SITI JE PO PRVI PUT PRVAK EVROPE: Mančester osvojio Ligu šampiona

10.06.2023. 20:27
FK Mančester Siti
FK Mančester Siti / Izvor: Profimedia
Rodrigo čovek odluke.

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su Ligu šampiona pošto su u Istanbulu u finalu savladali ekipu Intera sa minimalnih 1:0.

INTER ĆE OSVOJITI LIGU ŠAMPIONA!? Pojavio se podatak koji unosi veliki nemir u Siti, a tiče se HRVATA

POZNAT TERMIN FINALA ROLAN GAROSA: Evo kada Đoković igra sa Rudom za 23. grend slem titulu

Susret nije bio preterano uzbudljiv, oba tima su igrala rezervisanije, nije bilo mnogo šansi u prvih 45 minuta. Građani su bili desetkovani zbog povrede Kevina de Brujnea, koji je morao da napusti igru sredinom prvog dela meča, a zamenio ga je Fil Foden.

Na poluveme se otišlo mirnih mreža, u nastavku je Siti krenuo ofanzivnije, a sve nalete krunisao je u 68. minutu Rodrigo.

Lopta je stigla do njega, a on je sa 16 metara raspalio u mrežu Onane i doveo Građane u vođstvo.

Inter je onda krenuo silovito napred, imao dve dobre šanse da poravna, ali nije uspeo do gola tim iz Milana.  U samom smiraju meča, u 89. minutu Lukaku promašuje stoprocentnu šansu, Siti je izbacio loptu sa gol linije i spasao se.

Mančester je ponovo počeo da kontroliše igru, i time sveo nade neroazura na minimum. Na kraju, Siti stiže do pobede i prvog naslova prvaka Evrope u svojoj istoriji.

Meč ste uživo mogli pratiti na našem sajtu.

Kraj meča! Mančester siti - Inter 1:0
89. minut
Stopostotna šansa za Inter, nestvarno šta su propustili. Lopta je izbačena sa gol linije.
83. minut
Siti ponovo kontroliše ritam, svodi nade italijanskog tima na minimum.
73. minut
Kreće Inter na sve ili ništa, Lukaku je šutirao, bez gola.
71. minut
Odmah je Inter imao šansu da poravna, ali Di Marko se nije najbolje snašao, glavom je proao da lobuje Edersona i pogodio prečku.
68. minut
GOL! Rodrigo dovodi Siti u vođstvo, prošli su Građani po desnoj strani, Silva je vratio loptu unazad, tražili su izabranici Gvardiole penal, ali je Rodrigo naleteo na loptu i raspalio po njoj, te je poslao u mrežu.
58. minut
Kakva šansa za Luatra, posle greške odrane Sitija, ipak bez gola.
57. minut
Nešto aktivniji i agresivniji Siti u nastavku meča, i dalje bez pravih izglednih šansi. Džeko izlazi iz igre, umesto njega Romelu Lukaku.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.
Kraj prvog poluvremena. Siti - Inter 0:0
43. minut
Siti ima inicijativu u ovim momentima, ali ne gledamo preterano uzbudljivu utakmicu.
36. minut
Zbog povrede, Kevin de Brujne morao je da izađe van igre, umesto njega na terenu je Fil Foden. Veliki hendikep za Građane.
27. minut
Najbolju priliku na meču do sada imali su Englezi, Haland je prošao po levoj strani i snažno šutirao, brani Onana.
20. minut
Pomalo neočekivano, Inter nimalo ne popušta pod naletom Sitija, štaviše uspeva da kreira napade i šutira. Oprobao je Lautaro Martinez, lopta je otišla daleko od gola.
13. minut
Situacija na terenu se promenila, italijanski tim krenuo je napred, pripada mu nekoliko poslednjih minuta, videli smo i jednu priliku, ali i dalje bez golova.