DRAMA NA MARAKANI: Zvezda sa dva penala do PREOKRETA u finišu (VIDEO+FOTO)

14.09.2019. 20:03 17:13
Milan Pavkov
Milan Pavkov / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda

Crveno-beli golovima Milana Pavkova savladali Inđiju.

Fudbaleri Crvene zvezde uspeli su da savladaju Inđiju preokretom u samoj završnici meča. Susret je rešen u finišu kada je dva penala realizovao Milan Pavkov, u 88. i 90. minutu. Gosti su odigrali odličan meč, poveli sjajnim golom Tomića u 35. minutu, ali nisu uspeli da izdrže do kraja.

U ekipi Vladana Milojevića, od prvog minuta šansu je dobio Van la Para, pojačanje iz Hadersfilda, a u drugom delu Milojević je naredio potpunu ofanzivu kada je Tomane zamenio Gajića. Napadi braniocu titule isplatili su se u samoj završnici. Najpre je penal iznudio Vukanović u 87. minutu, a zatim je Preković, čuvar mreže Inđije,  srušio Garsiju za drugi kazneni udarac u samo tri minuta. Zvezda je imala više od igre tokom celog meča, ali domaći nisu uspeli da stvore veći broj šansi i aktuelni šampion će sa ovog susreta pamtiti samo tri boda.

Ovim trijumfom crveno-beli su zadržali maksimalan učinak od šest pobeda, a šampiona Srbije očekuje gostovanje u Minhenu na startu grupne faze Lige šampiona u sredu od 21 čas.

Tok meča sa stadiona "Rajko Mitić" mogli ste da pratite uživo na portalu Srbija danas.

ODMAH POSLE UTAKMICE SA ČESIMA: Aleksandar Đorđević potvrdio da ODLAZI sa klupe Orlova!

GOTOVO DA JE IZVESNO: On je NASLEDNIK Saše Đorđevića na KORMILU Srbije (FOTO)

ĐAVOLI GA VIŠE NE ŽELE: Večiti rivali ZARATILI oko Nemanje Matića

KRAJ UTAKMICE

90. minut
Pavkov je rutinski izveo i drugi penal, koji je skrivio Preković nad Garsijom. Preokret šampiona u nadoknadi.
88. minut
Pavkov je siguran sa bele tačke - 1:1!
87. minut
Vukanović je iznudio penal.
85. minut
Inđijci konstantno štede vreme, a crveno-beli jalovo napadaju ka golu gostiju, koji su pred pobedom.
80. minut
Vukanović je zamenio Van la Paru.
77. minut
Snažan šut Vulića, ali se Preković još jednom istakao.
72. minut
Odlična prilika za goste, posle novog kontranapada, pokušao je Bosančić, ali van okvira Borjanovog gola.
68. minut
Rodić je pokušao sa distance, ali je lopta na putu ka golu zakačila Rogača, dovoljno da je Preković ukroti i spreči udarac iz ugla.
67. minut
Vulić menja Ivanića.
66. minut
Dobar napad domaćih centrirao je Jovančić, ali je Preković bio preblizu lopte i lako je sprečio opasnost u svom petercu.
63. minut
Van la Para je imao stopostotnu šansu, ali je Preković još jednom odbranio, ostaje 0:1!
62. minut
Rezervista Janjić je dobio žuti karton samo desetak minuta nakon ulaska u igru.
62. minut
Druga izmena u redovima Inđije, Dimitrova menja Janjić.
61. minut
Veliku šansu propustio je Tomić, posle prodora Brane Ilića. Strelac gola je šutirao pravo u Borjana.
58. minut
Tomić je pokušao da iznenadi Borjana, ali je lopta otišla pokraj gola.
57. minut
Ređaju se šanse pred golom gostiju, pokušao je i Tomane, posle ubacivanja Rodića, ali samo novi korner.
55. minut
Garsija je pokušao da iznenadi Prekovića, lukavim udarcem, ali bez promene rezultata.
48. minut
Milosavljev je šutirao početkom drugog poluvremena. Borjan je sprečio pokušaj koji je išao u donji desni ugao. Fudbaler gostiju se tom prilikom povredio i moraće da napusti igru.
46. minut
Vladan Milojević je odlučio da napravi prvu izmenu. Umesto Milana Gajića ušao je Tomane. Početni udarac u drugom poluvremenu izveli su domaći.

2. poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut
Završnica prvog poluvremena protiče u tvrdoj igri između dva kaznena prostora. Sudija Stojiljković nije produžio prvi deo igre
40. minut
Dimitrov je pokušao da duplira prednost gostiju, ali je Borjan bio odlično postavljen i uspeo je da ukroti loptu.
35. minut
Gosti su poveli sjajnim golom Tomića. Ubačena je lopta u šesnaesterac domaćih iz prekida sa levog boka, odbrana crveno-belih je intrvenisala ali pravo do Tomića koji je pokušao iz prve, "iz kolena", Borjan nije imao šanse!
30. minut
Lep napad domaćih po levom boku. Rodić je malo snažnije centrirao ka Pavkovu koji nije uspeo da idealno zahvati loptu glavom. Preković će izvesti gol-aut.
29. minut
Garsija je pokušao sa centaršutem iskosa sa desne strane, ali je odbrana Inđijaca ponovo bila odlična u skoku.
24. minut
Prošlo je više od pola prvog dela, a još uvek nije viđena nijedna velika šansa na Marakani. Možda i najizgledniji pokušaj je bio Garsijin, ali je Preković odbranio. Odmah zatim pokušao je i Van la Para, ali je lopta otišla van okvira gola. Ostaje 0:0.
20. minut
Crveno-beli će izvesti treći korner, pošto je izblokiran Milan Gajić.
18. minut
Solidan napad crveno-belih po levom boku, Rodić je odlično centrirao ka Pavkovu, ali je odbrana gostiju uspela da intrveniše. Zvezda će izvesti korner, ali bez promene rezultata.
12. minut
Prvi korner za Inđiju izveo je Dimitrov, ali je odbrana otklonila opasnost ispred Borjanovog gola.
10. minut
Jovančić je izvukao slobodan udarac sa nekih 30-ak metara od gola. Centrirao je Van la Para na drugu stativu, ali su defanzivci Inđije dobro zagradili - gol-aut.
5. minut
Početno ispitivanje snaga na stadionu "Rajko Mitić". Crveno-beli imaju blagu terensku inicijativu, ali bez stopostotnih prilika do sada.
2. minut
Prvi pokušaj Crvene zvezde preko novajlije, Van la Pare, ali je lopta završila u korneru.
1. minut
Početni udarac izveli su fudbaleri Inđije.

1. poluvreme

JEDVA JE PRONAŠAO MOTIVACIJU: Bogdanović pričao o karakteru, pa se našalio na SVOJ račun!

VELIKA AFERA U SRPSKOM FUDBALU: Lalatović neka iznese DOKAZE o NAMEŠTANJU!

JEDVA JE ČEKAO KRAJ: Evo na koga se OBRUŠIO Raduljica ODMAH po okončanju Mundobasketa

CRVENA ZVEZDA - INĐIJA 2:1 (0:1)

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Igor Stojiljković (Zemun)

STRELCI: Pavkov u 88 iz penala i 90. iz penala za Crvenu zvezdu i Tomić u 35. za Inđiju

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić (od 46. Tomane), Degenek, Milunović, Rodić, Kanjas, Jovančić, Garsija, Ivanić (od 67. Vulić), Van la Para (od 80. Vukanović), Pavkov. Klupa: Vasiljević, Pankov, Babić, Vulić, Ivanić, Tomane, Vukanović. Trener: Vladan Milojević.

INĐIJA: Preković, Dimitrijević, Rogač, Vidić, M. Ilić, Bosančić, Tomić, Bjeličić, Dimitrov (od 62. Janjić), Milosavljev, B. Ilić. Klupa: Banjac, Bastajić, Čermelj, Janjić, Josović, Jovanović, Stanivuković. Trener: Srđan Blagojević.

Pogledajte kako izgleda naša TV voditeljka Nina Seničar, bivša devojka fudbalera Marka Borijela