SAMO JE SOMER BOLJI: Vanja nastavlja da blista, a agonija Lazara Samardžića još uvek traje

Vanja Milinković-Savić / Izvor: Profimedia

Posle četiri meča, konačno pobeda!

Fudbaleri Torina savladali su kao gosti Udineze 2:0 u meču 29. kola Serije A.

OBAVESTIO NEMCE: Igraću za Siriju!Mahmud Daud

OBAVESTIO NEMCE: Igraću za Siriju!

SUPERLIGA SRBIJE: Radnik ni kod kuće ne može do bodaSlavlje fudbalera IMT-a posle gola u Surdulici

SUPERLIGA SRBIJE: Radnik ni kod kuće ne može do boda

ROMA U PROBLEMU: Dibala mora na bolovanjePaolo Dibala

ROMA U PROBLEMU: Dibala mora na bolovanje

Mreža "bikova", koju čuva prvi srpski golman Vanja Milinković-Savić,  je 14. put ove sezone ostala netaknuta i jedini fudbaler sa boljim rezultatom od toga je Interov Jan Somer, sa 17 mečeva bez primljenog gola.

Vanja je ove sezone propustio samo jednu utakmicu, protiv Bolonje (poraz 2:0), a od preostalih 28, pola je prošlo bez gola protiv Torina.

Ovog popodneva odbranio je sve napadačima Udinezea, dok su, na drugoj strani, njegovi ofanzivci uradili svoj deo posla. Duvan Zapata je već u 10. minutu doneo prednost gostima, a Nikola Vlašić je u 56. postavio konačan rezultat.

Torinu je ovo bila prva pobeda posle četiri meča bez trijumfa.

Udineze može upasti u ozbiljne probleme u nastavku sezone, ekipa je 13. na tabeli, ali prvi tim ispod crte Frosinone udaljen je samo tri boda.

Trener "Zebri" Gabriele Ćiofi i treći meč zaredom ostavio je Lazara Samardžića na klupi, s tim da ga ovog puta nije ni uvodio u igru. Srbin nije došao na red, iako je bilo čak pet izmena.