DEMOLIRANJE: Partizan razbio Mladost u Humskoj!

11.09.2022. 20:11
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: FK Partizan
11. kolo domaćeg prvenstva.

Fudbaleri Partizana se nakon evropskih obaveza vratili mečevima na domaćoj sceni, a protivnik ekipi Gordana Petrića u okviru 11. kola Mozzart Bet Superlige bila je lučanska Mladost, koja se nije dobro provela na gostovanju u Humskoj.

Crno-beli su slavili rezultatom 6:0.

ZASTOJ U PREGOVORIMA: Maksimović TRAŽI PREVIŠE za transfer u Romu?

LALATOVIĆ PRED VOŽDOVAC: Dobar je i bod

UEFA ZADOVOLJNA KAKO JE SUDIO U PRVOM KOLU: Jovanović će deliti pravdu Totenhemu i Sportingu

Partizan je od samog starta diktirao tempo i to nije bilo previše brzo iz prostog razloga što štede snagu za utakmicu sa Nicom u četvrtak. Bilo je nekoliko pokušaja preko Rikarda Gomeša i Patrika Andradea u prvom poluvremenu, ali ništa što bi unelo previše uzbuđenja u Humskoj.

U finišu prvog poluvremena, pomenuti Partizanov dvojac direktno utiče na promene rezultata. Prvo je nakon Andradeovog kornera dosuđen penal zbog igranja rukom jednog od defanzivaca Mladosti, što je Rikardo pretvorio u pogodak, a potom u nadoknadi najbolji strelac crno-belih uz malo sreće, glavom, postavlja sigurnih 2:0 za odlazak na odmor.

U drugom periodu igre Partizan je bio znatno kvalitetniji i otvoreniji rival. Gledao se uzbudljiviji fudbal, posebno pred golom Samčovića koji se razbranio nakon udaraca Terzića, Andradea i Rikarda kojem je malo nedostajalo da pre jednog časa igre ima upisan het-trik.

Nekoliko minuta kasnije Rikardo Gomeš je odličnim udarcem iskosa, posle asistencije Dijabatea, na drugoj uzastopnoj utakmici došao do het-trika i tako je postavio na 4:0. Prethodno je Igor Vujačić sjajno skočio na centaršut Marka Živkovića iz kornera i tada rešio pitanje pobednika.

Rezultat više nije bio u prvom planu, već su obojica trenera rešila da izvrše po koju zamenu i šansu pruže nekim novim mladim snagama.

Na terenu su bili Baždar, Jović, Mihajlo Ilić, te Nemanja Žunić i Sava Pribaković u redovima Mladosti koji ima čak devetoricu bonus igrača u svom taboru.

Jedan od onih iz crno-belih redova, Samed Baždar, svoju šansu uspeo je da iskoristi i to prelepom akcijom sa Aleksandrom Lutovcem. Bio je to prvi pogodak mladog Baždara na stadionu u Humskoj u karijeri.

Asistent kod tog gola, samo dva minuta kasnije uspeva i sam da se upiše. Još jedna lepa završnica, uz asistenciju Andradea za potpunu rapsodiju Partizana.

Detaljniji tok meča možete ispratiti u nastavku teksta.

PARTIZAN - MLADOST 6:0

Drugo poluvreme

90+
KRAJ MEČA!!! Partizan je sa 6:0 pokazao silu u Humskoj!
81. Minut
GOOOL!!! Lutovac za 6:0. Andrade ga je pronašao, a ovaj "bocnuo" Samčovića.
78. Minut
GOOL!!! Samed Baždar, momak rođen 2005. godine, postigao je prvi gol u dresu Partizana, 5:0. Asistent je bio Lutovac.
75. Minut
Malopre su ušli Jović i Lutovac, a sada na teren izlaze Baždar i Mihajlo Ilić, perspektivni 19-godišnji štoper.
70. Minut
Partizan želi petardu! Lutovac je istrčao pred golmana gostiju, šutirao levom nogom, ali promene rezultata nije bilo. Odbrana Mladosti je na velikim mukama u ovim trenucima.
64. Minut
GOOL!!! Dijabate je prošao kroz sredinu, ostavio loptu Rikardu, koji je sačekao i pogodio školski dalji ugao za 4:0. Het-trik za iskusnog napadača Partizana!

59. Minut
GOOOL!!! Živković je izveo korner jako dobro, a sa prve stative u dalji ugao, glavom, loptu je poslao Igor Vujačić, 3:0.
55. Minut
ZICER ZA PARTIZAN! Rikardo je imao stopostotnu šansu, ali je u situaciji 1 na 1, Samčović odbranio taj pokušaj.
54. Minut
STATIVA!!! Terzić je "zalomio" čuvara, ali se Samčović bacio u šut i tako loptu umesto u mrežu, poslao na stativu.
49. Minut
POKUŠAO JE ANDRADE! Zagradio se Rikardo, odložio Andradeu, koji je sa ivice šesnaesterca šutirao pored stative.
46. Minut
POČELO JE DRUGO POLUVREME!

Prvo poluvreme

46+
KRAJ PRVOG PILUVREMENA!
46+
GOOOOL!!! Rikardo je sada glavom zakucao loptu u mrežu gostiju! Vodi Partizan sa 2:0
45. Minut
IGRAĆE SE JOŠ 1 MINUT
40. Minut
GOOOOL!!! Siguran Rikardo sa bele tačke.
39. Minut
PENAL ZA PARTIZAN!!! Posle kornera, rukom je igrao fudbaler Mladosti. Radaković je pokazao na belu tačku.
23. Minut
PRILIKA ZA MLADOST! Posle centaršuta iz slobodnog udarca, trojica igrača Partizana su pala u svom šesnaestercu, a Ješić je iz relativno izgledne pozicije, šutirao nekontrolisano preko prečke.

FK Partizan

10. Minut
NOVA ŠANSA ZA CRNO-BELE! Rikardo je primio loptu u visini penala, šutirao iz okreta, ali je bio izblokiran.
06. Minut
VELIKA ŠANSA ZA PARTIZAN! Diabate je izašao pred golmana Samčovića, ali je sa leve strane iskosa šutirao pravo u njega. U nastavku, šut je oprobao i Urošević, ali su defanzivci ublažili taj udarac.
05. Minut
Miran početak meča. Lopta sporo putuje, crno-beli kontrolišu igru ali bez ikakve ideje o napadu.