DANSKA DEKLASIRALA SRBIJU: Piksijevi Orlovi bledi u Kopenhagenu

29.03.2022. 17:01
Srbija
Srbija / Izvor: MN Press

Senzacija sa poslednjeg EURA bila nepremostiva prepreka.

Fudbalska reprezentacija Srbije ubedljivo je poražena od selekcije Danske (0:3) u Kopenhagenu u poslednjoj priajteljskoj utakmici u 2022. godini.

(SASTAVI) DVE PROMENE U ODNOSU NA MEČ SA MAĐARIMA: Piksi se odlučio za oproban recept u Kopenhagenu

VRATIO SE: Marko Marin ponovo na Marakani (FOTO)

PIKSI MU REKAO DA IDE KUĆI: Evo šta je uradio Luka Jović (VIDEO)

Iako je uvodnih nekoliko minuta obećavalo, izabranici Dragana Stojkovića Piksija kako je vreme odmicalo igrali su sve slabije. Kontrolisali su Orlovi igru u prvih 10 minuta, a onda je usledio tempo Danaca koji naš tim nije mogao da prati.

Mrežu Srbije načeo je Mele u 15. minutu sjajnim udarcem sa 30 metara posle kornera, kada je naša odbrana loše intervenisala i ostavila mu mnogo prostora.

Pokušavali su Orlovi da stignu do izjednačenja, ali nije bilo ni jedne adekvatne šanse do samog kraja susreta. Na poluvreme se otišlo sa jednim viđenim golom, a u nastavku...

Danska
Danska / Izvor: MN Press

Najpre Lindstrom u 53. minutu dobija čist zicer u kaznenom Orlova, a četiri minuta kasnije na očaranje Danaca Kristijan Eriksen Bombom postavlja konačnih 3:0.

Pokušavao je selektor Srbije izmenama da razdrma ekipu, ali Danci su bili isuviše snažni i kontrolisali su svoju odbranu jako kvalitetno.

Bila je ovo poslednja prijateljska utakmica za Srbiju, pošto nas u 2022. godini očekuje još Liga nacija, kao i Svetsko prvenstvo u Kataru.

Srbija

Ovo je bio treći susret sa Dancima od osamostaljenja naše zemlje, i ujedno treći trijumf za Vikinge.

Prijateljska utakmica:

Danska – Srbija 3:0 (Mele 15, Lindstrom 53, Eriksen 57)

Stadion: Parken stadion (Kopenhagen)

Sudija: Felik Cvajer (Nemačka)

Postave:

DANSKA (3-4-2-1): Šmajhel - Norgard, Andersen, Vestergard - Kristensen, Eriksen, Hojbjerg, Mele - Skov Olsen, Lindstrem - Dolberg. Selektor: Kasper Hjumland.

SRBIJA (3-4-2-1): Rajković - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković, Gudelj, Lukić, Kostić - Tadić, Milinković-Savić - Mitrović. Selektor: Dragan Stojković

Prenos meča Danska - Srbija uživo mogli ste pratiti na SrbijaDanas.

Kraj meča: Danska - Srbija 3:0
88. minut
Nižu Orlovi prilike, ali nikako da načnu mrežu Vikinga.
80. minut
Uz skandiranje publike izlazi i heroj nacije, Kristijan Eriksen. Menja ga Bilink.
79. minut
Iako je ušao početkom drugog poluvremena, Luka Jović izlazi iz igre. Na terenu je Uroš Račić.
73. minut
U igri je Stefan Mitrović. Menja Strahinju Pavlovića.
65. minut
Radonjić je iz voleja sa 10 metara raspalio po lopti, ali daleko je to bilo od gola Kaspera Šmajhela. Slično je pokušao i koji tren kasnije, sa znatno veće udaljenosti, ali znatno bolje.
62.minut
Igru je napustio i Aleksandar Mitrović. Zamenio ga je Marko Grujić.
57. minut
Bomba Eriksena za 3:0. Sjajan udarac ljubimca publike, koji je postigao drugi gol na dve vezane utakmice.

56. minut
Dvostruka promena u Danskoj. Dolberg i strelac drugog gola Lidstrom izlaze, u igri su Larsen i Kornelijus.
53. minut
Novi gol za Dance. Tako je lako to izgledalo. Prodor po desnoj strani, centaršut, a u srcu šesnaesterca sam je bio Lindstrom i lako je poslao iza leđa Rajkovića.

48. minut
Lepa šansa za Orlove, najbolja na meči do sada za naš tim. Sergej je našao Mitrovića, a ovajlepo pokušao, ali za malo neprecizan.
46. minut
Tri promene izvršio je Piksi na poluvremenu. Igru su napustili Veljković, Živković i Lukić, dok su na teren ušli Nastasić, Radonjić i Jović. Pojačava ofanzivu selektor Srbije.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena: Danska - Srbija 1:0
45. minut
Norgard je pogodio stativu u poslednjem napadu tokom prvih 45 minuta igre.
40. minut
Bilo je ovo 60 sekundi navale Srbije, u kojima je nekoliko igrača čak imalo priliku da uputi udarac ka gol Šmajhela, na kraju od toga nije bilo ništa. Ostaje 1:0 za domaće.
33. minut
Sve se okrenulo. Danci potpuno kontrolišu igru, olako kreiraju šanse,dodavanja su precizna, ritam brz. Teško odbran Srbije prati kretanje Danaca.
28. minut
Dosta propusta u defanzivi za Orlove. Često olako dobijaju upotrebljivu loptu Danci blizu kaznenog prostora Srbije. Srećom, ovoga puta nije bilo gola, ali se kiksevi moraju svesti na minimum.
22. minut
Ponovo je šutirao Mitrović. Levom nogom sa 15 metara, lopta je završila blizu stative.
17. minut
Rasplamsala se borba. Šansu je imala i Srbija, pokušao je Mitrović, biže korner. Ali iz njega ne toliko opasna šansa. Ostaje prednost za Dance.
15. minut
Gol za Dance. Strelac je Mele, nije Srbija dobro branila korner, lopta se odbila do Melea koji je sa 25 metara raspalio i pogodio donji levi ugao Rajkovića.

14. minut
Posle loše intervencije odbrane Srbije, lopta je stigla do Dolberga koji je imao 1 na 1 sa Rajkovićem, ali je maestralno uklizao Veljković i sprečio šansu
11. minut
Slična situacija i u nastavku susreta. S tim što Danci koliko-toliko uspevaju da loptu na momente zadrže duže u svojim nogama. I dalje bez prave prilike na meču.
5. minut
Uvodni momenti utakmice potpuno su pripali našem timu. Bez prave prilike, ali sa totalnom kontrolom lopte.