SUPERLIGA SRBIJE: Prštalo je na Marakani! Pavkov doneo pobedu Zvezdi protiv Čukaričkog! (VIDEO)

15.12.2019. 14:39
Milan Pavkov
Milan Pavkov / Izvor: MN Press

Trijumf crveno-belih za kraj 2019. godine.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su o odloženom meču šestog kola Superlige Srbije ekipu Čukaričkog sa 3:1 i na trijumfalan način završili takmičarsu 2019. godinu. Zvezda je povela na samom startu duela preko Nemanje Milunovića, ali je Čukarički izjednačio posle fantastičnog lob udarca Luke Stojanovića sa više od pola terena. Pobedu aktuelnom šampionu Srbije doneli su golovima u nastavku igre Milan Pavkov i Aleksa Vukanović! Zvezda je jesenju polusezonu završila na prvom mestu domaćeg šampionata sa 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranog Partizana.

KONTAKT JE VEĆ USPOSTAVLJEN: Reprezentativac stiže u Zvezdu

NIJE ISPUNIO OČEKIVANJA: Mrkela otkrio šta će Crvena zvezda uraditi sa Van La Parom

OPET ON: Radonjić novim golom doneo bod Marseju na teškom gostovanju (VIDEO)

KRAJ MEČA!
90+1. minut:
Nezgodan pad Borjana posle jedne intervencije...
88. minut:
3:1 za Zvezdu, Vukanović pogađa!
79. minut:
Prve čarke na terenu, Vukanović i Milunović akteri.
77. minut:
Vulić je sam prošao kroz celu odbranu Čukaričkog i šutirao direktno u Petrovića! Velika šasna za crveno-bele.
76. minut:
Brz kontranapd Zvezde i loš udarac Boaćija. Ostaje 2:1.
75. minut:
Odličan napad Brđana, ali loša završnica Tedića!
71. minut:
Pavkov donosi prednost crveno-belima posle centaršuta Gobeljića!
70. minut:
Ogroman pritisak Crvene zvezde u finišu meča!
65. minut:
Boaći je oboren na ivici kaznenog prostora, ali prema proceni Lukića nije bilo prekršaja.
63. minut:
Katastrofalan udarac Petrovića iz velike daljine. Lopta odlazi daleko preko gola.
61. minut:
Velika inicijativa Zvezde! Petrović je spasao gol svog tima posle udarca glavom Boaćija, vrhovima prstiju je sprečio napadača crveno-belih da postigne gol.
60. minuta:
Crveno-beli "bombarduju" iz daljine! Pokušao je Vulić ovoga puta, ali je štoper Brđana Šapić intervenisao u poslednjem trenutku.
57. minut:
Zvezda sve konkretnija! Odličan dupli pas Gajića i Garsije, ali je šut Argentinca završio u rukama golmana Petrovića.
55. minut:
Dobar pokušaj Gajića iz daljine, ali nema promene rezultata.
52. minut:
"Opalio" je Stojanović po lopti iskosa sa desne strane, ali samo u spoljni deo mreže.
51. minut:
Pokušao je Milunović glavom da ugrozi gol gostiju posle ubacivanja Bena. Nije bilo promene rezultata...
49. minut:
Ozbiljna situacija pred golom Brđana, ali Boaći je bio u ofsajdu posle udarca Vulića iz daljine.
47. minut:
Pokušaj Vidosavljevića sa velike udaljenosti, ali lopta odlazi preko gola Milana Borjana.
46. minut:
Bez izmena na startu drugog dela.
POLUVREME!
45. minut:
Lep napad Zvezde i udarac Bena, međutim Petrović je na mestu.
44. minut:
Vukanović menja povređenog Marina.
42. minut:
Nova prilika za Čukarički, ali je ponovo fantastični Pankov intervenisao u petercu crveno-belih!
40. minut:
Velika šansa za Crvenu zvezdu! Boaći je izbio sam pred gol Brđana, ali je posle varke poslao loptu pored stative.
36. minut:
Udarac Petrovića iz daljine, al lopta odlazi daleko preko gola Čukaričkog.
35. minut:
Ubacivanje Kamenovića sa desne strane i odličan centaršut ka Ndijajeu, ali je lopta posle udarca glabvom otišla daleko pred desne strane.
32.minut:
Rasplamsala se borba na Marakani! Boaći je bio kratak posle ubacivanja Gajića, ostaje 1:1.
30. minut:
Brz kontranapad Čukaričkog, ali Pankov u poslednjem treunutku intreveniše ispred napadača Brđana.
27. minut:
Zvezda preuzima inicijativu, lopta je sve više u nogama crveno-belih.
23. minut:
Čukarički je poravnao na 1:1 lob udarcem Luke Stojanovića sa svoje polovine! Neverovatno.
19. minut:
Novi opasan napad gostiju, ali ovoga puta po levoj strani. Pavkov je izbacio loptu u posldnjem času ispred Tedića, ostaje 1:0 za Zvezdu.
10. minut:
Imao je Čukarički preko Ndijae priliku za izjednačujući gol, međutim, spetljao se u samom finišu akcije. Zvezda je sa druge strane otvorila sjajnu kontru po desnoj strani, ali je pas Garsije pokvario dobru akciju domaćeg tima.
8. minut:
Lepo su igrači gostujućeg tima kombinovali oko kaznenog prostora Zvezde, ali bez konkretne opasnosti po gol crveno-belih.
5. minut:
Čukarički pokušava da dugim loptama ugrozi gol Borjana, međutim, defanzivci srpskog šampiona su na svom mestu.
2. minut:
Zvezda vodi! Milunović je strelac, glavom je matirao golmana Čukaričkog!
UTAKICA JE POČELA!

CRVENA ZVEZDA - ČUKARIČKI 3:1

STADION: Rajko Mitić

SUDIJA: Lazar Lukić

STRELCI: Milunović 2, Pavkov 71. minut - Stojanović 22.

KARTONI: Kamenović, Kajević, Stojanović - Milunović, Vukanović, Gajić.

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Gobeljić - Petrović (Pavkov 66. minut)- Ben, Marin (Vukanović 44. minut), Vulić, Garsija - Boaći (Degenek 80. minut).

Radnik Surdulica: Petrović - Veličković, Šapić, Ostojić, Kamenović - Kovač, Vidosavljević (Docić 62. minut)- Ndiaje (Lukić 89. minut), Kajević (Nikčević 81. minut), Stojanović - Tedić.