ali je onda usledio poziv iz VAR sobe. Dugo se gledao snimak, da bi konačna odluka bila penal za goste.

Siguran realizator je bio Bibras Natho. U sudijskoj nadoknadi su Milovanović i Jović mogli da dupliraju prednost, ipak ostalo je 1:0.

Partizan je ovim trijumfom "pobegao" Crvenoj zvezdi na plus pet. Crno-bele sledeći meč očekuje u četvrtak od 18:45 u okviru 1/8 finala Lige konferencije protiv Fejnorda.

Čitav tok meča mogli ste pratiti uživo na sajtu SrbijaDanas.

Kraj meča.
Partizan je slavio u Subotici 1:0.

95. minut
Veliki promašaj Partizana. Milovanović je krenuo sam od polovine terena ka golu Dubljanića, golman domaćih je odlično intervenisao, potom je Jović natrčao na odbijenu loptu i prebacio je ceo gol.

90. minut
Utakmica je produžena sedam minuta.

89. minutu
Milan Smiljanić menja Rikarda, poslednja promena crno-belih.

85. minut
Vode gosti. Natho je strelac, 0:1 u Subotici.

84. minut
Penal za Partizan! VAR je pregledao prekšaj nad Nemanjom Jovićem i dosuđena je najstroža kazna.

78. minut
Prva izgledna prilika za Partizan u nastavku. Udarac Holendera je zaustavio Dubljanić.

68. minut
Još jedna promena Stanojevića. Milovanović je u igri umesto Živkovića.

64. minut
Dosta mirnije drugo poluvreme. Gosti imaju loptu, ali bez ozbiljnijih pretnji po gol domaćih.

59. minut
Filip Holender je u igri umesto Kvinsija Meniga.

51. minut
Inicijativa Partizana u uvodnom delu nastavka, ipak još uvek bez prilika pred golom Dubljanića.

46. minut
Prve izmene u redovima Partizana. Terzić i Pavlović su napustili teren, u nastavku će igrati Lutovac i Jović.

Počelo je drugo poluvreme.

45. minut
Završen je prvi deo igre. Spartak - Partizan 0:0

43. minut
Velika prilika za Partizan. Urošević je šutirao levom nogom posle kornera, ali je odlično odreagovao Dubljanić.

35. minut
Dobra ideja Zdjelara, poslao je veznjak pas preko zadnje linije, ali Menig nije stigao do te lopte.

29. minut
Kakav promašaj Srećkovića! Izašao je sam ispred Stevanovića, ali u dva navrata nije uspeo da savlada sjajnog golmana Partizana.

23. minut
Rikardo je bio u šansi. Njegov pokušaj je izblokirao Šimura, i dalje je bez golova.

16. minut
Nova prilika za Spartak. Srećković je šutirao sa ivice šesnaesterca, sjajno je intervenisao Stevanović.

13. minut
Pripretio je i Spartak. Tufegdžić je šutirao sa nekih 25 metara, ali preko gola.

11. minut
Prva velika prilika na meču. Rikardo je prošao lopta je stigla do Terzića, ali je on šutirao pravo u Dubljanića sa nekih sedam metara.

10. minut
Ne uspevaju ni jedni ni drugi da se snađu na jako tvrdom terenu u Subotici. Napadi se uglavnom završavaju nepreciznim dodavanjima.

4. minut
Crno-beli imaju inicijativu u uvodnom delu meču, ali još uvek bez ozbiljnijih prilika.