SUPERLIGA SRBIJE: Kanga i Plavšić načeli Javor, a Ruiz ga je posekao GOLČINOM (VIDEO+GALERIJA)

12.03.2017. 18:57
Džon Ruiz
Džon Ruiz / Izvor: MN Press

Odigrana pretposlednja utakmica 26. kola Superlige Srbije.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Javor u utakmici 26. kola Superlige Srbije (3:0), a golove su dali Gelor Kanga, Srđan Plavšić i Džon Ruiz. Novim trijumfom, 21. u sezoni ekipa Miodraga Božovića, zadržala je prednost od šest bodova u odnosu na drugoplasirani Partizan, dok od Vojvodine ima 13 manje. Takođe, branilac titule je već (računajući i ovu utakmicu) neporažen u 21 uzastopnoj utakmici. Ima 18 pobeda i tri remija. Pobeda domaćina u veoma dinamičnoj utakmici je bila potpuno zaslužena, a prednost bi bila mnogo veća da na golu Ivanjičana nije bilo maestralnog Vladana Đogatovića. Posebno lep je bio Kostarikanca, za potvrdu pobede. Ni gosti nisu bili bez prilika, a pohvale zaslužuje i Filip Manojlović, koji je kao i Đogatović nekoliko puta dobro intervenisao. Ipak, imao je manje posla od kolege na golu Javora.

BOŽOVIĆ IZABRAO ZA JAVOR: Ovo su Zvezdini starteri (SASTAVI)

DONALD PROPRIČAO SRPSKI: Imao je veoma JAK razlog (VIDEO)

Već u prvih deset minuta, najavljen je zanimljiv meč. Bilo je nekoliko prilika, uglavnom ispred gola Javora. U 2. minutu, Mičel Donald je pokušao iz daljine, ali je bio neprecizan. Nešto kasnije, Stefan Tripković je mogao da iskoristi grešku Abrahama Frimponga, ali to nije učinio, jer nije najbolje iskontrolisao loptu. A onda, u 9. minutu Gelor Kanga je poslao "projektil" ka golu Vladana Đogatovića, koji je loptu prebacio preko gola. Samo tri minuta kasnije, Tripković je ponovo imao priliku, ali je loše šutirao. Usledile su i dve prilike za Ričmonda Boaćija, koji je ipak bio starter, pošto se spekulisalo da će njegovo mesto zauzeti Srđan Vujaklija. U 13. minutu se obrukao, ali je u 20. minutu, odlično reagovao Đogatović. U 29. minutu, golman Javora je kapitulirao, a strelac je bio Kanga. Posle akcije sa leve strane, kumova i iskusnih defanzivaca Aleksandra Lukovića i Dušana Anđelkovića, lopta je došla do Kange koji je snažnim šutem poslao u mrežu.

Zvezdaši mašili i mašili, a onda je Kanga pogodio (VIDEO)

Mogao je Javor prilično brzo do izjednačenja, ali je posle loše procene Filipa Manojlovića, Vuk Mitošević šutirao loše, pa je golman Zvezde imao lak zadatak, i iskupio se. U 34. minutu, glavni sudija Vlado Glođović je procenio da igranje rukom (koja je bila uz telo) nije za penal. I pred kraj poluvremena, u 40. minutu, Marko Petković je snažno šutirao iskosa, sa desne strane, ali je Đogatović ponovo odbranio.

Delije jasno i glasno poručile šta misle o Božoviću (VIDEO)

Na poluvremenu nije bilo promena, ali je zato prilično brzo "pao" još jedan gol. I to ponovo u mreži Đogatovića. Pogotku Srđana Plavšića, prethodila je akcija Gelora Kange i Marka Petkovića.

JAVOR POLAKO PADA: I Plavšić savladao Đogatovića (VIDEO)

Nekoliko minuta kasnije, pokušao je Eliomar, ali je njegov udarac odbranio Manojlović. Ova šansa je viđena u 59. minutu, a u nastavku je Zvezda bila veoma blizu postizanja novih golova. Džon Ruiz je bio "jedan na jedan" sa Đogatovićem i uspešniji je bio golman gostiju iz Ivanjice. U 69. minutu, Boaći ponovo nije uspeo da se upiše u strelce. Lukav je bio napadač iz Gane, ali je njegov pokušaj bio neuspešan. Lopta je pogodila stativu Đogatovića, a Boaći je ubrzo mesto ustupio Srđanu Vujakliji.

U 75. minutu, utakmica je prekinuta na nekoliko minuta, pošto dim, posle bakljade Delija nije dozvoljavao da se igra. I kada se dim razišao, Džon Ruiz je ulepšao završnicu utakmice prelepim golom, u 83. minutu. Pogotku je prethodila i prečka Damijena le Taleka, pa i kasniji promašaj Petkovića.

U prvom minutu nadoknade, domaćin je napravio veliku grešku, ali ona nije kažnjena. Gafurov je imao situaciju jedan na jedan, ali je Manojlović ipak izašao kao pobednik.

U sledećem kolu Zvezda će gostovati Čukaričkom, a Javor biti domaćin Borcu.

CRVENA ZVEZDA - JAVOR 3:0

STRELCI: Kanga u 29. i Plavšić u 47. i Ruiz u 83. minutu

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Vlado Glođović

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Frimpong, Luković, Anđelković, Le Talek, Donald, Plavšić, Kanga (od 80. Milijaš), Ruiz (od 85. Milić), Boaći (od 72. Vujaklija).

JAVOR: Đogatović, Ristovski, Milović, Karišik, Amanović, Milanović (od 86. Kiković), Mitošević, Gafurov, Cvetković (od 63. Maričić), Eliomar (od 75. Ilić), Tripković.

SUPERLIGA SRBIJE: Strelci VEOMA raspoloženi, Zmajevi posebno, Čukin preokret za plej-of