SUPERLIGA SRBIJE: Zvezda oduvala Mačvu pred dolazak Arsenala (VIDEO+FOTO)

14.10.2017. 17:51
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli slavili u 13. kolu Superlige.

Crvena zvezda u dobrom raspoloženju dočekuje Arsenal! Puleni trenera Vladana Milojevića u 13. kolu su rutinski savladali (4:0) Mačvu.

RADI SE, RADI SE: Ostalo je još malo da se zameni, a OVAKO sada izgleda sever (FOTO)

ZVEZDIN TRANSFER DECENIJE: Boaćija menja napadač koji je UNIŠTIO Partizan! (FOTO)

Crveno-beli su se očekivano sve pitali u meču protiv gostiju iz Šapca. Samo je bilo pitanje kojim će se rezulatom u korist domaćina rešiti meč.

S tim u vezi, Zvezda je već u 9. minutu imala priliku da povede, ali je Ričmond Boaći promašio penal.

Ubrzo nakon toga ubojiti golgeter Zvezde se iskupio. Posle akcije u 20. minutu najbolji strelac crveno-belih glavom je doneo vođstvo.

Nisu navijači Crvene zvezde ni pošteno proslavili pogodak, a na semaforu je već pisalo 2:0. Posle akacije Nemanje Radonjića u 29. minutu defanzivac Radoš Protić je nespretno reagovao i poslao je loptu u sopstvenu mrežu.

U nastavku meča Zvezda je još jednim golom podgla prednost i rešila meča. Posle novog solo prodora Radonjića,  Aleksandar Pešić je samo postavio nogu i u nebranjenu mrežu prosledio je loptu.

Mladi Luka Ilić lepim golom u nadoknadi stavio je tačku na ovu utakmicu.

Crveno-beli su tako na najbolji način napravili uvertiru za treće kolu Lige Evrope, u kojem u četvrtak (19) dočekuju Arsenal.

CRVENA ZVEZDA - MAČVA 4:0

STRELCI: Boaći 20, Protić (autogol) 29, Pešić 53, L. Ilić 90+3.

STADION: Rajko Mitić
GLEDALACA: 7640.
SUDIJA: Dejan Santrač.
CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Le Talek, Savić, Rodić, Donald, Krstičić, L. Ilić, Radonjić (od 63 Adžić) , Pešić, Boaći.
MAČVA: Filipović, Protić, Đurišić, Ristivojević, Jevtić, Gemović, Obrovac, Matić, Đorgijevski, Adamović, Jeremić.