PARTIZAN NASTAVLJA ŠAMPIONSKU TRKU: Urošević sa dva gola srušio TSC

02.04.2022. 13:20
Partizan
Partizan / Izvor: Foto: Twitter/FK Partizan
Nova tri boda za crno-bele.

Fudbaleri Partizana savladali su na svom terenu ekipu TSC-a iz Bačke Topole sa 2:0 u utakmici 29. kola Superlige Srbije.

(SASTAVI) STANOJEVIĆEVA ZAMENA ZA RIKARDA! Evo kojih 11 trener crno-belih šalje na TSC

NEĆU DA ĆUTIM! Stanojević žestoko opleo po FSS zbog kazne od pola miliona, pa najavio ODLAZAK

Iako je gost krenuo ofanzivno i nanizao par prilika u prvih pet minuta, ekipa Aleksandra Stanojevića je brzo postavila stvari onako kako je želela.

Mrežu TSC-a načeo je Slobodan Urošević u 11. minutu. Natho je izveo slobodan udarac, tako što je loptu za svega par centimetara pomerio, a po njoj je raspalio defanzivac crno-belih i poslao iza leđa Filipovića.

Želeli su do poravnanja gosti, a umesto toga u 38. minutu stigao je hladan tuš za tim iz Bačke Topole. Ponovo je Urošević bio strelac, i to ponovo posle prekida.

Ovoga puta Natho je centrirao, a najviši u šesnaestercu bio je Urošević za prednost od 2:0.
Sa tim rezultatom smo i otišli na poluvreme, a u nastavku bez ikakvih uzbuđenja.

Partizan je rutinski priveo meč kraju, i osvojio sva tri boda, te tako nastavio šampionsku trku sa Crvenom zvezdom, od koje sada ima tri boda više, ali i meč više.

Meč Partizana i TSC-a mogli ste pratiti uživo na SrbijaDanas.

Kraj meča: Partizan - TSC 2:0
88. minut
Kako meč primiče kraju, Partizan neočekivano sve više napada. Niže prilike, ali bez pogodaka.
83. minut
Ponovo velika prilika za Partizan, međutim i ovaj put izabranici Stanojevića ulaze u bespotrebnu gužvu, prave pas više, te ne uspevaju da realizuju dobre šanse.
77. minut
Promene u oba tima. U Partizanu je Menig ustupio mesto Joviću, a za TSC na terenu su Svilar i Dolmagić, umesto Stanojeva Stojkovića.
73. minut
Dve dobre prilike za Partizan u intervalu od 60 sekundi, ali kao da je svima već jasno da će sva tri boda pripasti crno-belima, te domaćin rutinski odrađuje posao do kraja meča.
64. minut
Mirčevski i Krsmanović su u igri umesto Petrovića i Ratkova za ekipu TSC-a
61. minut
I dalje bez uzbuđenja u drugom poluvremenu. Pokušava TSC da loptu drži na polivini Partizana, kako bi izvršili pritisak, ali bez ikakvih opasnijih izgleda da ugroze gol Popovića.
54. minut
Promene u Partizanu, Natho, Terzić i Holender izlaze, na terenu su Milovanović, Jojić i Marković
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.
Kraj prvog poluvremena: Partizan - TSC 2:0
42. minut
Igrači TSC-a tražili su penal zbog igranja rukom Jevtovića, sudija je pokazao samo na korner. Problem je to što nema VAR-a na meču, usled problema sa audio komunikacijom sudija, iako je trener Partizana Aleksandar Stanojević istakao da neće igrati mečeve bez video analize.
38. minut
Novi gol za Partizan! Ponovo je strelac Urošević, i ponovo posle prekida, ali ovaj put nakon centaršuta Natha. Druga asistencija Izraelca na meču i drugi gol Uroševića. Prvi put u karijeri daje dva gola na meču u Superligi.
32. minut
Sjajan prodor Meniga po levoj strani, ušao je u srce šesnaesterca, dodao ka Terziću, ali je mladi igrač Partizana izblokiran. Bila je ovo dobra šansa za crno-bele.
28. minut
Zatišje u Humskoj, nešto mirniji period bez prilika.
20. minut
Još jedna prilika za TSC, dobro je intervenisao Popović i sprečio goste da izjednače.
18. minut
Gosti su imali priliku za izjednačenje, Banjac je dobio loptu u kaznenom, napravio lažnjak, ali je potom izblokiran. Ostaje 1:0 za domaćina.
11. minut
Gol za ekipu Partizana. Na fantastičan način je Urošević pocepao mrežu Filipovića. Slobodan udarac sa ivice kaznenog izveo je Natho, tako što je loptu dodao do defanzivca domaćih, koji je raspalio po lopti za vođstvo crno-belih.

7. minut
Prvu priliku za Partizan imao je Mening u 7. minutu, kada je sa 20 metara šutirao po zemlji, a lopta je završila u naručju golmana TSC-a.
3. minut
Na samom startu raspoloženije deluju gosti. Već četiri napada TSC-a i dva udarca ka golu golmana domaćih.
1. minut
Počeo je meč sa malim zakašnjenjem, a pre samog starta, igrači su na sredini podržali borbu za jednaka prava ljudi obolelih od autizma