ZVEZDA PORAŽENA U IZRAELU: Na Marakani za Ligu šampiona

17.08.2022. 20:06
Makabi Zvezda
Makabi Zvezda / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda
Gol deficita pred revanš

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Makabiju u Haifi sa 2:3 u prvoj utakmici baraža za Ligu šampiona.

MAKABI HAIFA - CRVENA ZVEZDA 3:2

(18 Pijero, 51 Pijero, 61 Šeri - 27 Katai, 39 Kanga)

(SASTAVI) BOLJE OD OVOG TEŠKO DA MOŽE: Stanković odabrao granitnih 11 za duel u Izraelu

DO SADA NEVIĐENO: Zvezda u novom izdanju u Izraelu (FOTO)

Bledo je započeo srpski prvak meč, Makabi je bio konkretniji, a inicijaticu je krunisao u 18. minutu preko Pijeroa, koji je najbolje iskoristio gužvu i loptu koja se stvorila ispred njega.

Krenula je četa Dejana Stankovića napred posle primljenog gola, krenule su šanse, a poravnanje je doneo Pešić, od kog se odbila lopta posle udarca Kataija. Preokret je doneo Kanga, majstorijom, posle izvrsnog pasa Bukarija, te je Zvezda sa prednošću otišla na pauzu, ali po povratku...

Totalna dominacija Izraelaca. Strelac prvog gola postiže još jedan, odličnim udarcem glavom, kojim je "probušio" Borjana u 51. minutu. Samo deset minuta kasnije, Šeri levicom pogađa gol za novi preokret, i vođstvo Makabija od 3:2.

Pokušala je Zvezda da smanji zaostatak, Stanković je napravio niz promena, ali do promene rezultata nije bilo. Makabi je slavio sa 3:2, a revanš se igra u utorak u Beogradu. Bolji iz dvomeča igraće u Ligi šampiona sledeće godine, poraženi u Ligi Evrope.

Bio je ovo prvi poraz Zvezde u sezoni, u kojoj je do sada odigrala sedam mečeve i u svakom susretu ubedljivo slavila.

Meč uživo mogli ste pratiti na SrbijaDanas.

Kraj meča: Makabi - Zvezda 3:2
84. minut
Mitrović je imao priliku da iz odbitka poravna, bez izjednačenja.
75. minut
Borjan spasava Zvezdu, izašao je skroz do šesnaesterca i klizecim izbio loptu.
72. minut
Dvostruka izmen u Zvezdi, ulaze Ben i Sanogo, iz igre će Ivanić i Pešić.
61. minut
Gol! Šeri levicom pocepao mrežu Borjana, Makabi vodi 3:2
60.minut
Prinudna izmena u Zvezdi, na terenu je Mitrović, izašao je Bukari.
56. minut
Izlazi iz igre Aleksandar Katai, a umesto njega na terenu je Slavoljub Srnić.
51. minut
Gol! Novo izjednačenje, strelac gola je Pijero, kome je ovo drugi pogodak na meču. Dobio je dobar centaršut stameni špic koji je loptu glavom uneo u gol Borjana.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena: 1:2
39. minut
GOL! Kanga je strelac. Još jedna dobra akcija Zvezde, lopta je stigla do Bukarija, mudro je stao na nju i uposlio Kangu, koji je raspalio i pogodio!
38. minut
Ponovo preti Zvezda po desnoj strani, Bukari prolazi kao kroz puter i šutira, ali brani domaći čuvar mreže.
35. minut
Prilike na obe strane. Sjajna šansa za Pešića, istakao se golman domaćih, zatim u kontranapadu uzvraća Izrael, Borjan hvata "živu" loptu
30. minut
Kakva prilika za Zvezdu, posle sjajne akcije Bukari je šutirao i promašio zicer.
27. minut
GOL! Aleksandar Katai je šutirao i lopta je pogodila Pešića. Sreća na strani Zvezde. 1:1
26. minut
Igra se sve brže, Zvezda kreće u napad, ali i Makabi uzvraća istim ritmom.
18. minut
Gol! 1:0 za Makabi. Krunisali su Izraelci dobru igru pogotkom. Ušunjali su u kazneni prostor, a najbolje se sa loptom snašao Pijero.
12. minut
Sjajna prilika za Zvezdu. Bukari je kao brzi voz projurio po desnoj strani, ubacio ka Pešiću, ovaj iz okreta šutirao ali neprecizno.
9. minut
Čvrsto se igra u Haifi, Zvezda je krenula ofanzivno, međutim Makabi igra prilično organizovano. Prvi udarac na meču imali su domaći.
1. minut

Pre meča:

Sa druge strane, "Ponos Izraela" doživeo je "klackalicu", nakon ubedljivog trijumfa nad kiparskim Apolonom na svom terenu (4:0), na ostrvu su doživeli poraz (0:2), ali su uspeli da se domognu četvrtog kola kvalifikacija. Pre Apolona, eliminisali su i grčkog velikana, Olimpijakos. U Izraelu je bilo 1:1, ali zato u revanšu u Atini ubedljivih 4:0 za Makabi.

Novi dresovi su spremni za premijeru!

🔴⚪#fkcz pic.twitter.com/TbvltcErQp

— FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) August 17, 2022
Biće tim iz Haife poslednja prepreka četi Dejana Stankovića da se domognu plasmana u grupnu fazu Lige šampiona. Revanš se igra za šest dana u Beogradu.

Najnovije vesti o FK Crvena zvezda možete naći OVDE.

Sponzor vesti Lige šampiona - sportska kladionica Meridian

BONUS VIDEO: Pogledajte umeće sa loptom Ivane Ignjantović, bivše devojke Zvezdinog golmana Zorana Popovića