20°C
19.05.2024.
117.105
107.8514

SUPERLIGA: Milojević promešao karte, Zvezda TROJKOM prebolela poraz od Partizana (VIDEO+FOTO)

25.09.2019. 18:31 17:13
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Sudija je Bojan Nikolić.

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novu pobedu, sedmu u sezoni u Superligi Srbije. Posle poraza od Partizana (2:0), branilac titule kao gost pobedio je Voždovac u zaostaloj utakmici 3. kola, rezultatom 3:1. Golove su dali Miloš Degenek, El Fardu Ben i Aleksa Vukanović, dok je počasni pogodak za Zmajeve dao Alen Mašović.

Šef struke crveno-belih, Vladan Milojević je "promešao karte" u odnosu na 161. Večiti derbi, pa su starteri na primer bili Milan Gajić, Hoze Kanjas, El Fardu Ben, Aleksa Vukanović, Tomane, a šansu u nastavku je dobio i mladi napadač Nikola Krstović. Naravno, tu je bio i kapiten Marko Marin koji je zajedno sa napadačem sa Komora u najvećoj meri trasirao put ka trijumfu na krovu.

Gosti su prilično brzo došli do velike prednosti od 2:0, ali je Mašović svoj tim vratio u život u 31. minutu. Vratio je i neizvesnost, s tim da su Zmajevi mogli i do izjednačenja u završnici poluvremena, ali Lazar Zličić i Jovan Nišić nisu bili uspešni u pokušajima da savladaju Milana Borjana. Tačku na i je stavio Vukanović, koji je rutinski realizovao asistenciju Gajića, sa leve strane.

Posle ovog meča Zvezda je u vrhu tabele izjednačena po broju bodova sa TSC-om. Ima 21 bod, ali i meč manje. TSC ima devet, a Zvezda osam.

Osim Zvezde zaostali meč odigrao je i Partizan.

SUPERLIGA: Lazar ZALJULJAO Javor, Partizan SIGURAN u Ivanjici (VIDEO+FOTO)

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Voždovca domaćini su Crvenoj zvezdi u zaostaloj utakmici 3. kola Superlige Srbije, a meč se igra na krovu tržnog centra. Dešavanja iz Beograda možete UŽIVO da pratite na portalu Srbija Danas

U prethodnom kolu, Voždovac je kao gost pobedio Vojvodinu (2:1), dok je Zvezda poražena u 161. Večitom derbiju od Partizana, rezultatom 2:0.

VOŽDOVAC ČEKA ZVEZDU: Milojević vratio OTPISANOG (SASTAVI)

KUP SRBIJE: Uspešni u gostima, ČETVORKE Vojvodine i Radničkog

NE SMIRUJU SE STRASTI POSLE DERBIJA: Stojković baš PECNUO Zvezdu (VIDEO)

KRAJ UTAKMICE

86. minut
Umesto Tomanea Krstović.
80. minut
Kanjas sa 20 metara, lopta ide u ugao. Ilić hvata živu loptu.
78. minut
Umesto Marina Ivanić.
75. minut
Nikolić iz velike udaljenosti, ali preko gola Borjana.
69. minut
Izmena u Zvezdi. Izlazi Vukanović ulazi Simić. U Voždovcu umesto Mašovića Krasić.
66. minut
Petrović šutira ka golu Voždovca. Neprecizno. Nekoliko metara pored gola.
62. minut
Ulazi Cvetičanin umesto Stanisavljevića. Ovo je druga izmena u Voždovcu.
61. minut
Marin do Bena. Napadač Zvezde iz okreta, ali mu Ilić ulazi u šut.
58. minut
Menja Koković. Georgijevski ulazi umesto Zličića. Ovo je prva izmena u utakmici.
52. minut
GOL! Vukanović za 3:1. Gajić je asistent.

Nije bilo promena u timovima. Nisu menjali ni Koković ni Milojević.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut
Nišić preko gola sa 20-ak metara.
44. minut
Marin centrira, ali Vukanović pored gola.
37. minut
Sreća za Zvezdu. Zličić sa desne strane, ali pogađa samo spoljni deo mreže.
31. minut
GOL! Mašović smanjuje na 2:1. Posle centaršuta Lasickasa sa desne strane daje gol Borjanu. Gobeljić ne pazi na protivnika. To koristi Mašović i prikrada mu se sa leđa.
26. minut
GOL! Zvezda vodi sa 2:0. Strelac je Ben. Posle kornera Marina, Vukanović šalje na stativu. Tu je čeka Ben za novo vođstvo gostiju.

15. minut
Na drugoj strani pokušava Mašović. Borjan hvata loptu.
11. minut
GOL! Vodi Zvezda sa 1:0. Posle prekršaja nad Tomaneom, slobodan udarac za Zvezdu. Izvodi ga Marin. Na suprotnoj (levoj) strani Degenek. Rutinski šalje loptu iza leđa Ilića.