109.2537

EVROPSKI FUDBAL NA SEVERU SRBIJE: Crvena zvezda na krilima Milana Pavkova savladala TSC

16.12.2021. 15:09 18:08

Jedan od najboljih utakmica jesenjeg dela sezone.

FK Crvena zvezda stavladao je TSC na gostovanju u 21. kolu Superlige Srbije rezultatom 3:2 (2:2). Odličan meč u Bačkoj Topoli obeležio je Milan Pavkov, visoki napadač je sa dva pogotka obezbedio nova tri boda pulenima Dejana Stankovića pred zimsku pauzu.

ULETEO I NAPADAČ MANČESTERA: Svi govore o transferu Dušana Vlahovića, ali priča je dobila i NOVU DIMENZIJU

PROMENA: Brazilac novi bek Zvezde?

UZBUNA U MADRIDU: Nisu samo Modrić i Marselo, u Realu ima još ZARAŽENIH koronom (FOTO)

Gledali smo fenomenalno prvo poluvreme na "TSC areni". Domaćin je stigao do prednosti posle samo 3. minuta. Zoran Popovića je loše ispucao loptu, Mihajlo Banjac je to maestralno iskoristio i sa ivice šesnaesterca rutinski trese mrežu crveno-belih.

Osam minuta kasnije aktuelni šampion stiže do izjednačenja. Mirko Ivanić je odlično reagovao posle ubacivanja Milana Rodića. Mora se priznati da je loše reagovao golman Nenad Filipović.

Međutim, u 18. minutu pisalo je 2:1. Naime, Slobodan Stanojlović je sa 5 metara, na asistenciju Mihajla Banjca, pogodio za veliku radost navijača na tribinama.

Do novog gola čekali smo do 32. minuta. Fenomenalnu akciju crveno-beli krunisao je Milan Pavkov. Milan Rodić je uputio dugu loptu u šesnaesterac, Aleksa Vukanović glavom spušta visokom napadaču koji iz voleja poravnjava rezultat - 2:2.

U drugo poluvreme nije bilo na istom nivou, ali bilo je nekoliko izvanrednih prilika ispred gola TSC-a. Ređali su se udarci Gelora Kange, Mirka Ivanića, Aleksandra Kataija...

Jedini pogodak u ovom delu igre viđen je u 55. minutu. Aleksa Vukanović je odlično pronašao Mirka Ivanića u kaznenom prostoru, njegov udarac zaustavlja Nenad Filipović, ali sve to je iskusno ispratio Milan Pavkov koji pogađa praznu mrežu za 3:2.

Crvena zvezda na zimsku pauzu ide kao drugoplasirana ekipa sa 54 boda. TSC je ostao na 26 bodova i u prolećnom delu će voditi borbu za prvih osam i učešće u plej-ofu.

TSC – CRVENA ZVEZDA 2:3 (2:2)

Strelci: Banjac 7, Stanojlović 18 - Ivanić 15, Pavkov 32, 56

Bačka Topola

Stadion: TSC arena

Sudija: Milan Stefanović

Žuti kartoni: Leandro, Tomanović (TSC), Pankov, Eraković (Zvezda)

TSC (4-2-3-1): Filipović – Varga (od 83. Bočkai), Stojković, Leandro, Petrović (od 69. Milićević) – Tomanović, Đakovac – Stanojev (od 83. Stoiljković), Banjac (od 83. Ratkov), Vukić – Stanojlović (od 48. Krsmanović).

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Popović – Eraković, Pankov, Dragović, Rodić – Petrović (od 28. Srnić), Kanga – Vukanović (od 70. Živković), Ivanić (90+2. Ben), Katai – Pavkov.

93. minut
Kraj utakmice. TSC - Crvena zvezda 2:3.
85. minut
Rišairo Živković promašio je nemoguće. Obišao je golmana Filipovića, bio je sam kao duh i pogodio stativu. Srećom po Holanđanina sudija je svirao ofsajd.

81. minut
Crvena zvezda smiruje tempo igre, očigledno su puleni Dejana Stankovića zadovoljni trenutnim rezultatom.
70. minut
Rišairo Živković menja Aleksu Vukanovića.

63. minut
Pavkov je ponovo zapretio! Udarac napadača gostiju sa 10-tak metara nekako je zaustavio Filipović.

55. minut
GOOOL! Vukanović je odlično pronašao Ivanića u kaznenom prostoru, njegov udarac zaustavlja Filipović, ali sve to je iskusno ispratio Milan Pavkov - 3:2.

53. minut
Aranđel Stojković je zapretio sa 30-tak metara. Dobar pokušaj desnog beka završava malo iznad prečke.

50. minut
Nemanja Krsmanović menja Slobodna Stanojlovića u redovima TSC-a.

50. minut
Gosti iz Beogradu imaju inicijativu na početku drugog dela igre.
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
TSC - Crvena zvezda 2:2.

45. minut
Igraće se još dva minuta.

42. minut
Žuti karton za Pankova zbog starta nad Banjcem.

38. minut
Oprobao je šut i Mirko Ivanić, ali udarac ofanzivca gostiju je završio na tribinama.

32. minut
GOOOL! Fenomenalna akcija crveno-beli. Rodić je uputio dugu loptu u šesnaesterac, Vukanović glavom spušta Pavkovu koji iz voleja matira Filipovića - 2:2.

28. minut
Prinudna izmena u Crvenoj zvezdi. Petrović se preselio na klupu, na terenu je Srnić.
22. minut
Nižu se opasni napadi na obe strane. Kombinovao je Stanojev sa Vukićem, pao je ofanzivac TSC-a u kaznenom prostoru, ali penala nije bilo. Odmahnuo je arbitar Milan Stefanović rukom.
18. minut
GOOOL! Kakva fešta u Bačkoj Topoli! Stanojlović je na asistenciju Banjca prevario Popovića sa 5 metara - 2:1.

15. minut
GOOOL! Mirko Ivanić je odlično reagovao posle ubacivanja Milana Rodića. Mora se priznati da je loše reagovao golman Filipović - 1:1.

14. minut
Prečka! Katai je odlično centrirao, a Pavkov glavom pogađa okvir gola.

7. minut
GOOOL! TSC je stigao do prednosti. Banjac je posle očajne reakcije Popovića precizno pogodio sa ivice kaznenog prostora - 1:0.

4. minut
Eraković je pokušao posle centaršuta Kange, udarac štopera crveno-belih završava u naručju Filipovića.
Utakmica je počela!

Međusobni dueli

FK Crvena zvezda i TSC do sada su odigrali šest duela. Prvi put su se sastali u Kupu Srbije 21. novembra 2018. godine kada je ekipu sa Marakane predvodio Vladan Milojević. Crveno-beli su trijumfovali protiv tada člana Prve lige Srbije rezultatom 4:1. Golove na tom meču postigli su Nikola Stojiljković, Dejan Joveljić i Veljko Simić koji je pogodio mrežu dva puta.

Na poslednjem susretu ova dva kluba, slavili su crveno-beli sa 3:1 na svom stadionu u okviru šestog kola Superlige Srbije ove sezone. Za aktuelnog šampiona u listu strelaca su se upisali Nenad Krstičić, Aleksandar Katai i El Fardu Ben, dok je jedini pogodak za ekipu iz Bačke Topole postigao Đuro Zec.

Sastavi

TSC (4-2-3-1): Filipović – Varga, Stojković, Leandro, Petrović – Tomanović, Đakovac – Stanojev, Banjac, Vukić– Stanojlović.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Popović Eraković, Pankov, Dragović, Rodić – Petrović, Kanga – Vukanović, Ivanić, Katai – Pavkov.