18.08.2022. 22:57
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Plej-of za Ligu konferencija

Beogradski Partizan uradio je ono što je i bilo najpotrebnije za spas sezone u Humskoj. U prvoj utekmici plej-ofa za Ligu konferencija je u Beogradu savladan je malteški Hamrun Spartans, rezultatom 4:1.

ŽELJA DA OSTANE U PARTIZANU DO KRAJA KARIJERE: Grobari će biti ganuti ovim rečima Lazara Markovića

STIŽE U SRBIJU ALI NE U PARTIZAN: Ljajić u pregovorima sa Superligašem!

SPREMAN JE DA SE VRATI: Da li će ovo biti prvo Petrićevo POJAČANJE

Iako je meč po domaćina krenuo dosta nesigurno i sa pojedinim greškama u odbrani koje je lako mogao u 5. minutu da iskoristi Džoni, ubrzo se Partizan konsolodovao.

U 15. minutu je prednost crno-belima doneo Rikardo Gomeš koji se sjajno snašao u kaznenom prostoru gostiju, predriblao golmana i zatresao mrežu za 1:0.

Samo deset minuta kasnije, nakon dobro izvedenog kornera, loptu je u mrežu smestio Urošević.

Nije imao nameru Partizan da se zaustavi, te je nakon kornera Hamruna, krenuo u brzu kontru koju je predvodio raspoloženi Menig. Lopta je stigla do Andradea koji ju je dodao do usamljenog Dijabatea koji nije ima težak posao za 3:0, igrao se 33. minut.

Savršeno poluvreme Partizana umalo da uprlja postignuti pogodak u nadoknadi vremena prvog dela, kada se nakon izvedenog slobodnog udarca odbila lopta iz ruku golmana Popovića, na nju je naleteo napadač Hamruna koji ga je pri tom udario kolenom u glavu.

Radost gostiju nije dugo trajala pošto je sudija Glova poništio pogodak maltežana, te se na odmor otišlo rezultatom 3:0 u korist beograđana.

Gosti bolje otvorili drugo poluvreme i poveli u 52. minutu golom Metjua Gulamijea posle kornera s desne strane.

"Crno-beli" kao da su se opustili, nisu se trgli čak ni nakon primljenog gola, no vremenom su napadi Hamruna smekšali.

Uzvratio je Partizan nakon toga, prvo je Dijabateov udarac skrenut u korner, da bi Marković iz istog umalo savladao golmana kada je lopta otišla pored stative.

A onda, Patrik Andrade zadao je konačan udarac gostima, vezista sa Zelenortskih ostrva kombinovao je sa sunarodnikom Rikardom, ušao u kazneni prostor i zatresao mrežu Bonela u 77. minutu.

Priliku da smanji zaostatak Hamruna imao je Dodo posle očitog opuštanja fudbalera "crno-belih", no njegov udarac je odbranio Popović.

Revanš susret na Malti na programu je za sedam dana, a podsetimo da Partizan ovog vikenda neće igrati superligašku utakmicu, pa će imati dovoljno vremena da se pripremi za novi evropski izazov.

Detaljniji tok meča možete ispratiti u nastavku teksta...

PARTIZAN - HAMRUN 4:1 (3:0)

Drugo poluvreme

KRAJ UTAKMICE!!!
Partizan je na svom stadionu uspeo da savlada ekipu Hamrun Spartansa sa 4:1 u prvom meču plej-ofa za Ligu konferencija!
90+
POTPUNA INICIJATIVA GOSTIJU! Montevelo je šutirao iskosa sa desne strane, ali po sreću Partizana brani Popović!
90. Minut
JOŠ 4 MINUTA NADOKNADE!!!
87. Minut
NOVA ŠANSA PARTIZANA! Dijabate je dobio loptu u ušao u šesnaesterac gostiju, kada se činilo da je sam pred golmana uklizao je odbranbeni igrač Hamruna i izbio tu lotpu!

77. Minut
GOOOL!!! 4:1 za Partizan! Andrade je dobio loptu od RIkarda u kaznenom prostoru i iz okreta matirao golmana Hamruna!

