SUPERLIGA: Šampion na kolenima u Senti, zasluženo slavlje TSC-a (VIDEO)

14.06.2020. 16:21
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Domaćin sve rešio u prvom poluvremenu.

Fudbaleri TSC napravili su iznenađenje u 29. kolu Superlige i savladali favorizovanog šampiona Crvenu zvedzu sa 2:1 (2:0) i tako stigli do prvog trijumfa u mečevima protiv crveno-belih. Domaćin je u Senti sve rešio u prvom poluvremenu, a propustio je još nekoliko odličnih prilika da možda postigne još neki gol. Crveno-beli su takođe imali svoje šanse, ali je TSC danas bio bolji rival i zasluženo stigao do pobede.

LJUBIMAC DELIJA NA RASKRŠĆU: Selidba kod Ibre ili SMS-a?

ŠANSA ZA JOVIĆA: Zlatan napušta Milan, poznata naredna destinacija!

A NAPADAČI "POSTE": Golman Zvezde DAO NEVEROVATNU GOLČINU - volejčina u skoku, pod prečku! (VIDEO)

Domaćin je od starta krenuo bolje od uspavanog šampiona i već u 12. minutu poveo preko Varge, da bi samo pet minuta kasnije Lukić iz slobodnog udarca zatresao mrežu crveno-belih pošto je lopta zakačila nekog u živom zidu i prevarila Borjana. Imala je i Zvezda neke dobrte prilike u prvom poluvremenu, ali nije bilo promene rezultata. U drugih 45. minuta su crveno-beli krenuli na sve ili ništa, da bi Milunović u 78. minutu postigao gol za, ispostaviće se, konačnih 2:1. TSC ni u drugom poluvremenu nije odustajao od svoje napadačke igre, ali je Borjan u nekoliko navrata odlično intervenisao.

Fudbaleri TSC-a dočekuju od 16.30 časova šampiona države Crvenu zvezdu u 29. kolu Superlige Srbije na stadioinu u Senti, pošto se stadion u Bačkoj Topoli gradi.

Crveno-beli stigli su u Sentu posle neuspeha u Kupu Srbije pošto su u polufinalu poraženi od večitog rivala Partizana. Trener crveno-belih Dejan Stanković napravio je nekoliko izmena u odnosu na tim koji je igrao u Kupu Srbije, pa tako Ričmonda Boaćija nema ni na klupi, dok Ben odsustvuje zbog smrti oca. Domaćin će pokušati da predvođen najboljim strelcima lige Solađijem i Lukiće, iznenadi goste iz Beograda.

90+6. minut
Kraj u Senti, zasluženi trijumf TSC-a.
87. minut
Silađi se našao u dobroj šansi, šutirao je iskosa pored gola.
79. minut
Samo minut kasnije Simić je mogao da donese izjednačenje, ali je uspeo da promaši iz odlične situacije.
78. minut
2:1!!! Smanjila je Zvezda zaostatak. Milunović se odlično snašao u petercu, okrenuo se i savladao Filipovića.
71. minut
Poslednja izmena u Zvezdi, Radulović menja Nikolića.
70. minut
Prilika za Simića koji je dobro šutirao, ali je Filipović bio na visini zadatka. Izmena kod domaćih, izašao je Lukić, a umesto njega ušao Skopljak.
64. minut
Čevorostruku izmenu napravio je Stanković. Izašli su Gajić, Degenek, Gavrić i Ivanić, a zamenili su ih Gobeljić, Milunović, Simić i Vulić.
60. minut
Odličnu šansu je imao Tumbasević, ali brani Borjan.
58. minut
Duronjić je dobro šutirao, ali je lopta zakačila Gajića i otišla pored stative u korner.
57. minut
Pokušao je Gavrić sa velike udaljenosti, ali je to bio lak plen za Filipovića.
55. minut
Prva izmena u TSC-u, izašao je Đurić, a ušao je Duronjić.
53. minut
Prilika i za TSC, Zec je pokušao, ali Borjan je siguran.
49. minut
Dobra prilika za Zvezdu posle kornera, Veljko Nikolić je pokušao glavom, ali je Filipović uspeo da odbrani njegov udarac.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

II POLUVREME

45+2. minut
Degene je imao veoma dobru šansu. Gavrić je izveo korner, a šut Degeneka je ukrotio Filipović.
45+1. minut
Imala je Zvezda dobru priliku, ali je ivanić na ubacivanje Vukanovića loptu posal visoko preko gola.
44. minut
Ivanić je pokušao sa oko 25 metara, ali je lopta otišla malo iznad prečke.
43. minut
Silađi je gotovo iz mrtvog ugla šutirao iz prve, ali je Brojan dobro intervenisao.
40. minut
Posle desetak minuta zatišja, Ivanić je pokušao da prebaci golmana domaćih, ali je Filipović uspeo da uhvati loptu.
27. minut
Odlična prilika za Crvenu zvezdu, Gajić je šutirao po zemlji sa 11 metara, ali je Grabež izbacio loptu sa gol linije.
19. minut
Dva minut kasnije Zvezda je mogla da smanji prednost TSC-a pošto je Vukanović pogodio prečku.
17. minut
2:0!!! TSC je duplirao prednost. Lukić je šutirao iz slobodnog udarca, lopta je nekog zakačila u živom zidu i prevarila Borjana za veliko slavlje domaćina.
16. minut
Prva prilika za Crvenu zvezdu, Gajić je pokušao iskosa, ali je Filipović uspešno intervenisao.
12. minut
1:0!!! Vodi TSC. Odlična akcija TSC-a, Đurić je ubacio loptu sa leve strane, a Varga je sa sedam, osam metara matirao Borjana i krunisao pogotkom dobar početak domaćina.
7. minut
Tomanović je pokušao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla pored gola Zvezde.
5. minut
Prva opasnija situacija na meču desila se pred Zvezdinim golom. Lukić je ubacio loptu peterac sa desne strane, ali je Borjan bio oprezan.