25°C
20.05.2024.
117.1131
107.611

SUPERLIGA SRBIJE: Vučić UKOČIO šampiona iz IZMIŠLJENOG penala! Zdjelar SPREČIO totalnu bruku! (VIDEO+FOTO)

25.02.2018. 14:45
Partizan - Zemun
Partizan - Zemun / Izvor: MN Press

Veliko iznenađenje u Humskoj u poslednjem meču 24. kola.

Posle eliminacije iz Lige Evrope, šampion Superlige imao je imperativ pobede, kako bi prekinuo lošu seriju u Humskoj od tri uzastopna meča bez trijumfa i zadržao priključak u borbi za titulu. Umesto toga, doživeo je hladan tuš, pošto su gosti čvrstom i angažovanom igrom ukočili Parni valjak, golom Nemanje Vučića iz nepostojećeg penala u 70. minutu. Bruku Partizana sprečio je Saša Zdjelar golom u poslednjim sekundama za konačnih 1:1 u praznoj Humskoj!

VELIKA BRUKA ZA FK PARTIZAN! Novinarima ZABRANJENA pitanja o eliminaciji iz Evrope!

DŽINOVSKI SKOK: Večiti rivali značajno NAPREDOVALI na UEFA rang listi!

Odoleli su Gornjovarošani pred naletima Parnog valjka u prvom poluvremenu. Čak u pojedinim trenucima „pokazali zube“ prvaku, ali slaba završnica koštala je izabranike Milana Milanovića postizanja gola. Sa druge strane, domaćin je bio bez izrazite prilike, golman Milošević nije imao preteranog posla, izuzimajući nezgodne centaršuteve Zorana Tošića iz slobodnih udaraca, ali je i tada čuvar mreže zeleno-plavih izlazio kao pobednik.

Trener Đukić ostavio je na klupi Tavambu i utakmicu protiv Zemuna počeo samo sa Ožegovićem u špicu, ali je bledo izdanje do poluvremena, nateralo šefa struke crno-belih da pojača agresivnost u nastavku i pošalje ga na teren. Kamerunac je imao nekoliko prilika da se proslavi, međutim, promašajima je doprineo da Gornjovarošani odu kući pevajući.

Remijem protiv Zemuna, crno-beli su došli na 11 bodova zaostatka za Crvenom zvezdom i praktično se oprostili od odbrane titule. Već u sredu, Partizan ima teško gostovanje u Nišu, budući da Radnički juri izlazak na evropsku scenu, dok Zemunci u direktnom duelu za opstanak dočekuju Javor iz Ivanjice pred Taurunum Bojsima.

Šta se dešavalo iz minuta u minut, možete da pročitate u nastavku teksta.

BIVŠI IGRAČ OBILIĆA OTKRIO: Evo šta se sve DEŠAVALO tokom Arkanove VLADAVINE!

Fudbaleri Partizana u poslednjem meču 24. kola Superlige Srbije dočekuju Zemun. Izabranici Miroslava Đukića žele da pobedom nad Gornjovarošanima nastave poteru za večitim rivalom i iskupe se za eliminaciju iz šesnaestine finala Lige Evrope od češkog Plzenja. Ujedno, šampion Srbije igra protiv negativne tradicije, pošto poslednja tri superligaška meča u nizu pred svojima navijačima nisu rešili u svoju korist.

TOK UTAKMICE.

KRAJ.

90+5. minut - GOOOOOOL! Zdjelar je sprečio bruku Partizana, izjednačio u poslednjim sekundama i sačuvao kakvu takvu šansu Partizana da dostigne Crvenu zvezdu. Udarac sa 16 metara, precizno i po zemlji i Milošević ništa tu nije mogao. Vreme za nadoknadu već je bilo isteklo, ali je Santrač dozvolio taj poslednji napad i crno-beli su to iskoristili.

90+2. minut - Velika šansa za Ivanovića da izjednači, otišla je u nepovrat.

85. minut - Šut Zdjelara preko prečke. Već u sledećem napadu, Ivanovićev udarac odbranio je golman Milošević. Opsada crno-belih ka golu Zemunaca.

84. minut - Žuti karton za Simića.