FK Partizan
72. Minut
KONSOLIDOVAO SE PARTIZAN! Oslobodili su se crno-beli pritiska rivala i organizovali nekoliko dobrih napada, dovoljnih da poremete samopouzdanje gostiju. Tu je i pauza za osveženje igrača, koja će sigurno više prijati domaćinima
63. Minut
Solidna akcija je ovo bila, na kraju Andrade dobija loptu i loše šutira. Partizan je mogao da uveća vođstvo i prekine dobru igru Hamruna u drugom poluvremenu, ali nisu uspeli
59. Minut
IZMENA U PARTIZANU! Iz igre izlazi Kvinsi Menig, na terenu je mladi Belić.
57. Minut
NOVA PRILIKA ZA HAMRUN! Ozbiljnom ofanzivom ušli su gosti u drugo poluvreme. Mašik je dobro odreagovao na centaršut, ponovo propust odbrane, ali srećom siguran na golu Popović!

FK Partizan

54. Minut
NOVI NALET GOSTIJU! Mašik je dobro probio po desnoj strani, ali srećom po crno-bele sjajno je ragovao Urošević, izbio tu loptu i od svega samo korner.

52. Minut
GOOL!!! Žilamije je sjajno odreagovao na izvedeni korner, niko nije od odbrane Partizana skočio na ovu loptu...smanjuju prednost gosti.
50. Minut
DIJABATE JE PRETERAO! Dobio je napadač Partizana loptu u kaznenom prostoru, nije se osvrtao, nije želeo da asistira i driblao sa trojicom igrača...
49. Minut
ŠANSA ZA GOSTE! Mašik je probio odbranu i hitao ka golu Partizana, golman Popović srećom istrčava na vreme i izbija tu loptu!
46. Minut
POČELO JE DRUGO POLUVREME U HUMSKOJ!

Prvo poluvreme

KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

45+
KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Prema sve viđenom, slobodno se može reći da je prvi deo meča bila prava RAPSODIJA crno-belih! PARTIZAN - HAMRUN 3:0
45. Minut
PONIŠTEN GOL HAMRUNA! Nakon izvedenog slobodnog udarca, golman Popović se nije dobro snašao te mu je lopta ispala iz ruku. Na odbitak je naleteo Džoni, koji je loptu smestio u mrežu! MEĐUTIM - samo nekoliko sekundi kasnije, sudija je PONIŠTIO pogodak jer je igrač Hamruna, kolenom udario golmana Partizana pri uzimanju lopte.
38. Minut
NOVI NALET PARTIZANA! Malo je falilo da crno-beli povedu sa 4:0, kada je posle oštrog centaršuta Živkovića, Emerson je glavom loptu poslao malo iznad prečke...
33. Minut
GOOL!!! Sjajnu kontru istrčali su napadači Partizana! Andrade je ušao u kazneni prostor, mogao je da šutira ali je bio nesebičan i prosledio loptu Dijabateu, koji bez većih problema trese mrežu Hamruna!
25. Minut
GOOL!!! Partizan vodi 2:0! Partizan je sada dobio prvi korner na meču i nakon odličnog centaršuta je Urošević uspeo da glavom loptu pošalje u mrežu. Lepa prednost za crno-bele posle polovine prvog poluvremena

15. Minut
GOOOOOL!!! Rikardo Gomeš se sjajno snašao u kaznenom prostoru gostiju, nakon grepke odbrane je odlično predriblao golmana i zatresao mrežu gostiju!
10. Minut
ŠANSA ZA PARTIZAN! Dijabate je imao loptu na desnoj starni ispred kaznenog prostora, proigrao je Meniga koji je lepo gađao, ali je golman Hamruna intervenisao. Potom Dijabate centrira, Rikardo lepo prima loptu i ulazi u šesnaesterac, pa lopta nakon centaršuta pripada Hamrunu
5. Minut
ŠANSA ZA GOSTE! Džoni je zapretio odbrani Partizana, a njegov šut izblokiran i korner je za goste