29.01.2023. 16:55
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Profimedia
Sjajna partija kapitena "Orlova"...

Fudbaleri Ajaksa pobedili su u gostima ekipu Ekscelciora rezultatom 4:1 u 19. kolu Eredivizije.

KOŠMARNI JANUAR ZA ROSONERE: Puče PETARDA na San Siru, Sasuolo razbio Milan

PANDEV U POSETI NA MARAKANI: Zvezda je veliki klub

ČELSI ZAVRŠIO POJAČANJE: Malo Gusto od leta u Londonu

Nakon što je Alfred Šrojfer dobio otkaz posle sedam mečeva bez pobede, Ajaks je danas pod palicom privremenog trenera Džonija Hejtinge razbio rivala.

Hejtinga je odlučio da Tadića postavi u sam špic napada, što se pokazalo kao dobra odluka. Tadić je postigao pogodak iz penala za 0:1 i potom asistirao Klasenu za 1:2.

Već u 15. minutu Ajaks je poveo, nakon opravdanog penala, Tadić je odlično izveo penal za 0:1.

Domaći tim se nije predavao, stvorio je dve dobre prilike, a onda je iz treće pogodio za 1:1, El Jakubi je pogodio u 36. minutu.

Ipak, u samom finišu prvog dela igre, Tadić se zagradio i primio loptu u šesnaestercu i potom maestralno petom proigrao Klasena za 1:2.

Ajaks je u drugom poluvremenu dotukao domaći tim, u 61. minutu pogodio je Kudus, a potom je mladi Renč pogodio sam gornji levi ugao za konačnih 1:4.

Na ruku Ajaksu ide i što su ranije danas Tvente i Fejenord remizirali pa su "kopljanici" sada četvrti sa 37 bodova, pet manje od velikog rivala iz Roterdama.