05.08.2023. 20:40
Petar Gigić
Petar Gigić / Izvor: MN Press

Meč drugog kola.

Fudbaleri Javor savladali su na svom terenu ekipu Novog Pazara rezultatom 3:1 u utakmici drugog kola Superlige Srbije. Najbolji akter je bio Petar Gigić koji je da o jedan i asistirao za dv agola.

ŠTA ĆE REĆI VLAST? Zbog greške izvođača jedan od najmodernijih stadiona na Balkanu neće moći da ugosti timove iz Evrope! Igraće se na terenima Saveza

EMOTIVNA SCENA: Pre četiri meseca je Gudelj KOLABIRAO, a sada je postigao GOL (VIDEO)

LEGENDA ISPOŠTOVALA LEGENDU: Novak Đoković ispratio Bufona u penziju (FOTO)

Posle startnog remija protiv Voždovca, ekipi trenera Radovana Ćurčića ovo je prva pobeda u novoj sezoni, a Pazarci su pretrpeli prvi poraz posle trijumfa nad kragujevačkim Radničkim u prvom kolu.

Najpre je u 13. minutu Javor preko Gigića poveo sa 1:0. Tek što je počelo drugo poluvreme (47. minut), posle centaršuta Kempbela iz slobodnog udarca sa leve strane, lopta je sigla na desnu, odakle Gigić centrira u peterac, a Obradović udarcem glavom šalje loptu u mrežu - 2:0.

Samo četiri minuta kasnije još jedna odlična akcija Ivanjičana, Gigić je zabeležio drugu asistenciju na meču, a Norman Kempbel je lako završio još jedan ubitačan kontranapad – 3:0.

Do kraja meča Pazarci su samo postigli počasni pogodak, učinio je to Adešina, koji je u 56. minutu preciznim udarcem sa 18 metara savladao Manojlovića za konačnih 3:1.