6°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

LIGA NACIJA: Srbija propustila velike priliku za pobedu, Turska se provukla (VIDEO)

14.10.2020. 19:57
Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: Profimedia
Orlovi ostali na začelju grupe.

Fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je u Istanbulu sa Turskom 2:2 (0:1) u četvrtom kolu Grupe 3 Lige B u okiru takmičenja u Ligi nacija. Orlovi su imali vođstvo od 2:0, ali nisu uspeli da ostvare trijumf i pored dobrih prilika koje su imali. Ovim remijem Srbija je ostala na začelju tabele Grupe 3 sa dva osvojena boda.

MILIONSKA CIFRA: Partizan ostaje bez napadača - vidite KOLIKO je obeštećenje

REZERVISALI KARTE ZA BG: Skauti evropskih velikana stižu na derbi da odvedu veliku nadu Zvezde

NAPUSTIO REAL I ODMAH OTKRIO JOVIĆEV STATUS: "Poslušali su Zidana za ODLAZAK SRBINA!" Trener ga ne želi

Odmah je domaćin zapretio već u prvom minutu preko Čalhanoglua, ali je Dmitrović bio na visini zadatka. Ispostavilo se da je to bilo i jedino što je domačin uspeo da uradi u prvom poluvrmeenu u kojem je Srbija u potpunosti kontrolisala dešavanja na terenu. U 22. minut Sergej Milinkovć-Savić doneo je Orlovima vođstvo posle odličnoc centaršuta Mihaila Ristića koji je sedam minuta kasnije mogao dapostigne i gol da je iskoristio odličnu asistenciju Đuričića. Ipak, Srbija je na poluvremenu vodila 1:0.

Srbija je drugo poluvreme otvorila šansom Milenkovića u 47. minutu kada je defanzivac Fjorentine šutirao preko gola, da bi dva minuta kasnije Mitrovič iz jedanaesterca povisio na 2:0 pošto je srušen Filip Đuričić. Kao da se Turska tek tad razigrala i počela da stvara šanse, a iz jedne takve je Čalhanoglu smanji vođstvo Srbije. Razigrali su se Turci, a Under je u 61. minut dobro zagrejao dlanove Dmitrovića. Mogla je Srbija ponovo do dva gola prednosti, ali je Aleksandar Mitrović pogodio stativu, da bi u Undr u 70. minutu još jednom isporbao Dmitrovićeve reflekse. Velika gužva storila se u šesnaestercu Srbije šest minuta kasnije posle slobodnog udarca za Tursku, a najbolje se snašao Tufan i uspeo da izjednači rezultat. Poslednjih 10 minuta meča pripali su Srbiji pošto su priliek propuštali Vlahović kojem je Demirel izbacio loptu sa gol linije, zatim Milinković-Savić čiji je udarac Gunok odbrnio, a u poslednjim trenucma meča je ponovo Vlahović imao dobru šansu. Ipak, ostalo je nerešeno iako je Srbija zaslužila sva tri boda.

Fudbalska reprezentacija Srbije večeras od 20.45 gostuje u Istanbulu protiv Turske u četvrtom kolu Grupe 3 Lige B, u okviru takmičenja u Ligi nacija. Orlovi su na tabeli Grupe 3 trenutno na poslednjoj poziciji sa samo jednim osvojenim bodom u prethodna tri kola dok domaćin Turska ima bod više.

Ovaj meč važan je za Srbiju jer će poraženi verovatno ispasti u niži rang, ali je pravi cilj izabranika Ljubiše Tumbakovića ipak finale baraža protiv Škotske u kojem je ulog plasman na Evropsko prvenstvo. Orlovi će na ovom meču biti lišeni pomoći Dušana Tadića i Luke Milivojevića. U prethodnih pet mečeva i Srbija i Turska imaju sam jednu pobedu. Prvi meč igran u Beogradu 6. septembra završen je rezultatom 0:0. Tekstualni prenos meča možete pratiti ispod.

90+3. minut
Vlahović je u poslednjim skeundama meča imao sjajnu priliku, ali je šutirao pored kola, a odmah zatim je sudija odsvirao kraj meča.
90. minut
Turska ostaje sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Jilmaza. Odlično je iz slobodnog udarca šutirao Kolarov , ali Gunok brani.
85. minut
Još jedna dobra prilika za Srbiju, šutirao je Milinković-Savić, ali brani Gunok.
81. minut
Velika šansa za Dušana Vlahovića koji je glavom šutirao, ali sa gol linije je Demirel izbacio loptu.
76. minut
2:2!!! Posle velike gužve u šesnaestercu, najbolje se snašao Tufan i doneo izjednačenje.
75. minut
Dvostruka izmena u Srbiji. Izlazi Stefan Mitrović, a ulazi Gudelj. Umesto Đuričia, na teren će Dušan Vlahović. Izmena i u Turskoj, izašao je Tekdemir, a ušao Jaziči.
70. minut
Under je pokušao iskosa sa desne strane, oštro je šutirao, ali je odlično Dmitrović odbranio.
65. minut
Odlinča prilika za Srbiju. Mitrović je šutirao, ali je stativa zaustavila njegov pokušaj. Odmah u sledećeme napadu je Turska imala priliku, Jilmaz je snažno šutirao sa oko 16 metara, ali pravo u Dmitrovića.
61. minut
Solidan napad Turske, šutirao je Under, ali je Dmitrović siguran.
57. minut
1:2!!! Čalhanoglu smanjuje prednost Srbije, posle jednog dugog napada Turske.
49. minut
0:2!!! Precizan je Aleksandar Mitrović sa bele tačke. Prethodno je oboren Sergej Milinković-Savić pošto je prvi došao do lopte posle prodora Filipa Ćuričića.
47. minut
Odlična prilika za Srbiju. Nikola Milenković je bio naviši u skoku posle kornera koji je izveo Aleksandar Kolarov, ali je defanzivac Fjorentine šutirao preko gola.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme utakmice Turska - Srbija. Izmena u Srbiji, u svlačionici je ostao Ristić, a zamenio ga je Filip Mladenović.

II POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena u Istanbulu.
39. minut
Under je pokušao iz velike udaljenosti, ali je šutirao visoko preko gola.
29. minut
Umalo 2:0 za Srbiju. Lazović je centrirao, Đuričić je glavo prebacio do Ristića koji je potpuno sam pred golom Turske, ali šutira preko gola.
27. minut
Prva izmena u Turskoj, prinudna. Izašao je Kaldirim, a ušao Meraš.
22. minut
0:1!!! Srbija vodi. Posle duge akcije Orlova, Mihailo Ristić je centrirao, a Sergej Milinković-Savi odlično skočio i savladao glavom Gonuka.
12. minut
Bez prilika na obe strane, igra se uglavnom između dva šesnaesterca.
2. minut
Odmah opasnost po gol Srbije. Posle kornera, Čalhanoglu je pokušao da postigne gol, ali je Dmitrović uspeo da odbrani taj udarac.