SUPERLIGA: Zvezdin ples po kiši, Vijeira ponovo REŠETA (VIDEO)

10.08.2016. 23:31
Srbija Danas/Beta
Ugo Vijeira
Ugo Vijeira / Izvor: MN Press

Zvezda će u nedelju gostovati Radničkom u Nišu u petom prvenstvenom kolu, dok će Voždovac isti dan dočekati Metalac.

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su treću uzastopnu pobedu u Superligi Srbije. Ekipa Miodraga Božovića je u utakmici 4. kola Superlige Srbije pobedila Voždovac rezultatom 3:0, golovima Uga Vijeire (dva) i Damijena le Taleka, za potvrdu prvog mesta u nacionalnom šampionatu. Posao domaćina je bio prilično olakšan od 28. minuta, pošto je tada Marko Putinčanin dobio drugi žuti karton.

KROZ NOGE, PA PREKO RIVALA: Pogledajte čudesne driblinge zbog kojih navijači Kataija zovu MAGIKO (VIDEO)

U prvih 20-ak minuta, po veoma lošem vremenu (kiša i jak vetar) nije bilo prilika, a prva bitnija promena bila je pomenuto isključenje. Putinčanin je napravio "glup" prekršaj, kada je na polovini terena faulom presekao Zvezdinu kontru i potpuno zasluženo dobio drugi žuti. Samo nekoliko minuta kasnije, Miloš Mihajlov sapleo Džona Ruiza u kaznenom prostoru, a najstrožu kaznu uspešno je izveo Džon Ruiz.

Prednost od 2:0 Zvezdi je doneo Le Talek, koji je protiv Voždovca igrao štopera, u pari sa Tomasom Fibelom. Pablo Mouče je centrirao iz kornera, a niko nije dotakao loptu u petercu, pa je francuskom internacionalncu bilo lako da savlada Marka Miloševića. Voždovac nije imao većih prilika, a Zvezda je konačan rezultat postavila u 73. minutu, kada je Vijeira odlično iskoristio centaršut Marka Cvetkovića i udarcem glavom postigao svoj drugi pogodak.

SPORTSKI POZDRAV: Delije poručile KOMŠIJAMA šta misle o VEOMA važnoj temi (FOTO)

SASUOLO OBJAVIO: Zvezdaši, OVOLIKO košta karta za utakmicu u Italiji (FOTO)

CRVENA ZVEZDA - VOŽDOVAC 3:0 (2:0)

STRELCI: Vijeira u 33. iz penala i 73, Le Talek u 43. minutu

STADION: "Rajko Mitić"

GLEDALACA: 6.873

SUDIJA: Nemanja Petković (Beograd)

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Cvetković, Le Talek, Fibel, Ristić, Donald (od 76. Luković), Poletanović, Mouče, Katai (od 76. Sikimić), Ruiz (od 71. Srnić), Vijeira.

VOŽDOVAC: Milošević - Mihajlov, Sinđić, Ivković - Ćirković, Pavlović, Blagojević (od 62. Boljević), Zec (od 46. Stojanović), Georgijević, Dražić (od 82. Jovanović), Putinčanin.

POSLE JAVORA: Nikolić je zadovoljan zbog jedne stvari, ali NEZADOVOLJAN zbog nečeg MNOGO važnog