OBRADOVIĆ POKORIO LUČANE: Gol i asistencija beka za rutinski trijumf Partizana

23.09.2021. 17:13
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: FK Partizan

Potvrđeno prvo mesto

Fudbaleri Partizana slavili su na gostovanju u Lučanima (0:2) u utakmici 10. kola Superlige Srbije protiv Mladosti.

(SASTAVI) STANOJEVIĆ SE NALJUTIO, PA IZMENIO POSTAVU: Ostojić na štoperu, desni bek i krila - dosadašnji rezervisti

BIO JE ČETIRI GODINE U PARTIZANU: Ponovo se našao među crno-belima, a ovo mu je supruga o kojoj SVI PRIČAJU! Kakva lepota (FOTO)

KOME ĆE SVIRATI TRUBE U DRAGAČEVU? Oslabljeni Partizan na mestu koje mu nikako ne leži

Partizan je od samog starta bio bolji tim, poveo je već u trećem minutu pogotkom Rikarda Gomesa, kome je to bio 10. gol u prvenstvu, čime je potvrdio epitet najboljeg strelca lige.

Nastavili su crno-beli da dominiraju, nizali prilike i promašaje, da bi potom prednost duplirao asistent prvog gola, Ivan Obradović, posle kornera u 38. minutu.

Drugo poluvreme bilo je nešto manje dinamično, zapretio je po koji put domaći tim, međutim golman Beograđana, Stevanović, uspešno je odolevao svim napadima Mladosti.

Partizan je ovom pobedom potvrdio prvo mesto na tabeli, dok je tim iz Lučana ostao prikucan za začelje.

Kraj meča. Mladost - Partizan 0:2
90. minut
Još jedna dobra prilika za Mladost, međutim gol Partizana i dalje netaknut
83. minut
Poništen gol Partizana. Rikardo je dobio loptu u kaznenom prostoru Mladosti i šutirao, golman je odbranio, a na odbijenu loptu je naleteo Jović i poslao je u mrežu. Međutim, ofsajd je bio u začetku akcije, kada je stigao pas za igrača sa Zelenortskih ostrva.
79. minut
Počeo je sastav iz Lučana da kreira šanse, da loptu drži u svom posedu, a odličnu priliku imali su posle kornera kada je Stevanović sačuvao mrežu posle preciznog udarca Mićovića
70. minut
Sjajna prilika za crno-bele. Loptu je na rub kaznenog prostora dobio Natho, namestio se, nanišanio i šuturai, lopta je okrzla spoljni deo stative
65. minut
Prva veća prilika za Mladost iz Lučana. Odlično je sa 20 metara levom nogom šutirao Baha, ali je iz samog ugla loptu izbacio Stevanović
61. minut
Miran period igre, bez ikakvih prilika na obe strane terena
53. minut
Velika prilika za Partizan. Bibars Natho je dobio loptu faktički na penalu, ali je bio neodlučan i posle nekoliko finti šuta izgubio poziciju za udarac
50. minut
Još jedan prodor Beograđana po desnoj strani. Centaršut sa gol linije završio je u rukama golmana domaćih
47. minut
Stanojević je na poluvremenu napravio dve izmene. Van terena su izašli Vujačić i Terzić, a u igru su ušli Miletić i Jović. Na drugoj strani takođe dvostruka izmena, napolju su Veličković i Danovski, dok su na terenu sada Selenić i Perović

46. minut
Počelo drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
40. minut
Još jednom u prilici je bio Rikardo Gomeš. Ušao je u šesnaesterac domaćih, napravio biciklicu i šutirao levom nogom visoko preko gola
38. minut
GOL! Partizan duplirao prednost, strelac je bio asistent prvog gola, Ivan Obradović. Posle kornera stvorila se gužva ispred gola Mladosti, a situaciju je najbolje iskoristio bek crno-belih koji je u padu gurnuo u mrežu

36. minut
Ponovo zatišje u Lučanima. Igra se između dva šesnaesterca
27. minut
Nastavlja tim iz Beograda da vrši pritisak. Dobra akcija Partizana završila je oštrim centaršutem po zemlji sa desnog boka, međutim lopta je prošla kroz šumu igrača oba tima
24. minut
Novi pokušaj gostiju. Mening je šutirao sa leve ivice šesnaesterca, međutim lopta je završila visoko preko gola
21. minut
Ponovo u prvom planu Rikardo. Igarč sa Zelenortskih ostrva je glavom pokušao sa peterca da ugrozi mrežu rivala posle odličnog centaršuta Natha, međutim sjajna intervencija golmana Mladosti, Kostića
17. minut
Usledio je nešto mirniji period utakmice, bez konkretnih prilika na obe strane
8. minut
Prodire Partizan po levoj strani, još jedan dobar centaršut Meninga, Terzić je hvatao volej sa 10 metara, međutim lopta je završila visoko preko gola
3. minut
GOL! Partizan vodi sa 1:0. Strelac glavom je bio Rikardo Gomeš kome je ovo 10. pogodak u sezoni. Asistirao je Obradović centaršutem sa levog boka

2. minut
Dobar napad domaćih iz kog su pogodili stativu, međutim na sreću crno-belih pomoćni arbitar je ubrzo podigao ofsajd zastavicu