ČISTILIŠTE: Zvezda se časno oprostila od EVROPE koja je još uvek MNOGO daleko (VIDEO+FOTO)

25.08.2016. 20:11
Crvena zvezda
Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli remizirali sa Sosuolom u revanš meču plej-ofa Lige Evrope.

Čudo se nije dogodilo. Crvena zvezda nije uspela da se punom merom revanšira Sasuolo, nadoknadi 0:3 iz Ređo Emilije i plasira se u grupnu fazu Lige Evrope. Bez prave podrške sa tribina i u neuobičajno tihoj atmosferi crveno- beli su remizirali sa čvrstim Italijanima koji su svakog trnutka znali šta žele i zbog čega su došli u Beograd: Crvena zvezda -Sasuolo 1:1 (0:1)

Ako je postojala i najmanje nada da četa Miodraga Božovića do senzacije ona je ugašena već u 28. minutu kad se Domeniko Berardi poigrao sa odbranom crveno-belih i rutinski savladao Damira Kahrimana. Mogli su Italijani do kraja prvog poluvremena preko Matrija još nekoliko da zatresu mrežu, dok su se na drugoj strani Mouče i Vijeira propisno obrukali u 39. minutu kad su promašili gotovo nemoguće.

Navijači Crvene zvezde
Navijači Crvene zvezde / Izvor: MN Press

U nastavku je Zvezda zaigrala daleko agresivnije i ofanzivnije, a nagrada je stigla u 54. minut kad je sevnula levica Aleksandra Kataia sa 18 metara za bar malo radosti na stadionu „Rajko Mitić“. Pokušali su crveno-beli na krilima izjednačenja da dođu do novog gola i preokreta. Imali su nekoliko relativno izglednih prilika za drugi gol, ali nije bilo dovoljno koncentracije da se pogodi meta. Italijani su se brzo trgli, pripretili nekoliko puta, a zatim u finišu meča umrtvili igru i vrebali iz kontri i polukontri.

FK Sasuolo
FK Sasuolo / Izvor: MN Press

U nastavku teksta možete pročitati dešavanja sa stadiona „Rajko Mitić“ iz minuta u minut.

92. minut:  Kraj 1:1. Bolji tim ide dalje. Zvezda se časno oprostila od Evrope.

90. minut: Igraće se još dva minuta

85. minut: Srnić je zamenio Ruiza

83. minut: Izlazi Alesandro Matri. Propustio je priliku da proslavi na debiju za Sasuolo. Menja ga Trota.

82. minut: Nova dobra prilika za goste. Kahriman brani.

80. minut: Izlazi Mouče. U igri je Babunski.

68. minut: Sasuolo je prešao u ofanzivu. Nekoliko udaraca iz daljine Italijana.

63. minut: Falčineli menja Politana.

62. minut: Zvezda je preuzela kontrolu i dominira terenom.

57. minut: Rendulić menja Le Taleka.

54 minut: GOOOOL. 1:1. Majstor je majstor. Posle duplog pasa sa Vijeirom, Aleksandar Katai je snažnim i preciznim udarcem sa 18 metara matirao golmana Sasuola.

51. minut: Ponovo Matri u centru pažnje. Bio je samo na šest-sedam metara, ali se obrukao i promašio loptu.

50. minut: Matri nastavlja da pravi dar-mar u odbrani Zvezde. Ovoga puta se poigrao sa četiri defanzivca crveno-belih, ali je iz neposredne blizine pogodio Kahrimama:

II POLUVREME

45. minut: Sudija Borbalan svira kraj prvog poluvremena.

39: minut: Da li je moguće? Strašna lopta Ruiza za Moučea. Argentinac pogađa golmana Konsilija, promašuje zicer, lopta se odbije do Vijeire koji sa sedam-osam metara šutira preko gola.

34. minut:  Korner je izveo Berardi. Matri je bio usamljen na drugoj stativi. Srećom šutirao je visoko preko gola.

28. minut: 0:1! Domeniko Berardi. Majstorija najboljeg igrača Sasuola. Poigrao se sa defanzivcima Crvene zvezde i rutinski matirao Damira Kahrimana.

25. minut: Sjajan pas Dankana. Alesandro Matri je uleteo u šesnesterac Zvezde, poigrao se sa defanzivcima crveno-belih, ali ipak šutirao preko gola.

21. minut: Inicijativa Crvene zvezde. Snažan udarac Donalda po sredini gola. Bez problema za Kosilija.

13. minut: Kakav šansa za Sasuolo. Neuspela ofsajd zamka crveno-belih. Matri je izašao sam ispred Kahrimana. Pogodio je stativu.

12. minut: Udarac Berardija sa skoro 30 metara. Kahriman je na mestu.

7. minut: Početno ispistivanje snaga. Uglavnom se sve odvija između dva šesnesteraca.

Meč je počeo minutom ćutanja u počast žrtvama razornog zemljotresa u Italiji.

Marakana
Marakana / Izvor: Srbija Danas

NA OVO NISMO NAVIKLI: Pogledajte atmosferu DVA SATA pre početka meča Zvezda - Sasuolo (FOTO

CRVENA ZVEZDA - SASUOLO 1:1 (0:1)

STRELCI:  0:1 Berardi (28),1:1 Katai (54)

STADION: Rajko Mitić

SUDIJA: David Fernandez Borbalan (Španija)

GLEDLACA: 22.314

CRVENA ZVEZDA: Kahriman - Cvetković, Le Talek (od 57. minuta Rendulić), Fibel, Risitić - Donald, Poletanović, Ruiz (od 85. minuta Srnić), Mouče (od 80. minuta Babunski) - Katai, Vieira.

SASUOLO: Konsilji - Lirola, Kanavaro, Aćerbi, Peluso - Bjondini, Manjaneli, Dankan - Berardi (od 72. minuta Lechert), Matri (od 83. minuta Trota), Politano(od 62. minuta Flaćinili).