NA KORAK DO LIGE ŠAMPIONA: Zvezda pobedila i u Jermeniji

09.08.2022. 18:17
Pjunik Zvezda
Pjunik Zvezda / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda
Donela koeficijent nacionalnom prvenstvu.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu jermenskog Pjunika u Jerevenu sa 2:0 u revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

PJUNIK - ZVEZDA 0:2
(p 44 Kanga, 60 Pavkov)

SASTAVI: Stanković lansirao iznenađenje, Zvezda juri novu pobedu u Jerevanu

ZVEZDA PRAVI DRIM TIM: Pakleni vezista stiže na Marakanu

Crveno-beli su nakon pobede 5:0 u Beogradu rutinski priveli posao kraju i u uzvratnom susretu, te se tako plasirali u baraž za najelitnije evropsko klupsko takmičenje.

Bledo je počeo duel srpski šampion, smireno i bez ofnzivnih elemenata, ali kako je vreme odmicalo, napadi su postajali sve učestaliji i konkretniji.

Idealnu priliku imao je Katai da dovede Zvezdu u prednost u 29. minutu, ali je bio neprecizan sa bele tačke. Sa iste mete i istog odstojanja, precizan je bio Katai minut pre odlaska na pauzu, čime je Zvezda stekla vođstvo pre poluvremena.

U nastavku je bila očigledna razlika u kvalitetu dve ekipe. Srpski tim je dominirao, a to se isplatilo posle sat vremena igre, kada se glavom ispred gola rivala poklonio Milan Pavkov za 2:0.

Rival Crvene zvezde u baražu biće izraelski Makabi iz Haife, koji je u revanšu gubi od Apolona sa 2:0, ali je zbog ubedljive pobede u prvom meču 4:0 blizu prolaska dalje.

Meč uživo mogli ste pratiti na SrbijaDanas.

Kraj meča: Pjunik - Zvezda 0:2
81. minut
Novi žuti karton za Zvezdu. Dobija ga Mustafa. Bespotrebno u ovoj fazi meča pri ovom rezultatu crveno-beli prave faul za javnu opomenu.
77. minut
Srnić ulazi umesto Kange. Dragović je dobio žuti karton
70. minut
Nova promena u srpskom šampionu. Izašao je iz igre Bukari, a ušao je Mustafa.
66. minut
Odlična šansa za Pjunik, ali nepremostiva prepreka je Milan Borjan.
64. minut
Dvostruka izmena u Zvezdi. Nikola Stanković će u igru umesto Erakovića, Ben je zamenio Kataija.
60. minut
GOL! Milan Pavkov je duplirao prednost Zvezde. Gobeljić je prelepo centrirao, a Pavkov se samo poklonio ispred gola rivala i matirao golmana domaćih.

51. minut
Meč je prekinut, na teren su uletela tri navijača domaće ekipe.

Zvezda
Zvezda / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda

46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Izmena u Zvezdi, izlazi Sanogo, ulazi Mitrović
Kraj prvog poluvremena: Pjunik - Zvezda 0:1
44. minut
GOL! Dosuđen je još jedan penal za Zvezdu, ponovo posle gledanja VAR-a. Ovaj put šutirao je Kanga i pogodio.

40. minut
Bukari je lepo centrirao sa desnog boka, Pavkov je bio najviši u skoku u kaznenom domaćih, ali je lopta završila malo iznad prečke.
29. minut
Katai je promašio penal. Golman Pjunika je odlično pročitao nameru igrača Zvezde

26. minut
Sjajna šansa za Zvezdu, Milunović je imao priliku da dovede Zvezdu u vođstvo, međutim ostalo je 0:0. Nekoliko trenutaka kasnije igra je prekinuta da bi se pogledao VAR i dosudio penal za Zvezdu.

24. minut
Sa tribina se čuje "Kosovo je srce Srbije"

Pjunik Zvezda / Izvor: Foto: PrinstcreenTwitter

20. minut
Problemi za naš tim. Borjan se požalio na povredu, ušao je medicinski tim, međutim meč je brzo nastavljen. Deluje da će sve biti u redu.
14. minut
Tek u 14. minutu viđen je prvi udarac Zvezde. Oprobao je Katai šut sa ivice kaznenog prostora na odbijenu loptu, bez realizacije ipak.
4. minut
Prvu priliku na meču imao je domaćin, ali nije bila dovoljno opasna da ugrozi gol srpskog šampiona. Zvezdu sa tribina bodri oko 150 navijača.

1. minut
Počeo je susret Pjunika i Zvezde
Uoči meča:

Fantastične mečeve u domaćem šampionatu crveno-beli su nadogradili i na međunarodnoj sceni. Nošeni novajlijama, pre svega Bukarijem koji je postigao het-trik, a onda i Kangvom, kao i Mitrovićem, Zvezda je slavila sa 5:0 i faktički obezbedila plasman u narednu fazu. Ipak, nije sve gotovo, ali pred srpskim šampionom je nadasve rutinski posao u prestonici Jermenije.

Bez ozira na ogromnu zalihu, Zvezda će ići na pobedu, pre svega zbog nacionalnog koeficijenta.
Pobednik dvomeča igraće protiv boljeg iz susreta Makabi Haifa - Apolon, a Izraelci su prvi susret dobili sa 4:0.