SUPERLIGA SRBIJE: Bilo je MNOGO, MNOGO neizvesno, ali je Tomane PRVENCEM spasio Zvezdu (VIDEO)

17.08.2019. 19:35
Tomane
Tomane / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com

Glavni sudija bio je Novak Simović.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak u utakmici 5. kola Superlige Srbije, sa 3:2 (1:1) i tako napravili dobru uvertiru uoči prvog meča plej-ofa Lige šampiona sa Jang Bojsima (sreda, 21.00). Strelci za domaćina su bili Lazar Tufegdžić (u 6. minutu) i David Dunđerski u 80, dok su mrežu Spartaka pogađali Miloš Vulić (38.), Veljko Simić (49.) i Tomane u 85. minutu. Ekipa Vladana Milojevića na ovaj način je zadržala maksimalan učinak u nacionalnom šampionatu (četiri od četiri), dok je Spartak na dva trijumfa i tri poraza. U sledećem, 6. kolu Zvezda će biti domaćin Čukaričkom, dok će Spartak gostovati Radničkom u Nišu.

Šef struke Zvezde Vladan Milojević odmarao je neke standardne startere, a šansu su od početka dobili Milan Gajić, Miloš Vulić, Veljko Simić, Milan Jevtović, Njegoš Petrović, Tomane, Nikola Krstović...

DELIJE PRAVO U CENTAR! Navijači Zvezde ŽESTOKO isprozivali Mila Đukanovića (VIDEO)

Već na samom startu, Jevtović je mogao da donese rano vođstvo Zvezdi, ali se tada istakao odlični Miloš Ostojić koji je kasnije odbranio i šut Simiću. Posle nekoliko minuta, Spartak je iskoristio prvu šansu i preko momka koji je bio u Zvezdinoj školi. Tufegdžić je iskoristio lošu reakciju defanzivaca gostiju, okrenuo Nemanju Milunovića i savladao Milana Borjana koji je kao i njegov kolega nekoliko puta odlično intervenisao. U nastavku meča bilo je prilika na obe strane, a egal je doneo Vulić koji se opet dokazao šefu Milojeviću, kako igrom, tako i efektnim golom. Usledilo je i drugo poluvreme i rano vođstvo pogotkom Simića (posle akcije Jevtovića i Tomanea) koji se tako iskupio za promašaj. Neizvesnost je uneo David, sin Ljubiše Dunđerskog. Tada je lopta pobegla Borjanu, ali je veoma brzo Tomane vratio osmeh na lice navijača crveno-belih. Pridošlica iz Tondele (asistent Gajić) je spasio Zvezdu i navijače koji su do poslednjeg trenutka strepeli.

Meč je obilovao golovima, prilikama na obe strane, kao i dobrim intervencijama golmana Ostojića i Borjana. Ukratko Zvezda je pobedila, ali Spartak je večeras bio ravnopravan protivnik, pošto je imao nekoliko izglednih prilika. Žander je izbacio loptu sa gol linije, Tufegdžić je pogodio stativu...

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Spartaka i Crvene zvezde igraju utakmicu 5. kola Superlige Srbije na Gradskom stadionu u Subotici, a dešavanja iz minuta u minut možete UŽIVO da pratite na portalu Srbija Danas

POSLEDNJA PROVERA PRED JANG BOJS: Milojević izabrao startere, u napadu su NOVAJLIJE (FOTO)

STIŽE DEFANZIVAC: Jang Bojsi dovode pojačanje, igrao je za Juventus, ali i protiv Zvezde (FOTO)

PREMIJER LIGA: Puki het-trikom srušio Njukasl, Liverpul i Arsenal 2 od 2 (FOTO)