81. minut - Odlična šansa za Zemun, u prilici je bio Miljan Vukadinović, ali je u poslednjem trenutku odbrana crno-belih reagovala i zaustavila igrača gostiju.

74. minut - Šansa utakmice za Partizan: posle centaršuta Tavamba se obrukao ispred gol-linije, šutiravši glavom sa četiri metra pored gola.

70. minut - GOOOOOL! Vodi Zemun! Odgovornost je preuzeo Vučić i sa bele tačke majstorski "panjenkom" zatresao mrežu Stojkovića - 0:1!

69. minut - Vučića je u šesnaestercu oborio Cucin, a sudija Santrač pokazao na penal. Pogrešna odluka arbitra.

66. minut - Đukić reaguje. Umesto Danila Pantića na terenu je legendarni kapiten Saša Ilić.

64. minut - Šansa za Tavambu, posle centaršuta Ožegovića, u poslednjem trenutku odreagovala je odbrana gostiju i osujetila nameru Kamerunca.

63. minut - Prekršaj Trajkovića nad Ožegovićem, rizikuje da dobije drugi žuti karton i isključenje.

59. minut - Korner je izveo Tošić, ali su domaći igrači opet faulirali golmana Zemuna Marka Miloševića.

56. minut - Slobodan udarac za crno-bele, posle ubačaja Tošića, udarcem glavom pokušao je Ožegović, a lopta je otišla pored Miloševićeve stative.

52. minut - Žuti karton za Tavambu, posle udaranja Vučića u skoku.

50. minut - Dobra prilika za domaćina: Cvetković je pogrešio, Ožegović ukrao loptu i ušao u šesnaesterac, ali preterao sa driblinzima i u želji da asistira Tavambi izgubio loptu.

46. minut - Prva izmena u Partizanu. Na terenu je Tavamba umesto Marka Jankovića.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

44. minut - Žuti karton za Trajkovića, bivšeg igrača Parnog valjka.

43. minut - Tražili su penal domaći, posle šuta Ostojića, odbila se lopta od ruke Cvetkovića, ali je Santrač odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

42. minut - Sjajan šut Pantića i još bolja intervencija Marka Miloševića, rasplamsala se borba.

41. minut - Malo je nedostajalo da šampiona stigne kazna u sledećoj akciji Zemuna. Sevnula je kontra, veliku priliku imao je Đenić, lopta je prošla pored Stojkovića i otišla pored stative.

40. minut - Najbolja šansa za Partizan. Pantić je dodao Jankoviću na bok, usledio je centaršut po zemlji, ali je Vučić u poslednjem trenutku odlično intervenisao.

35. minut - Opet je Tošić ubacio iz "slobodnjaka", a Urošević glavom poslao loptu daleko pored gola.

33. minut - Novi slobodan udarac za crno-bele i centaršut Tošića, ali su domaći igrači napravili faul u napadu nad golmanom Miloševićem.

30. minut - Ponovo su zapretili gosti, centaršut Milutinovića lako je uhvatio golman Stojković.

29. minut - Nezgodan pad Ostojića. Prilikom doskoka povredio se štoper crno-belih, ali ubrzo se pridigao i nastavio meč.

25. minut - Neorganizovana igra Partizana, bez prave šanse pred mrežom Gornjovarošana.

15. minut - Tošić je asistirao Sumi, ovaj pokušao loptu da doda Ožegoviću ispred šesnaesterca, ali je odbrana Zemuna otklonila opasnost.

11. minut - Prekršaj nad Cucinom na ivici šesnaesterca iskosa od Miloševića. Slobodan udarac izveo je Tošić, a Đenić izbio u korner. U nastavku akcije, ubačaj Sume izbacio je Cvetković.

7. minut - Prvi put je Partizan ugrozio gol gostiju preko Ožegovića, napadač crno-belih tukao je neprecizno.

5. minut - Centaršut Luković iz slobodnog udarca, zakasnio je da odreaguje Nenad Cvetković, posle zakasnele intervencije Zdjelara i Pantića.

2. minut - Zemunci su prvi zapretili: Asani je centrirao, a na drugoj strani zakasnio je Đenić.