RAPSODIJA CRVENO BELIH: Zvezda uz FENOMENALNE navijače RAZBILA Kairat

28.07.2021. 19:49
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Kvalifikacije za Ligu šampiona.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su sa 5:0 Kairat iz Almatija u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Prošle nedelje u Kazahstanu crveno-beli su izgubili sa 2:1, ali u Beogradu su stvari došle na svoje mesto. Fenomenalno su igrali izabranici Dejana Stankovića svih 90 minuta i sada sledi dvomeč sa Šerifom, šampionom Moldavije.

BASKETAŠI OSVOJILI BRONZU! Meridian povećao donacije na 400.000 RSD!

JURIŠ NA MEDALJU MNOGO PRE PETLOVA: Raspored srpskih sportista za 29. jul

USKORO PADA POTPIS I STIŽU PARE NA "MARAKANU": Zvezdino DETE pred MILIONSKIM transferom

Zvezda je odigrala brilijantno u prvom poluvremenu. Od rpvog minuta bilo je jasno da ovo ekipa crveno-belih nije ni nalik na onu koja je igrala u Kazahstanu.

Mrežu Kairata je načeo Aleksandar Katai u 9. minutu posle fenomenalnog šuta iskosa sa leve strane. Posle toga je i Dioni upisao prvi gol za crveno-bele, ali barem pola se mora pripisati Aleksandru Dragoviću. Reprezentativac Austrije je oteo loptu i uposlio Francuza koji je rutinski poslao loptu u gol.

Da se na poluvreme ode sa još većom prednošću pobrinuo se opet Magiko Katai. Iz slične pozicije je pogodio i drugi put samo sada iz slobodnog udarca.

Kvalifikacije za LŠ, revanš 2. kola

Crvena zvezda – Kairat 5:0 (3:0)

Stadion: "Rajko Mitić" Beograd

Navijača: 21.890

Strelci: Katai 9, 41, Dioni 21, Ivanić 49, Falko 56.

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić (od 57. minuta Gajić), Rodić, Pankov, Dragović – Sanogo, Kanga (od 79. minuta Krstičić), Ivanić, Katai (od 79. minuta Lazetić), Falko (od 67. minuta Ben) – Dioni (od 67. minuta Krstović).

Kairat: Ustimenko – Dugalić (od 76. minuta Širobokov), Mikanović (od 34. minuta Ajkulov), Vorogovski, Alip – Poljakov, Abiken, Burčanijev (od 63. minuta Ulšin) – Hovhanisijan, Šušenačev (od 63. minuta Alves), Vagner Lav.

Nastavak je doneo identičnu sliku na terenu. Ivanić je posle sjajne akcije Milana Raodića postigao gol u 49. minutu, a ubrzo je i Filipo Falko krunisao svoju dibru igru i postigao peti gol za crveno-bele. Tada je svima bilo jasno da Zvezda nastavlja svoj put u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Treba istaći da je mladi Marko Lazetić (2004. godište) debitovao na mđunarodnoj sceni ušavši desetak minuta pre kraja umesto Aleksandra Kataija.

Utakmicu su obeležila i deca na tribinama koja su svakako zadala domaći zadatak redovnim fanovima, jer su stvarno bili dvanaesti igrač i nosili su crveno-bele do važnog trijumfa.

Tok meča pratite ovde

KRAJ UTAKMICE

90.+3. minut
Alip je bez potrebe udario glavom mladog Lazetića. Na kraju obojica dobija po žuti karton.
90. minut
Sudija je pokazao da ima još četiri minuta nadoknade.
89. minut
Ređakju se prilike pred golom Kazaha, ali rezultat se još ne menja.
88. minut
Ben je pogodio stativu posle dodavanja Lazetića, a zatim je i Krstičić imao priliku. Ostaje 5:0.
87. minut
Sada se trči bez neke povezanosti, ap se tako prva gužve pred oba gola.
86. minut
Posle kornera za Zvezdu Dragoviću je malo nedostajalo da postigne prvenac u crveno-belom dresu
79. minut
Veliki aplauz za Aleksandra Kataija koji je svoje mesto ustupio Marku Lazetiću koji ima samo 17 leta.
70. minut
Velika prilika za Gajića. Fenomenalno ga je uposlio Ivanić, ali nije šutirao baš najbolje. Sudija ponovo daje tajm-aut.
68. minut
Krstović je dobro probio sa leve strane, centrirao, ali samo korner za domaći tim.
60. minut
Dioni upošljava Ivanića, ali Mirko je loše šutirao. Zvezda igra sjajno, to je činjenica.
56. minut
5:0!!! Zaslužio je da konačno danas Filipo Falko postigne gol. Lepo je prošao sa desne sgtrane i pogodio suprotan ugao.
55. minut
Falko je sjajno prošao između pet protivničkih igrača, ali lopta je završila pored stative.
51. minut
Ajkulov je pucao glavom, ali Borjan je siguran.
49. minut
4:0!!! Rodić je prelepo uposlio Mirka Ivanića i bivši reprezentativac Crne Gore je i definitivno overio plasman Zvezde u dalji tok kvalifikacija za Ligu šampiona.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG DELA

45.+2. minuta
Sanogo je nehotice spustio loptu za Vagnera Lava, ali nije ugrožen Borjan.
45. minut
Igraće se još tri minuta

41. minut
MAGIJAAAAAAA!!!! 3:0!!!!! Ivanić je oboren na ivici šesnaesterca iskosa levo. Katai uzima loptu i sve ostalo je samo za televizijske špice.
38. minut
Katai je uspeo da uposli Dionija, ovaj je nekako uspeo da šutne, ali nije mogao da zatrese mrežu iz te pozicije.
36. minut
Izmena kod gostiju. Umesto povređenog Mikanovića ušao je Alikulov.
31. minut
Nije 3:0, a bilo je tako blizu. Ivanić je sve dobro uradio, ali Mikanović je uspeo da skrene loptu u korner.
29. minut
Magija Dionija i Kataija, a Falko je promašio fenomenalnu šansu. Sa desetak metara nije uspeo da postigne gol.
25. minut
Sudija je dao igračima da se osveže, jer je sparno i vruće u Beogradu.
21. minut
2:0!!! Dragović je požrtvovano oteo loptu i dodao do Dionija koji je jako pucao sa ivice kaznenog prostora i postigao prvi gol u dresu Zvezde.
15. minut
Gobeljić greši, a sada pravi i prekršaj iako je Zvezda bila u solidnoj poziciji.

9. minut
1:0!!! Magija Aleksandra Kataija. Neodbranjjiv šut sa nekih 20 metara u levi donji golmanov ugao.