20.04.2022. 15:35
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli učvrstili lidersku poziciju.

Ekipa beogradske Crvene zvezde uspela je da na gostujućem terenu, u Bačkoj Topoli, savlada ekipu TSC-a rezultatom 4:0 u drugom kolu plej-ofa Superlige Srbije.

SPREMNA LETNJA BOMBA: Reprezentativac bira – Zvezda ili Benfika?

OBJAVA KOJA TERA SUZE NA OČI: Isplivala Mihina fotografija iz bolnice!

MUK NA MARAKANI: Zbog golmana koji zadaje bol samoubistvo je izvršilo preko 20 ljudi, a na mesto zločina vraćao se svakoga dana

Od samog starta su izabranici Dejana Stankovića ušli ofanzivno u ovu utakmicu. U šestom minutu Pavkov je bio u prilici da načne domaćina ali je golman Filipović uspeo to da spreči.

Tražili su crveno-beli svoju šansu, imali su potpunu inicijativu, to se najviše isplatilo u 16. minutu kada je Katai sjajno probio po levoj strani i sa par metara od gola uposlio Ivanića koji je sa nekoliko santimetara od gol linije zatresao mrežu TSC-a.

Pokušavali su igrači domaćih da uspostave ritam, preuzmu inicijativu ali im je to Zvezda dozvolila samo na par minuta. Tada je Banjac u 34. minutu uputio jedini udarac ka golu crveno-belih ali je Borjan bio na pravom mestu.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:1 za goste.

U drugom poluvremenu imali smo priliku da gledamo pravu mašineriju i furiju Zvezde! Ofanziva je krenula od sudijskog zvižduka. Kružili su oko gola rivala ali je zatim usledio pravi stampedo u režiji Mirka Ivanića!

Ivanić je u 64. minutu sjajno odreagovao na centaršut Kange, probio po levoj strani i bez muke savladao golmana Filipovića, za svoj drugi gol na meču i rasterećenje u rezultatu od 0:2.

Ipak, to nije bilo sve što smo videli od Ivanića danas. Samo tri minuta kasnije, iskoristio je odbijenu loptu, probijao u kaznenom prostori i uputio "desnicom" sjajan udarac ka golu. Prava majstorija! Golman domaćih je zaista ponovo bio nemoćan. Het-trik Ivanića!

Gosti kao da su u tom trenutku digli ruke od ovog meča, ali Zvezda nije želela da stane, u 72. minutu Katai je sjajno centrirao, najpre je Ivanić udario loptu glavom - Filipović je to odbranio ali je na taj odbitak naleteo Ben, zatresao mrežu i tako došao do svog 12. gola u prvenstvu.

Ekipa Crvene zvezde je ovom pobedom učvrstila mesto na liderskoj poziciji na tabeli Superlige Srbije sa pet bodova više od drugoplasiranog večitog rivala - Partizana, koji ima i jedan meč manje.

Detaljniji tok meča TSC - Crvena zvezda možete pročitati u nastavku teksta.

TSC - CRVENA ZVEZDA 0:4

90. Minut
KRAJ MEČA! Crvena zvezda je deklasirala TSC u Bačkoj Topoli.

84. Minut
Mirna završnica meča u Bačkoj Topoli. Zvezda ima inicijativu ali ne žuri preterano ka golu protivnika.

76. Minut
PREČKA - ZVEZDA NE ŽELI DA STANE! Pavkov je sjajno reagovao na centaršut, odlučno skočio i uputio udarac glavom ka golu. Sreća za TSC, prečka!
72. Minut
GOOOL!!!! Ben postiže četvrti gola za Crvenu zvezdu! Katai je uputio sjajan centaršut u kazneni prostor, najpre je Ivanić dobro udario glavom ali je Filipović odbranio - međurim, Ben je ispratio akciju i sjajno reagova na odbitak. TSC - CRVENA ZVEZDA 0:4

67. Minut
GOOOL!!!! HET-TRIK Mirka Ivanića! Dugo su kombinovali igrači Crvene zvezde u kaznenom prostoru domaćina. Najpre je Filipović odbranio šut Kataija, zatim je Kanga izblokiran i lopta se odbila do Ivanića koji po treći put trese mrežu TSC-a!
64. Minut
GOOOL!!! Mirko Ivanić postiže drugi gol na meču! Sjajna asistencija Kange!
61. Minut
FILIPOVIĆ SPAŠAVA TSC!!! Sjajno je golman domaćina reagova na udarac Kange sa ivice šesnaesterca. Korner za Crvenu zvezdu.
60. Minut
ŠANSA ZA ZVEZDU!!! Kanga je uputio dobar centaršut sa ivice šesnaesterca, Pankov je zakačio tu loptu glavom koja je nastavila svoju putanju ka ivici peterca gde je prošla na nekoliko santimetara od Aleksandra Dragovića!

58. MInut
Crveno-beli imaju inicijativu, drže loptu u svojim nogama. Čuvaju prednost.
52. Minut
ATRAKTIVAN POKUŠAJ KATAIJA! Kanga je uposlio Katija koji je loptu dočekao na volej sa više od 30. metara! Da je ušlo, bio bi to gol sezone, ali Filipović ipak nije imao previše posla. Rezultat nepromenjen.
46. Minut
ODMAH OFANZIVA!!! Zvezda je odmah krenula u napad. Uputio je Ivanić sa leve strane loptu po zemlji, preskočio ju je Ben, ali je Pavkov nekontrolisano šutirao
45. Minut
POČELO JE DURGO POLUVREME!  U ekipi TSC-a iz igre izlazi Jug Stanijev koji je ponikao u Crvenoj zvezdi, a na terenu je Martin Mirčevski.

45+
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!!!
43. Minut
Finiš prvog dela meča! Domaćin deluje nešto organizovanije, planiraju napada i često su pred šesnaestercem Crvene zvezde!
34. Minut
BANJAC PONOVO PRETI!!!! Kombinovali su igrači TSC-a pred šesnaestercem Zvezde, Banjac je uputio udarac ka golu ali na mestu je bio Milan Borjan!
32. Minut
Ponovo saradnja Gajića i Pavkova. Dobar centaršut ka visokom napadaču crveno-belih ali je Pavkov uputio ovu loptu visoko preko gola.

28. Minut
PONOVO REŽIJA KATAIJA! Popularni Magiko je sjajno prodrao po levoj strani, uputio centaršut ka Kangi koji nije dobro zahvatio tu loptu te je završila van terena.
22. Minut
ŠANSA ZA TSC!!! Banjac je lako prošao pored Gajića, otvorio mu se prostor za udarac ali na sreću po crveno-bele, neprecizan!

19. Minut
NOVA ŠANSA ZA ZVEZDU! Ponovo su kombinovali Katai i Ivanić! Sjajan pas je stigao do Ivanića u kaznenom prostoru, uputio je udarac izkosa ali je golman FIlipović uspeo da uhvati "živu" loptu.
16. Minut
GOOOL!!!!! Katai je sjajno prodrao sa leve strane i zatim uputio loptu ka Mirku Ivaniću koji je rutinski zatresao mrežu!! TSC - CRVENA ZVEZDA 0:1
06. Minut
PONOVO PRETI PAVKOV!!! Gajić je sjajno našao Pavkova koji je skočio i glavom zakačio loptu koju je golman Filipović sa lakoćom uhvatio. Prvi šut u okvir gola za Crvenu zvezdu.
02. Minut
ŠANSA ZA ZVEZDU!!! Gajića je izblokiran u kaznenom prostoru, lopta se odbila do Pavkova čiji je šut takođe izblokiran. OFANZIVAN start crveno-belih.