ZVEZDA SILNO DO PRVOG MESTA: Lalatovićev Radnički nemoćan na Marakani

10.04.2022. 16:30
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Overena prednost u večitom derbiju

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su na svom terenu savladali ekipu Radničkog iz Kragujevca sa 4:1 u poslednjem, 30. kolu regularnog dela sezone, i tako obezbedili prvu poziciju pred start plej-ofa.

(SASTAVI) KO SE OVOME NADAO? Stanković SVE šokirao izborom startnih 11

ZVEZDA SPREMILA NAGODBU NAVIJAČIMA: Evo šta je potrebno da urade ne bi li BESPLATNO ušli na derbi

BORJAN O KNINU, RATU I MUNDIJALU: Želim mir, za prijatelje iz Hrvatske bih dao KRV

Superliga Srbije, 30. kolo

Crvena zvezda - Radnički 1923 4:1 (26 Srnić, 52 Ben, 56 Ivanić, 78. Motika - 86. Maksimović)

To ujedno znači i da će šampion, bez obzira na ishod susreta Čukarički - Partizan, imati domaćinstvo u večitom derbiju sledeće subote.

Od samog starta Zvezda je krenula agresivno, kontrolisala igru i pritiskala četu Nenada Lalatovića, koja je veći deo provela braneći se na svojoj polovini.

Domaćina je u vođstvo doveo Slavoljub Srnić u 26. minutu posle izuzetno zbunjujuće situacije. Do poluvremena nije bilo golova, a u nastavku blic-krig crveno-belih.

Najpre Ben u 52. minutu, a onda četiri minuta kasnije i Ivanić za 3:0.  Odlučio je Stanković da odmori glavne igrače za derbi, te dao priliku mlađim snagama, između ostalog i Nemanji Motiki koji je postigao prvenac za 4:0.

Do kraja susreta Kragujevčani su uspeli da daju počasni pogodak, a strelac je bio Maksimović.

Meč uživo ste mogli pratiti na SrbijaDanas.

Kraj meča: Crvena zvezda - Radnički Kragujevac 4:1
86. minut
Gol! Počasni pogodak za goste, strelac je bio Maksimović.
78. minut
Gol! Svoj prvi gol u dresu Zvezde beleži i Nemanja Motika, na asistenciju Srnića.

73. minut
Trifunović je zamenio Nemanju Tomića u timu Radničkog, dok je mladi Nikola Stanković zamenio Bena u Crvenoj zvezdi.
60. minut
Trostruka promena u timu Zvezde. Ulaze Pičini, Stanić i Motika umesto Rodića, Kataija i Ivanića

56. minut
Gol! Ivanić za 3:0. Gajić je asistirao, poslao loptu do Mirka, koji je preciznim udarcem matirao golmana Kragujevčana.
52. minut
Gol! Strelac za Zvezdu bio je Ben, kog je uočio Katai. Dodao mu je loptu, Pavkov ju je propustio, a Ben je lepo plasirao u mrežu Lukića.

46. minut
Počelo je drugo polvureme. Umesto Ohija na terenu je Milan Pavkov.
Kraj prvog poluvremena: Zvezda - Radnički Kragujevac 1:0
38. minut
Uplašio je Ohi sve navijače Zvezde kada je završio na zemlji, no na sreću Delija, nastaviće meč.
33. minut
Ponovo je u centru pažnje bio strelac jedinog gola, Srnić, koji je šutirao sa ivice kaznenog, ali je odbranio Lukić
26. minut
Gol! Neverovatna situacija u kaznenom Radničkog. Izuzetno neobičan pogodak za Zvezdu postigao je Slavoljub Srnić, koji je šutirao, lopta je pogodila golmana gostiju, a onda završila u mreži, iako je mnogima izgledalo kao da je ostala sa spoljne strane gola.

24. minut
Projektil Pankova sa 25 metara, koji je dobro šutirao, bilo je veoma blizu stative, ali je završila van okvira gola
16. minut
Nova šansa za Zvezdu. Ponovo je Katai prošao po levoj strani, dodao je ka Ohiju, a ovaj sa desetak metara nije zahvatio loptu kako je želeo i poslao je preko gola.
14. minut
Sjajna prilika za Kataija. Povukao je loptu po levoj strani, ušao u šesnaesterac i raspalio levom ka daljem uglu, ali je lopta završila pored stative.
9. minut
Sve vreme je lopta u posedu Zvezde, potpuno kontrolišu igru i svesno hitaju u napad kako bi što pre postigli gol. Igra se sve vreme na polovini Kragujevčana.
2. minut
Od samog starta navala domaćih. Velika gužva ispred gola gostiju, na kraju samo korner po ekipu Dejana Stankovića.