ZVEZDA NA PLUS 10: Katai i Kangva rešili mali gradski derbi (VIDEO)

10.11.2022. 18:11 22:23
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Odloženi meč sedmog kola.

Crvena zvezda je na gostovanju Čukaričkom zabeležila 10. uzastopnu pobedu u Mozzart bet Superligi za ogromnih plus 10 u odnosu na Partizan i mnogo mirniji zimski san. Crveno-beli su opravdali ulogu favorita u malom gradskom derbiju i slavili golovima Aleksandra Kataija i Kingsa Kanve 2:0, (1:0).

ISKLJUČEN ZBOG REČI NA SRPSKOM: Stanković NE PRIHVATA crveni karton!

KAKO ĆE GA DOČEKATI DELIJE? Zvezda na pragu dovođenja jednog od najboljih igrača crno-belih

POVRATAK O KOJEM SANJAJU DELIJE: Legendarni NAPADAČ ponovo zaigrao i to u Zvezdinom dresu

Tim Miloša Milojevića je bio dominantan u prvom poluvremenu u kojem nije dozvolio “brđanima” da ugrozi gol Milana Borjana. Sa druge strane, raspoloženi Aleksandar Katai je kao osica napadao prostor oko gola Mićovića i u 37. minutu konačno uspeo da slomi otpor domaćina. Katai je glavom inteligentno poslao loptu u mrežu na asistenciju raspoloženog Gelora Kange.

Mogla je Zvezda ubedljivije da slavi na Banovom bvrdu, ali je Katai propustio da zatrese mrežu u još par situacija, dok su izgledne prilike propustili i Ivanić i Rodić.

Kings Kangva i Mirko Ivanić
Kings Kangva i Mirko Ivanić / Izvor: MN Press

Crveno-beli su rutinski odrađivali posao u nastavku meča, a rezervista Kings Kangva je na asistenciju Ivanića otklonio sve dileme oko pobednika pogotkom u 84. minutu

Zabrinjavajući podatak za trenera gostiju Milojevića je što se napadač Aleksandar Pešić povredio u ranoj fazi meča, pa je morao da napusti teren već u 14. minutu.

Sa druge strane, Čukaričkom ostaje da protiv Mladosti GAT pokuša da prekine crnu seriju bez trijumfa koja sada iznosi pet utakmica u domaćem šampionatu, dok će morati da sačeka neku novu šansu za osvajanje tri boda protiv Crvene zvezde. “Crno-beli” sa Brda čekaju na radost u duelu sa “crveno-belima” od aprila 2019. godine, a posle toga Zvezda je slavila u osam međusobnih duela.

Čukarički - Crvena zvezda 0:2 (0:1)

Stadion Čukaričkog

Strelci: Katai u 37, Kangva u 84. minutu.

Sudija: Srđan Jovanović.

Žuti kartoni: Kovačević, Stevanović, Kovač, Sisoko (Čukarički) - Kanga (Crvena zvezda).

Čukarički: Mićović – Stevanović (od 80. Rogan), Kovačević, Drezgić, Tošić – Docić (od 80. Petković), Kovač (od 66. Adžić) – Sisoko, Ivanović (od 80. Lukić), Ovusu (od 62. Endijaje) – Badamosi.

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Pankov (od 83. Dragović), Milunović, Rodić – Mijailović, Kanga – Mitrović, Katai (od 83. Sanogo), Ivanić – Pešić (od 14. Bukari, od 67. Kangva).

Dešavanja sa Banovog brda mogli ste da pratite uživo na Srbiji Danas.

KRAJ MEČA

84. minut
0:2, Kangva! Zvezda verovatno rešava pitanje pobednika. Ivanić je po zemlji ubacio u srce kaznenog prostora, a Kangva je utršao na vreme i poslao loptu u mrežu domaćina.
80. minut
Pao je ritam utakmice, a trener Čukaričkog Kerkez šalje poslednje adute na travu svog stadiona. Rogan, Lukić i Petković su dobili priliku u poslednjih 10-ak minuta malog gradskog derbija.
67. minut
Zanimljiva izmena. Kings Kangva menja Bukarija koji je kročio na teren u 14. minutu. Nije poznato da li je Bukari povređen ili je možda Milojević nezadoovljan njegovim učinkom.
57. minut
Solo minijatura Bukarija, oštar udarac, ali je lopta završila pored leve stative gola domaćina.
54. minut
Čukarički aktivniji u drugom delu. Pokušao je Ivanović, ali je lopta otuišla pored gola.

Drugo poluvreme

39. minut
Umalo repriza pogotka. Kanga za Rodića na drugoj stativi, ali bek crveno-belih nije bio precizan glavom poput Kataija par minuta ranije.

37. minut
Gol - Katai, 0:1. Kanga je idealno centrirao, a Katai prefinjenim udarcem glavom savladao Mićovića. Konačno su crveno-beli krunisali inicijativu i zasluženo vode.
32. minut
Zvezda napada, nova šansa za Ivanića. Centrirao je Kanga, a Ivanić bio brži od čuvara na prvoj stativi. Međutim, Mićović je nadmudrio ofanzivnog vezistu gostiju.

30. minut
Katai je najopasniji u redovima gostiju. Prebacio je sa desne na levu nogu, opalio sa 15-ak metara i pogodio prečku. Ostaje 0:0.
26. minut
Katai je iz slobodnog udarca sa 20-ak metara pogodio mrežu, ali sa spoljne strane. Dobar pokušaj Zvezdine "desetke".
18. minut
Prvi žuti karton na meču dobio je Kovačević. Štoper Čukaričkog je povukao sa leđa Kataija i javna opomena je bila ispravna odluka sudije Jovanovića.
14. minut
Osman Bukari je zamenio povređenog Pešića. U napadu gostiju je sada Katai.

10. minut
Kiks Drezgića nije iskoristio Pešić. Napadač Zvezde krenuo je sam ka golmanu Mićoviću, ali ga je stigao Kovačević i sjajnim klizećim startom otklonio opasnost. Prilikom ove akcije Pešić se povredio i ukazuje mu se lekarska pomoć. Pešić neće moći da nastavi meč, čini se da je u pitanju zadnja loža.
3. minut
Gosti, koji igraju u plavim dresovima, su prvi put opasno zapretili. Udarac Kataija glavom je završio pored gola.

20.09.2024. 19:26
SVE JE SPREMNO ZA SPEKTAKL: Evo kako izgleda drevni stadion na kom će igrati Partizan (FOTO+VIDEO)

20.09.2024. 22:06
ŠTA SE SVE KRIJE IZA SUKOBA IZRAELA I HEZBOLAHA? "Rat" koji je žestoko buknuo prethodnih dana - Nove likvidacije, pejdžeri, napadi na Bejrut i nestanci ključnih ličnosti