KRAJ UTAKMICE

90. minut
Igra se još tri minuta.
89. minut
Dunđerski sa distance, Borjan brani uz dosta problema. Korner.
87. minut
Žander izbija sa gol linije. Nema novog izjednačenja.
85. minut
GOL! Prvenac Tomanea za novi preokret i prednost od 3:2. Asistent Gajić po desnoj strani, odlična reakcija novajlije u redovima prvaka Srbije.
83. minut
Umesto povređenog Miloševića Ivančević.
81. minut
Pokušala Zvezda da preokrene, ali je Tomane sa peterca poslao loptu pored desne stative.
80. minut
GOL! Izjednačenje donosi David Dunđerski. Borjan kači loptu, ali ona ipak završava u mreži. Domaća publika na nogama.
76. minut
Ponovo Tufegdžić pravi probleme odbrani Zvezde. Lopta kači stativu gola Borjana, ali odlazi u gol aut. Mogao je opet da bude strelac.
74. minut
Poslednja izmena u Zvezdi. Ivanić umesto Petrovića.
70. minut
Izmena u Spartaku. Gojkov umesto Mladenovića.
62. minut
Posle kornera Tekijaški glavom sa nekoliko metara, ali Borjan opet spasava svoj tim. Parada. Korner za domaćina.
60. minut
Šormaz u kaznenom prostoru, šutira sa 11 metara, ali ga blokira Pankov.
55. minut
Ponovo promena u Zvezdi. Vukanović umesto Krstovića.
49. minut
GOL! Simić je strelac. Vodi Zvezda sa 2:1. Doduše, Zvezda je imala dosta sreće, pošto se lopta kroz noge izmigoljila Otaševiću. A pre toga, odličan prodor Tomanea, koji sa gol linije upošljava Jevtovića. On šalje loptu do Simića koji se iskupljuje za ranije promašaje.

46. minut
Umesto Rodića ulazi Žander. Za sada jedina izmena.

KRAJ POLUVREMENA

43. minut
Tufegdžić u prilici, ali ne zahvata loptu dovoljno dobro. Traže domaćini penal zbog igranja rukom Gajića.
38. minut
GOL! Izjednačenje. Vulić po levoj strani, namešta se i sa 18 metara pogađa mrežu Ostojića. Snažno i ispostavilo se neodbranjivo.

29. minut
Jevtović snažno sa leve strane, ali Otašević glavom izbacuje loptu sa gol linije.

27. minut
Opet Ostojić uspešan. Jevtović odlično nalazi Simića. Jedan na jedan sa golmanom domaćina. Kakva prilika za Zvezdu odlazi u nepovrat. Imaju crveno-beli za čime da žale.
22. minut
Borjan istrčava daleko od gol linije. Na 25 metara kao bek otklanja opasnost. Spasava mrežu od novog gola.
15. minut
Dve uzastopne šanse za goste, prvo Milunović posle slobodnog udarca pokušava glavom, a potom Jevtović snažnim udarcem malo iznad prečke.
6. minut
GOL! Vodi domaćin, strelac Tufegdžić koji je bio u mlađim selekcijama crveno-belih. Okreće Milunovića i sa desetak pogađa mrežu Borjana. Gosti pre toga imali inicijativu, ali je domaćin realizovao prvu šansu.
1. minut
Jevtović jedan na jedan sa golmanom Spartaka koji brani. Korner za goste iz Beograda.

Takođe, šansu da se dokažu dobili su Gajić, Simić, Vulić, Petrović, Jevtović...

Šef stručnog štaba gostiju Vladan Milojević danas ne računa na neke standardne prvotimaca, a razlog je dobro poznat, to je utakmica plej-ofa Lige šampiona sa Jang Bojsima u Bernu.

SPARTAK - CRVENA ZVEZDA 2:3

STRELCI: Tufegdžić 6, Dunđerski 80. - Vulić 38, Simić 49, Tomane 85.

SUDIJA: Novak Simović

STADION: Gradski u Subotici

SPARTAK: Ostojić, Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević (od 83. Ivančević), Jočić, Marčić, Mladenović (od 70. Gojkov), Tufegdžić, Denković, Šormaz.

C. ZVEZDA: Borjan, Gajić, Milunović, Pankov, Rodić (od 46. Žander), Jevtović, Petrović (od 75. Ivanić), Vulić, Simić, Krstović (od 55. Vukanović), Tomane.