NOVI KORAK KA TITULU: Zvezdina rutina protiv Radničkog

07.05.2022. 16:17 17:13
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Bez problema.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Niša 4:1 u petom kolu plej-ofa Superlige.

(SASTAVI) STANKOVIĆ SE OPET UZDA U BENA: Nišlije gostuju na Marakani, Zvezda razmišlja SAMO O POBEDI

TUŽIO KLUB ZBOG NEIZMIRENIH OBAVEZA: Sanogo na sudu u Lozani traži pet miliona dolara

OVOGA PUTA NEĆE BITI KIKSA: Turbo krilo stiže na Marakanu

Nije dugo trebalo domaćima da dođu do vođstva, Stanković je u osmom minutu meča nesmotreno startovao na Ohija i dosuđen je penal. Katai je bio siguran izvođač.

Tri minuta kasnije novi pogodak u mreži gostiju, Ivanić je natrčao na jedan odbitak i volejom prevario Dujmovića. Zvezda je nastavila sa furioznom igrom i u nastavku, a sledeći gol je bilo delo Ohija.

Igrao se 22. minut kada je Norvežanin pobegao odbrani Nišlija i mirno prevario Dujmovića. Nastavak prvog dela doneo je seriju prilika za Zvezdu, ali su gosti ipak uspeli da na pauzu odu sa zaostatkom od tri gola.

Superliga, plej-of 5. kolo

Crvena zvezda - Radnički Niš 4:1 (3:0)

Strelci: Katai u 10, Ivanić u 13, Ohi u 22,56. za Crvenu zvezdu, Mitrović u 53. za Radnički

Sudije: Stefanović, Živin, Šutulović

Stadion: Rajko Mitić

Crvena zvezda: Borjan, Gajić (od 68. Pićini), Dragović, Eraković, Rodić, Sanogo (od 46. Krstičić), Kanga, Ivanić (od 46. Stanić) , Katai (od 58. Falko) , Ben (od 68. Motika), Ohi

Radnički Niš: Dujmović, Jamkam, Bjeličić, Aksentijević, Pejović, Mitrović, Tomić, Ćirković, Stanković, Mesarović, Štulić

Trener domaćih Dejan Stanković odlučio je da osveži ekipu, iz igre je izveo Sanoga i Ivanića i to mu se odmah obil o glavu. Pukla je kontra po levoj strani, Jovanović probio, dodao do Mitrovića i to je bilo 3:1.

Nije dugo bio taj rezultat na snazi pošto je tri minuta kasnije Ohi postigao svoj drugi pogodak na meču i otklonio sve dileme o pobedniku duela, ako ih je ikad i bilo.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja i Crvena zvezda je ponovo na prvoj poziciji uz dva meča do kraja šampionata.

Čitav tok meča mogli ste pratiti uživo na sajtu SrbijaDanas.

Kraj meča. Crvena zvezda - Radnički Niš 4:1

90. minut
Meč je produžen dva minuta.

83. minut
Ostao je Eraković u šesnaestercu gostiju posle jednog kornera, dočekao centaršut, ipak šutirao je glavom preko gola.

75. minut
Prečka! Ponovo Mitrović, Živojinović je odlično centrirao, ali je strelac jedinog gola za goste bio neprecizan.

68. minut
Pićini i Motika menjaju Gajića i El Fardu Bena.

66. minut
Stali su malo na loptu domaći, imaju sigurnu prednost i nema potrebe za žurbom u ovim trenucima.

58. minut
Falko je na terenu umesto Kataija.

56. minut
Odmah odgovor Zvezde. Ponovo Ohi, 4:1 za domaćina.

53. minut
GOOOL! Evo gola za Radnički, Mitrović je pogodio. 3:1.

50. minut
Katai je bio u izglednoj prilici, ali se spetljao u odsudnom momentu.

Počelo je drugo poluvreme.

46. minut
Krstičić i Stanić su na terenu, iz igre izlaze Ivanić i Sanogo.

Završeno je prvo poluvreme. Crvena zvezda - Radnički Niš 3:0

39. minut
Nova prilika za Zvezdu, Kanga je šutirao, ali mu je zasmetao, njegov saigrač, Ohi.

32. minut
Velika šansa da Ohi postigne još jedan gol. Šutirao je glavom iz neposredne blizine, ali je bio neprecizan.

29. minut
Malo mirniji deo meča. Domaći tim kontroliše igru.

22. minut
GOL! Konačno pogodak Ohija, 3:0 vodi Zvezda.

19. minut
Nije dobro sada odreagovao Milan Gajić, imao je nekoliko slobodnih igrača, ipak njegov pas je presečen.

13. minut
GOL GOL! Ivanić je strelac, posle odbitka je pogodio veznjak. Šutirao je Katai glavom, odbranio Dujmović, a na odbijenu loptu je pritrčao Ivanić i volejom zatresao mrežu.