16°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

ŠVAJCARCI ILI RUMUNI: Zvezda SAZNALA protivnika u plej-ofu za Ligu Evrope! Meč je rešen PREOKRETOM!

10.08.2021. 22:22
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Nije moglo bez drame.

Eliminacija Crvene zvezde od Šerifa u Moldaviji odvela je srpskog prvaka u plej-of za Ligu Evrope, gde će izabranici Dejana Stankovića igrati protiv poraženog iz meča Jang Bojs - Kluž.

TVITER SE SLOMIO OD UDARA DELIJA Plaču zbog poraza, ali više za Milojevićem i Milunovićem! Teške reči za Stankovića

BIĆE VRELO NA MARAKANI: Mrkela govorio o promenama u Crvenoj zvezdi!

STANKOVIĆ SKRHAN I NA IVICI SUZA: Ovo je najtužniji poraz, JA SAM KRIV!

Posle večerašnjeg revanša u Bernu, švajcarska ekipa plasirala se u plej-of za Ligu šampiona pobedom od 3:1 (3:1), nakon remija iz Rumunije (1:1), pa će Kluž na megdan crveno-belima.

Utakmica je rešena posle preokreta, jer su gosti došli do vođstva već u 4. minutu golom Omranija.

Nisu posustali Mladi dečaci, nastavili su da atakuju ka golmanu Arlauskisu i to im se isplatilo u 23. minutu. Dvostruki strelac za Švajcarce Sibaču postigao je prvi od svoja dva gola, na dodavanje Mumi Ngamelua, koji je samo 120 sekundi kasnije doneo potpuni preokret u korist domaćina.

Tačku na sjajno poluvreme švajcarskog prvaka stavio je Džordan Sibaču novim pogotkom u 42. minutu posle asistencije Elije.

Posao Rumunima otežalo je i isključenje Pauna, koji je za samo šest minuta zaradio dve javne opomene i morao u svlačionicu. Nekadašnji reprezentativac Srbije Miralem Sulejmani ceo meč proveo je na klupi za rezervne igrače.

Dakle, Crvena zvezda će u plej-ofu za Ligu Evrope igrati protiv Kluža, sa kojim je poslednji put odigrala prijateljski meč, pre dve godine na pripremama. Završen je bez pobednika (1:1).

Pogledajte kako izgleda italijanska sportska novinarka Kjara Đufrida.