TERZIĆ OŠTAR: Naše klubove koji ispadaju u prvom kolu u Evropi treba da bude stid
Već nekoliko sezona unazad, bodove srpskom fudbalu uglavnom donosi Crvena zvezda budući da se svake sezone plasira ili u Ligu šampiona ili u Ligu Evrope.
U razgovoru za ''Kurir'', generalni direktor Crvene zvezde Zvezdan Terzić osvrnuo se na uspon kluba iz Ljutice Bogdana koji je počeo 2017. godine kada su crveno-beli od prvog kola kvalifikacija stigli do grupne faze Lige šampiona.
- Niko Crvenoj zvezdi nije bilo šta poklonio. Morali smo krvavo da radimo, pre svega u utakmica UEFA, da se izborimo za koeficijent, mesto na ranking listi i povlašćeni položaj koji danas imamo. Uvek ću ponoviti, naš uspon je krenuo do leta 2017. kad nismo bili šampioni, već drugi. Neka svi krenu tim našim putem, od prve runde kvalifikacija, pa dalje. To što naši klubovi ispadaju u prvom kolu od nekih klubova iz zemalja... Treba da ih je malo stid, ali to je njihov problem. Nije Zvezda tada imala bolju startnu poziciju od klubova koji će ovog leta krenuti u kvalifikacije za Ligu Evrope, ili Ligu konferencije. Ništa Zvezda tada nije bila bolja od njih sada. Izvolite, napravite nešto - rekao je Terzić.
Navijače još boli eliminacija od Pafosa prošlog leta u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a Terzić se dotakao toga, kao i eliminacije od Lila u šesnaestini finala Lige Evrope.
- Iskreno, meni je veća žal za Lilom, nego za Pafosom. Odigrali smo verovatno, to ne kažem ja, već bivši igrači kao što su Boško Đurovski, Vladimir Petrović i Dule Savić, a oni dugo pamte Zvezdu u Evropi... Da ne pamte dominantniju Zvezdu na nekoj utakmici u gostima, u Evropi. Kaže Pižon, pobeđivali smo 2:1 Liverpul 1973, ali to je bilo na kontru, pa da sačuvaš posle glavu kroz bunker. A, mi smo protiv Lila, koji je ozbiljan evropski klub, dominirali tamo 90 minuta. Zna se da nam francuski klubovi ne leže, jer imaju igrače sa mnogo atletske moći - ističe Terzić. - Uspeli smo da im se nametnemo. Prolaz smo ispustili tamo, trebalo je da pobedimo 2:0, ili 3:0. Kad već odigraš tako kvalitetno, grehota je da to ne kapitalizujemo sa više golova, jer smo zaslužili. Bila bi to treća pobeda nad Lilom u dva, ili tri meseca... A, to je teško. Ovde smo primili gol na početku utakmice. Šta je tu je, sve je to neka škola za nas. Onda bismo išli na Aston Vilu i to bi bio spektakl, veliki povratak Crvene zvezde... Idemo dalje.