20°C
19.05.2024.
117.105
107.8514

PREOKRET U GRUZIJI: Maestro Tadić obrisao brojne fleke i pogurao Srbiju ka Svetskom prvenstvu (VIDEO+GALERIJA)

24.03.2017. 17:56 14:38
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: MN Press

„Orlovi“ izbili na lidersko mesto D grupe posle trijumfa rezultatom 3:1.

Nije bilo dobro, ali se pišu bodovi. Fudbaleri Srbije su preživeli, ispostavilo se, pakleno gostovanje u Tbilisiju i savladali Gruziju rezultatom 3:1 (1:1). Gubili su „orlovi“ posle početničke greške Aleksandra Kolarova u šestom minutu, ali su uspeli da postignu tri gola preko Dušana Tadića, Aleksandra Mitrovića i Mijata Gaćinovića i osvojili tri dragocena boda. Ponovo je ulogu lidera preuzeo Tadić, koji posle Tbilisija na svom kontu ima četiri gola i sedam asistencija u kvalifikacijama. Učestovavao je u postizanju 11 od 12 pogodaka "orlova" u dosadašnjem ciklusu. Savršeno!

Ne znamo da li su izabranici Slavoljuba Muslina svesno potcenili domaćina, ali su previše ležerno ušli u meč sa borbenim domaćinom. Šok gol Kačarave u ranoj fazi utakmice ogolio je staru bojku naše selekcije – prepotentnost u situacijama u kojima treba biti staložen i racionalan. Aleksandar Kolarov je platio ceh takvom stavu i savršeno asistirao strelcu za jedan od najlakših pogodaka u karijeri.

Nije samo odbrana bila na „ivici egzistencije“ u prvih 45 minuta. Nije funkcionisao ni vezni red, pa Srbija praktično nije stvorila šansu u prvom poluvremenu. Srećom po nas, Gruzija je propustila zicer za 2:0 u situaciji „dva na nula“ i kazna je usledila u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Dušan Tadić je rutinski realizovao penal posle nesmotrenog prekršaja nad Filipom Kostićem u kaznenom prostoru.

I umesto da u nastavku meča dodamo gas, Vladimir Stojković je tri puta u istom napadu spašavao gol Srbije. Limitirani Gruzini su propustili svoje šanse, a kvalitetniji tim je realizovao prvu dobru akciju i preko Mitrovića došao do očekivanih bodova.

Strelac drugog gola ubrzo je napustio teren, zamenio ga je Nemanja Gudelj, pa je Srbija u poslednjih 20-ak minuta igrala bez klasičnog napadača sa Tadićem u špicu. Fudbaler Sautemptona je dokazao klasu i u 85. minutu, kada je proturioo loptu do debitanta Gaćinovića, a ovaj je kao da igra 50. meč u nacionalnom timu pogodio mrežu domaćina. Briljantan derbi veziste Ajntrahta koji se germanskom upornošću izborio za loptu i posle asistencije Tadića pogotkom sam sebe nagradio za savršenu ulogu džokera.

„Orlovi“ su stigli do 11. boda u Tbilisiju i liderskog mesta na tabeli D grupe i ostali u glavnoj traci na trnovitom putu ka Rusiji. To će se jedino pamtiti posle gostovanja u Gruziji..

Gruzija – Srbija 1:3 (1:1)

STADION: "Boris Paičadze Dinamo arena"

STRELCI: Kačarava u šestom minutu - Tadić (penal) 45, Mitrović 64, Gaćinović u 86. minutu.

ŽUTI KARTONI: Kakabadze, Kankava (Gruzija).

GRUZIJA: Lorija – Kakabadze (od 70. Arabidze), Kvrikvelija, Kašija, Navalovski – Kvekvešviri - Kazaišvili (od 83. Kvilitaija), Gvilija (od 90. JIghauri), Kankava, Anaidze - Kačarava.

SRBIJA: Stojković – Ivanović, Maksimović, Kolarov – Rukavina, Matić, Milivojević, Obradović (od 46. Vuković) – Tadić, Kostić (od 81. Gaćinović), Mitrović (od 72. Gudelj).

Meč iz Tbilisija pratitli ste uživo u tekstualnom prenosu na SrbijaDanas.com.

Utakmica je počela, Srbija ima terensku inicijativu u uvodnim minutima, ali još bez ozbiljnije akcije.

1:0 za Gruziju u šestom minutu! Kakva greška Kolarova. Defanzivac Srbije je pokušao da vrati loptu Stojkoviću , učinio je to prekratkim dodavanjem i Kačarava je iskoristio poklon fudbalera Mančester sitija.

Mogli su Gruzini da dupliraju prednost u 19. minutu, ali je odličan udarac Kazaišvilija zaustavio Stojković.

"Orlovi" su prvu ozbiljnu akciju izveli tek u 23. minutu, ali je posle silovitog udarca Rukavine levom nogom fudbaler Gruzije završio nokautiran na travi.

Rukavina je najopasniji fudbaler naše selekcije, ali ni posle novog centaršuta u 32. minuta nije bilo opasnosti po gol domaćina. Samo korner.

Kakva sreća za Srbiju u 36. minutu! Gruzija je imal situaciju "dva na nula". Kazaišvili je bio sebičan i šutirao pored gola, a na drugoj stativi je sam kao duh bio Anaidze. Ruku na srce, pitanje je da li je Kazaišvili bio u ofsajdu pre nego što se propisno obrukao i upropastio priliku za domaćina.

Penal za Srbiju u 44. minutu, oboren je Filip Kostić. Žuti karton za Kakabadzea. Dušan Tadić je siguran, GOOOOL, 1:1. Lopta je u desnom donjem uglu gola Gruzije.

Počelo je drugo poluvreme.

Srbija ima inicijativu, ali bez šansi za gol u prvih 10 minuta nastavKA.

Kanonada Gruzina u 61. minutu i tri odlične odbrane Stojkovića u razmaku od 30-ak sekundi. Vrlo konfuzna odbrana Srbije.

GOOOL, 1:2 - Mitrović u 64. minutu! Tadić je asistirao do Mitrovića koji je sa 16 metara prelepim udarcem plasirao loptu u mrežu Lorije.

GOOOL, 1:3 - Gaćinović u 86. minutu! Još jedna asistencija Tadića i hladnokrvna realizacija debitanta koji se upisao u strelce posle pet minuta provedenih u igri.