PIKSIJEVA BEZIDEJNA SRBIJA IZGUBILA U BEOGRADU: Disciplinovani Mađari nose čitav plen kući

07.09.2023. 19:46
serhun
serhun / Izvor: MN Press

Usamili se na vrhu.

Fudbaleri reprezentacije Srbije poraženi su u Beogradu u četvrtom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, od selekcije Mađarske rezultatom 2:1

SRBIJA - MAĐARSKA 1:2

(9 Salai autogol - 34 Varga, 36 Orban)

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Hose Luis Munera (Španija)

SRBIJA (3-5-2): VMS - Veljković, Gudelj, Pavlović - Radonjić (od 46. Živković), SMS, Maksimović (od 64. Milenković), Tadić (od 87. Ilić), Kostić (od 46. Mladenović) - Mitrović, Vlahović (od 87. Jović)

MAĐARSKA (3-4-2-1): Dibuš - Lang, Salaj, Orban - Nego, Nađ (od 77. Kata), Stajls, Kerkez (od 70. G. Salaj) - Soboslaj, Šalaj (od 90+4. Čobot) - Varga (od 77. Adam)

Mađari jesu krenuli agresivnije u meč, ali je Srbija prva stigla do vođstva. Sergej je sjajno uposlio kapitena Tadića, koji je proigrao Vlahovića. Napadač je loše zahvatio loptu, ali je ona od njegovog šuta pogodila Salaija, te matirala golmana rivala u 10. minutu meča.

Nisu klonuli Mađari duhom, nastavili su da napadaju, a nakon dobre šanse, i odbijene lopte, ona je stigla do Varge, koji ju je samo poslao u mrežu Milinković-Savića u 34. minutu.

Svega dva minuta kasnije, potpuni preokret. Korner je bio za goste, stvorila se gužva u kazneno, Vanja je loše istrčao, a onda se u svom tom metežu stvorila prilika za Mađare, koji su mudro pregledali prostor i preko Orbana poveli sa 2:1.

Imala je Srbija priliku da preko Vlahovića poravna u finišu prvog poluvemena, ali nije bilo promene rezultata.

Pokušao je slektor Orlova Dragan Stojković Piksi izmenama da razdrma ekipu, najbolju priliku imao je Vlahović ponovo, razorni šut zaustavio je raspoloženi golman gostiju, koji je nekoliko puta "skinuo zicer".

Mađarska ovom pobedom osvaja tri boda i osamostaljuje se na prvo mestu grupe, a u narednom kolu Orlovi gostuju Litvancima u nedelju od 20:45.

Kraj meča: 1:2.
90+2
Najpre su naši opravdano tražili penal, ali su dobili samo korner, a iz njega je Sergej glavom šutirao ali je lopta pogodila samo golmana.
90. minut
Probao je Gudelj, najbolja prilika za Srbiju, vrlo malo je falilo do gola.
86. minut
Luka Jović i Ivan Ilić na terenu, umesto Dušana Tadića i Dušana Vlahovića.
80. minut
Mađari su se povukli u defanzivu. Ne daju nam nikakvu šansu da kreiramo šansu.
73. minut
Ponovo je Vanja istrčao u prazno, srećom neće nas ovo koštati. Ostaje 1:2.
69. minut
Nova prilika za Srbiju, Mladenović je sjajno ubacio, imao je Vlahović priliku da se pokloni i da gol ali je pogodio spoljni deo mreže. Ne ide mu danas.
64. minut
Piksi pokušava izmenama, Maksimović izlazi, ulazi Milenković. Biće promene u samoj strukturi, na mesto štopera će Milenković, Gudelj će malo napred.
61. minut
Nova dobra prilika Srbije, ponovo blista golman Mađarske.
58. minut
Kakva šansa za Srbiju, raspalio je Vlahović iz sve snage, spasao se golman Mađarske ovog razornog udarca, nažalost ništa od izjednačenja.

serhun

52. minut
Imali smo korner, ali ništa više iz toga se nije rodilo.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Kostić i Radonjć su izašli, ušli Živković i Mladenović.
Kraj prvog poluvremena:

serhun
serhun / Izvor: Srbija Danas/Milana Pavković

45. minut
Propušta Srbija priliku za poravnanje u samoj završnici prvog poluvremena. Vlahovića je lopta okrzla, pola metra od gola je završila ta lopta.
43. minut
Evidentno je da su dva brza gola u našoj mreži poremetila igru Srbije.
36. minut
Orban preokreće na 1:2. Nakon kornera izašao je Vanja, stvorila se gužva, nismo uopšte uspeli da se odbranimo. Loše smo se snašli, što je iskoristio Orban za 1:2.
34. minut
Mađari stižu do izjednačenja, greška odbrane Srbije, Vanja je odbranio prvi udarac, Salai je šutirao, lopta mu se odbila, a on do Varge dodao, te je ovaj lako poslao loptu u mrežu 1:1

28. minut
Kostić je raspalio jako, iz velike blizine, ali pogođen spoljni deo mreže.
27. minut
Lepa akcija Orlova, Mitrović je pokušao brzu loptu da primiri, ali je intervenisao golman Mađara.
21. minut
Mađari ponovo nameću svoj ritam, prolaze jako dobro po desnoj strani. Za sada nisu stvorili dobru šansu.
13. minut
Novi dobar napad Srbije, Radonjić je pokazao svoju brzinu prodorom, loš pas, srećom tu je bio Kostić koji je uposlio Vlahovića, ali ovaj ponovo slabo šutira.

Srrbija
Srrbija / Izvor: Srbija Danas/Milana Pavković

10. minut
GOL! Tehnički, autogol Mađara, Sergej je sjajno uposlio Tadića, ovaj ka Vlahoviću, koji je loše šutnuo, ali se Salai nije dobro snašao te je matirao svog golmana.

8. minut
Ponovo prete naši severni susedi. Nakon šuta usledio je korner, ali iz njega ništa opasno.
5. minut
Iako su Orlovi krenuli visokim presingo, prvu priliku imali su Mađari, ali srećom nije bilo opasnosti veće.
1. minut
Počeo je susret.

Pre početka:

Napadač Srbije Aleksandar Mitrović dobio je nagradu UEFA kao igrač sa najviše golova u Ligi nacija.

Centarfor Al Hilala ih je postigao šest.

Uoči meča:

Obe ekipe za sada imaju po dve pobede i remi, a ovo će im biti prvi direktni okršaj u ovim kvalifikacijama.

Poslednji put dve reprezentacije su igrale u martu prošle godine kada je Srbija slavila minimalnim rezultatom.

Mađarska je bila uspešnija u okviru Lige nacija 2020. godine kada je na jednom meču slavila, dok je drugi okončan nerešeno.