PARTIZAN POKORIO NEMAČKU! Crno-beli bolji od Kelna, četa Gordana Petrića na čelu tabele

06.10.2022. 20:04
Partizan
Partizan / Izvor: Foto: Twitter/Partizan

Dele tron sa Nicom

Fudbaleri Partizana savladali su minimalnim rezultatom (1:0) na gostovanju ekipu Kelna u utakmici trećeg kola Lige konferencija.

KELN - PARTIZAN 0:1

(9 Marković)

Posle nešto sporijih uvodnih napada, jedini gol viđen je u devetom minutu meča, kada je posle centaršuta Natha iz slobodnog udarca najviši u kaznenom Kelna bio Svetozar Marković, i time obezbedio pobedu, tri boda i prvo mesto u grupi četi Gordana Petrića.

Daleko od toga da je tu bio kraj uzbuđenjima! Navalio je nemački tim napred, promašio nekoliko prilika, usledilo je zatišje, pa kontraofanziva Partizana.

Upravo ovako se može opisati čitav tok meča. Pogotovo u drugom poluvremenu. Odmah po povratku sa pauze Keln je dodao gas, da bi potom Partizan krenuo da niže šanse, koje nije iskoristio iako su bile izgledne. Pred sam kraj, Keln je napadao, ali je Popović odolevao svim naletima.

U drugom meču grupe, Nica je na gostovanju savladala Slovacko sa 1:0. U narednom četvrtom kolu Partizan će u Beogradu ugostiti ekipu Kelna.

Kraj meča: Keln - Partizan 0:1
90. minut
Nestvaran promašaj Andradea, dobio je loptu sam ispred golmana i promašio. Biće sedam minuta nadoknade.
89. minut
Rasplamsala se borba, Partizan grčevito želi da odbrani prednost, Keln da izegne poraz
83. minut
Naleti Nemaca su sve jači, pred sve većim izazovom je Partizan.
76. minut
Sada je navala pred golom Partizana, ali Popović neumoljivo čuva svoju mrežu.
70. minut
Igra je na kratko prekinuta, pošto je Urošević ostao na zemlji, nakon udarca sa Vujačićem.
64. minut
Nastavlja Partizan da napada. Krenuo je Menig po levom boku i odlično centrirao, a Pavlović šutirao,međutim odlična interevencija golmana Kelna.
62. minut
Dve sjajne prilike za Partizan, Menig je šutirao, odbila se lopta do RIkarda ali je zakasnio sa udarcem. Velika prilika je prokockana.
59. minut
Sjajna prilika za Jarčeve, Duda je ušao u kazneni Partizana i raspalio, pogodio je spoljni deo mreže.
55. minut
Partizan ima podršku vatrenih navijača, koji su zapalili baklje na stadionu u Nemačkoj.

51. minut
Kreće Keln silovito napred, nižu se prilike za domaćine.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena: Keln - Partizan 0:1
40. minut
Videli smo posle dosta vremena i napade Partizana. Bila je sjajna prilika za crno-bele, pogođena je i stativa ali je ostalo 0:1
30. minut
Sve žešći naleti Jarčeva, Partizan za sada dobro odoleva.
24. minut
Keln je pogodio prečku. Damijan je glavom šutirao sa 10 metara, sreća po goste.
20. minut
Ponovo je zavladalo zatišje, Partizan čeka kontre, Keln se ne usuđuje da napadne još jače.
13. minut
Krenuli su fudbaleri Kelna agresivno u napad.
9. minut
GOL! Prvu priliku na meču iskoristili su crno-beli. Natho je sjajno centrirao iz slobodnog udarca,a strelac je bio Marković.

8. minut
Bez većih uzbuđenja na startu meča u Nemačkoj.
1. minut
Počeo je susret Kelna i Partizana

Uoči meča:

Jarčevi dočekuju četu Gordana Petrića posle impresivnog trijumfa nad Borusijom iz Dortmunda (3:2) u Bundesligi, ali i Partizan u Keln stiže nakon ubedljive pobede nad Vojvodinom (4:1).

Kada je reč o ovom takmičenju, Nemci su zabeležili remi sa Nicom (1:1) i pobedu nad Slovackom (4:2), dok su crno-beli skupili dva boda, iz remija sa timom iz Češke (3:3), i Francuske (1:1).

Biće ovo prvi susret Kelna i Partizana još od čuvenog dvomeča iz 1974. godine.

Meč uživo možete pratiti na SrbijaDanas.